Reklama

Reklama

Fotbalový tým pod vedením nového trenéra nic nemohlo zastavit... Bill Yoast je úspěšným trenérem amerického fotbalu v jižanském městečku Alexandrie. V roce 1971 chce místní tým středoškoláků pod jeho vedením vyhrát turnaj. Všechno se rázem změní v okamžiku, když na místo vrchního trenéra je jmenován mladší a nekompromisní Herman Boone. Yoastovi nezbývá, než se spokojit s místem pomocného trenéra. Pro většinu obyvatel města je Boone ale těžko přijatelný, je totiž černoch. Přitom právě Boon teď musí stmelit hráče různé barvy pleti a přivést tým k nejlepšímu výkonu a úspěšným zápasům bez porážky. Neskrývaný rasismus ohrozí už první soustředění mladých hráčů, protože předsudky jsou hluboce zakořeněny na obou stranách. Tvrdý a umíněný Boone přitom rozhodně nešetří nikoho, zajímá ho úspěch celého týmu...  Strhující, stejně jako provokativní příběh vznikl podle skutečné události. Jeho režisér Boaz Yakin staví na dobře napsaném scénáři (Gregory Allen Howard) a na vynikajícím výkonu Denzela Washingtona (Presumpce viny, Training Day, Muž v ohni) v úloze Hermana Boonea. (Česká televize)

(více)

Recenze (245)

majo25 

všechny recenze uživatele

Téma učite zaujímavá - stlmelovanie belošských a černošských chlapcov v tíme amerického futbalu. I keď chlapci...takmer každý z nich vyzerá na min 10 až 15 rokov starší, ako by mal byť. Aj keď je film plný klišé a naivity (na začiatku bu-bu-bu, a potom to už ide hladko, priatelstvá medzi rasami sú ideálne a vysokosentimentálne), má veľmi dobré spracovanie a tiež vtip (tlsťoch, trénerova malá dcérka), o ktoré sa môže oprieť, a to aj napriek iba priemerným hereckým výkonom. Hodnotenie: 75% ()

genetique 

všechny recenze uživatele

A to som si myslel, že športové filmy mám prepozerané odpredu-odzadu, no tento príbeh nemal ďaleko k piatej hviezdičke! Ozaj strhujúci film o športe, športovom priateľstve, športovom rasizme a tvrdej športovej drine. Amerikanizmus bije do očí ako päsť na oko, ale tu mi to až tak nevadilo. Radšej som si všímal skvelé herecké výkony a dobré spracovanie športových scén. Čo ma po tom, že americkému futbalu nerozumiem ani základné pravidlá! Dôležitejší je príbeh a ten ma položil. 85%. ()

Reklama

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Po vynikajícím "Hokejovém zázraku" další skvělý sportovní film, tentokrát z prostředí amerického fotbalu v produkci Walta Disneye a s podporou Jerryho Bruckheimera. Vzniklo silné drama pro celou rodinu, které se zaměřuje stejnou měrou na samotné zápasy i na problematiku rasismu. Vynikající herci v čele s Washingtonem, sympaťákem Pattonem a partou talentovaných mladých herců to vše zabalené v takřka bezchybné režii a ozvučené vynikajícím soundtrackem skrývajícím jak dobové pecky tak i hrdinskou hudbu Trevora Rabina. ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Disneyho sázka na jistotu verze 2000! Herci mimo Denzela prkení. I když ani Denzel nepředvádí kdovíjakou hitparádu. Závěr je samozřejmě emotivní a vhání do očí slzy, ale bohužel většinu stopáže děj klouže až příliš hladce po povrchu a skoro to vypadá jakoby nebylo na světě nic jednoduššího než integrace černochů v Americe. Na tohle divák opravdu neskočí. Sportovní rovina, jak jinak míč v poslední sekundě. Škoda že mě ten sport vlastně nic neříká. Takže se nechytám o čem vlastně celou dobu mluví :) 60% ()

italka63 

všechny recenze uživatele

Rasismus v Americe v sedmdesátých letech a kolektivní sport, konkrétně americký fotbal na střední škole, to nejde zrovna moc dohromady. ale přichází nový výborný trenér, tvrdý jako skála, jenže je černý. Zlomit předsudky a stmelit kluky, to nejde lehce. Charismatickému Denzelovi se to po úmorné práci, spolu s bílým trenérským kolegou podaří, i za cenu lidského neštěstí. Skutečný příběh je nabitý sportem a dobře zkočírovanými emocemi,slušné pokoukání to bylo. ()

Galerie (24)

Zajímavosti (10)

  • Původní scénář byl plný vulgárních výrazů, ale Disney, ve snaze vytvořit dobrý rodinný film, požádalo producenta Jerryho Bruckheimera o odstranění všech nemravností ze scénáře. (freelex)
  • Film je natočen podle skutečných událostí čerpaných ze života sportovců Gerryho Bertiera a Juliuse Campbella. (Terva)
  • Ústřední píseň k filmu "Titan Spirit" od Trevora Rabina se stala natolik populární, že byla použita v závěrečných titulcích několika sportovních klání, jako jsou například Olympijské hry v Salt Lake City v roce 2002, Aténách v roce 2004 nebo v Turínu roku 2006. Zazněla také po vítězném projevu Baracka Obamy v roce 2008. (Terva)

Reklama

Reklama