Insomnia

Velká Británie, 2024, 4 h 30 min (Minutáž: 45 min)

Úspěšná žena Emma (Vicky McClure) se obává, že přichází o rozum, když dva týdny před čtyřicítkou trpí nedostatkem spánku. Jedině pátrání po pravdě o její bolestivé minulosti jí může pomoci najít odpovědi na otázky týkající se její současnosti. (tribican)

Recenze uživatele warrenur k tomuto seriálu (7)

Insomnia (2024)

Nenapadny, ale nadpriemerny, trosku psychologicky, azda i mystery pribeh dvoch sestier. Vicky McClure je vyborna a odporucam si s nou pozriet vybornu krimi seriu Line of duty. Niektore casti pribehovej linie som azda uz kdesi videl, ale ako celok to rozhodne funguje a ma atmosferu. Druha a tretia epizoda mali obcas i slusnu hororovu atmosferu. A ten twist v predposlednej casti....spokojnost. Odporucam. 60% ()

Episode 1 (2024) (E01)

Znepokojiva psycho-drama v prvej epizode tohto nenapadneho kusku s vybornou Vicky McClure. Vsimol som si ju a oblubil vo velmi slusnom britskom krimi-seriali Line of Duty. Zatial je to v mystery znepokojivej linii..azda sa to bude odvijat zaujimavych smerom. "Dedicne halusky" mozu byt zaujimave. ()

Episode 2 (2024) (E02)

Postupny nastup "prejavov" je neuprosny a vzbudzuje zmatenie a strach. Naviac, zrejme bude mat posledna navsteva matky este aj bolestnu dohru. Dream-life sa zacina rucat a okrem podpory manzela, stresory prichadzaju z kazdej strany. Divak sipi "dedicnost". Vyborne zrezirovane, slusna atmosfera. 70% ()

Episode 3 (2024) (E03)

"Mommy scares me...". Faza popierania je pre divaka znacne iritujuca, ale zrejme dosiahla vrchol, len aby mimoriadne drsne presla k prvemu stupnu uvedomenia si svojho stavu. Nuz a dcerenkino "nadeleni" je dalsim "stimulantom", ktory pokoji v rodine rozhodne neprospieva. Treba vsak uznat, ze kontinualna spankova deprimacia by z kazdeho z nas za tyzden spravila nie moc "milu osobku". Velmi slusny a neprijemny "psychac". Naviac i deprimujuci udalostou sestry. ()

Episode 4 (2024) (E04)

Po tak intenzivnych udalostiach, ci uz depresivnych, ci strasidelnych, si clenovia rodinky potrebovali "odfrknut". Zaujimavo sa to medzi ich "tripmi" prepina, az to skonci takmer katarzicky. Vyborny song hral tichsie v pozadi, ked sa Phoebe rozpravala so svagrom na gauci..neprisiel som na nazov, kto vie, velmi prosim o info. :) Paradne songy pokracovali...po navrate na Hotel ..Zero 7 - In the waiting line a Happy Birthday. "Sestersky" zvrat v zavere bol necakany a z cista-jasna. Neviem, presne, co si mysliet, ale atmosku to ma rozhodne zaujimavu. ()

Episode 5 (2024) (E05)

Uchadzajuci twist, ktory sme zrejme mnohi neocakavali. Ale cesta k nemu bola trochu uletena. Kolacik plny mediciny v zavere mi uz tiez prisiel ako zbytocny cliff-hanger. ()

Episode 6 (2024) (E06)

Uchadzajuci zaver a trosku mystery v samotnom konci. ()