Barvitá mozaika příběhů z šedivých lidských králíkáren. Starý venkovan hledá na rozestavěném pražském sídlišti panelák, ve kterém má bydlet s rodinou své dcery. Lidé jsou už z valné části nastěhovaní, avšak ulice ani domy ještě nemají označení. Ani chodníky nejsou zbudovány, a tak se lidé musejí na obřím staveništi brodit blátem. Dobrácký děda je jen jedním ze stovek, ba tisíců lidí, kteří v tomto zmatku prožívají svá drobná či větší každodenní dramata: šestiletý Pepíček utekl ze školky, aby se poprvé setkal s tatínkem, členové kolaudační komise odmítají převzít nové byty se spoustou závad, mladá dívka Soňa se – aspoň po nějaký čas – těší na nastávající roli matky. A všechno pozoruje zpoza okna stará paní, která je však možná po smrti… (Česká televize)

blackjack31 odpad!

Absolutně nezvládnutý film, a nejhorší je, ze překrucuje i pravdu, jak to vlastně bylo. Ano paneláky jsou nejhorší, co kdy který architekt vymyslel, ale kdyby to takhle vše bylo, vymřelo by lidstvo do týdne. Jak tu někdo již napsal: nechápu, co se na tom filmu může někomu líbit. ()

daq

Pokud by to nebyl film, ale jen album fotek jak to probíhalo, tak ok, je to zajímavost. Ale jinak: hudba děsná, scénář/děj neexistuje, většina postav tak nějak o ničem. ()

Hrnek

Rozostavené sídlisko tu hrá významnú úlohu, ako snáď v žiadnom filme. Nepríjemne prostredie viditeľne formuje postavy. Dosť podivný film s netradičným strihom, kamerou – na tú dobu snáď novátorský. Množstvo scén vyzerá dokumentárne, čo filmu dosť pomohlo. Asi najlepší Chytilovej film. ()

Aldante

Po temer ctyriceti letech tenhle serial dava JOJ ka, a s odstupem casu, diky za toto dilo. Tahle prehnanost k Chytilove patri. Presne popsane situace, uz jen tim ze jsou prehravane, jsou tak vystizne. Pokud to melo byt zesmesnovani panelakovych sidlist, pak tyhle panelakove byty nam dovolili odkupovat ..ty komunisticke :) A lidske povahy, ty se nezmenily..Kodet, vyborne popsany pan herec. Dobry ()

Rindi

Přitažené za vlasy, nepřirozené dialogy a situace, jako u většiny filmů pí. Chytilové. Hrozná kamera, úděsná hudba. Tohle kdyby zůstalo v trezoru, tak by žádná škoda nevznikla. ()

OtokPag

Vyučil jsem se u Montovaných Staveb Praha. Paneláky ze srdce nenávidím ! Ve filmu mě rozchechtali řemeslníci a jejich klíče s čísly bytů napsané na obdelníčkách vyřezaných z PVC. Horrorový výtah ALIMAK jezdící po “fasádě” a ten bordel okolo... 🤕 film je totální sračka, vysoce kvalitní jsou pouze dobové reálie za nê dávám 100% film by měl být pouštěn současné rozmazlené mládeži 😋 ()

Korpy22

Věra Chytilová vždy byla jiná a film Panelstory je toho důkazem, v době načančaných prominentních filmu natočila film o tom, jak se lidi brodí blátem, zůstávají jim kohoutky v ruce a nebo je linka úplně na křivo. Film je třešničkou nesmyslného budování komunismu a je úžasný vzhledem do zoufalé doby minulé. Co ale filmu kazí sledovatelnost je neskutečně hlučné pozadí, přes které není slyšet dialogy. ()

Kloboucek75

Komedie ? to jako  vážně ? Já jsem viděl dokument o stavbě sídliště s příšernou hudbou. Titulky v úvodu dokumentu /filmu běželi snad ještě po 15 minutách . Nebyla jediná vtipná scéna . ()

Lednové tipy z VOD služeb

Lednové tipy z VOD služeb