Reklama

Reklama

Fotbalový tým pod vedením nového trenéra nic nemohlo zastavit... Bill Yoast je úspěšným trenérem amerického fotbalu v jižanském městečku Alexandrie. V roce 1971 chce místní tým středoškoláků pod jeho vedením vyhrát turnaj. Všechno se rázem změní v okamžiku, když na místo vrchního trenéra je jmenován mladší a nekompromisní Herman Boone. Yoastovi nezbývá, než se spokojit s místem pomocného trenéra. Pro většinu obyvatel města je Boone ale těžko přijatelný, je totiž černoch. Přitom právě Boon teď musí stmelit hráče různé barvy pleti a přivést tým k nejlepšímu výkonu a úspěšným zápasům bez porážky. Neskrývaný rasismus ohrozí už první soustředění mladých hráčů, protože předsudky jsou hluboce zakořeněny na obou stranách. Tvrdý a umíněný Boone přitom rozhodně nešetří nikoho, zajímá ho úspěch celého týmu...  Strhující, stejně jako provokativní příběh vznikl podle skutečné události. Jeho režisér Boaz Yakin staví na dobře napsaném scénáři (Gregory Allen Howard) a na vynikajícím výkonu Denzela Washingtona (Presumpce viny, Training Day, Muž v ohni) v úloze Hermana Boonea. (Česká televize)

(více)

Recenze (245)

zdenny 

všechny recenze uživatele

Sportovní film, ve kterém šlo o sport až ve druhé řadě. Takovýmto drilovacím tréninkovým campem by si měli projít lidé s rasovými předsudky obecně. Aby pochopili, že pod kůží jsme všichni stejní. Samozřejmě, že rasové rozdíly spočívají v mentalitě, fyziognomii a dalších stránkách. Uvnitř jsme ale všichni lidé. Proto tento film hodnotím možná výš, než by se někdo mohl domnívat. Jinak ten tréninkový camp byl fakt super. Trochu mi to připomínalo film "Heartbreak Ridge". Co se potom samotných utkání týče, byla vítaná změna v tom, že se nekladl důraz na umocnění momentů závěrečných sekund zápasů. Jak říkám, sportovní film ne hlavně o sportu. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Když integrace a vštěpování morálních zásad, tak prostřednictvím sportu, nejlépe toho středoškolského, který ještě není zatížen penězi točícími se u profesionálů. Nestříkal z toho slizký patos jako u Na vítězné vlně, přesto byla ta subjektivní hranice mezi milým a otravným emotivním apelem párkrát překročena. Produkční Disney vliv byl tentokrát spíše na škodu, obzvláště, když se neobjevila zlá královna a nedala té malé přechytralé koučově Sněhurce rohypnolové jablko.. ()

Reklama

Phobia 

všechny recenze uživatele

Poprvé jsem byla z tohoto výborného sportovního dramatu doslova nadšená... o pár let později už však na mě těch patetických, plamenných projevů bylo příliš. Přesto jde zřejmě o nejlepší film ze sportovního prostředí, jaký jsem kdy viděla. Druhý nejlepší - "Vítězové a poražení" jsou přece jen někde jinde;-). 81% ()

carly 

všechny recenze uživatele

milujem tento film. každé jedno jeho políčko. každú jednu postavu. každého jedného herca. nie som fanúšikom behania po tráve za šišatou loptou, ale tento film je o niečom inom. o niečom dôležitejšom. o niečom o mnoho krajšom. o niečom, čo by malo byť samozrejmé a nie je. bol to priamy ťah na bránku, to nepopieram, ale výsledkom bol excelentný gól. nie touchdown, lebo we all should remember the Titans! ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Je to plné klišé, aké patria k športovým filmom a aj k filmom s tematikou rasizmu a jeho postupného prekonávania. Ale prečo to považovať za zápor, ako je to tak svižne a pozitivisticky nakrútené, že sa človek na konci cíti tak nabudený, že má chuť si zrazu splniť všetky svoje dosiaľ nezrealizované sny. A hneď po vyčerpávajúcom pracovnom dni si dať ešte dvojfázový tréning. Washington a Patton sú skvelá trénerská dvojka a je dobre, že ich vzťah nie je zbytočne hrotený a jeden nie je za toho správneho a ten druhý za toho, ktorý sa má polepšiť, prípadne dostať na frak. Je tu priestor aj na futbalovú taktiku, takže film si môžu užiť aj priaznivci amerického futbalu, ale to píšem iba z pohľadu absolútneho laika. ()

Galerie (24)

Zajímavosti (10)

  • Film je natočen podle skutečných událostí čerpaných ze života sportovců Gerryho Bertiera a Juliuse Campbella. (Terva)
  • Původní scénář byl plný vulgárních výrazů, ale Disney, ve snaze vytvořit dobrý rodinný film, požádalo producenta Jerryho Bruckheimera o odstranění všech nemravností ze scénáře. (freelex)
  • Ústřední píseň k filmu "Titan Spirit" od Trevora Rabina se stala natolik populární, že byla použita v závěrečných titulcích několika sportovních klání, jako jsou například Olympijské hry v Salt Lake City v roce 2002, Aténách v roce 2004 nebo v Turínu roku 2006. Zazněla také po vítězném projevu Baracka Obamy v roce 2008. (Terva)

Reklama

Reklama