anatheman

Seriál jsem zhlédnul čistě kvůli Jenně, jinak bych se k němu asi nedostal. Každopádně to nebyla špatná volba. Co se týče Jenny, patrně se jedná o jednu z jejích nejlepších rolí. Ostrá mluva jí skutečně neuškodí. :-) Obecně se dá říct, že krimi příliš nevyhledávám, jelikož se dle mého názoru jedná o neskutečně parazitní a nadhodnocený žánr. Tady ale vše fungovalo velice dobře. Až tedy na jeden paranormální exces, který zde rozhodně nemusel být. Líbilo se mi prolínání dvou rovin a napojení zločinu na osobní život Ember. Tyto okolnosti jí totiž přinesly řadu obtížných rozhodnutí a vnitřních konfliktů. Takže super. Mám ale poněkud problém se samotným záběrem. Vše do posledních 5 minut není předmětem mých námitek, pak ale přijde samotný závěr s poněkud pochybným rozuzlením a asi i divným poselstvím. Přitom by se vše dalo docela dobře okecat. Ale to už nechám na vás. Takže jo, 4 hvězdy. ()

warrenur

Autorka a scenaristka v jednej osobe vsadza na pribehovu, ale hlavne emocnu a emotivnu linku v pribehu zmiznuteho dievcata. Poukazuje a rozobera i temu obtazovania a nasilia na zenach. Kvitujem. Zial, ak ste ocakavali inteligetnejsie krimi, ci logickejsiu strukturu, tu ju rozhodne necakajte. Je to naozaj silne o emociach, ktorych prejavmi hlavna predstavitelka iritovala takmer permanentne. A pritom mi vobec nevadilo zobrazenie prezivania mladych pubertalnych dievcat z linie v minulosti...to policajtkine vsak bolo "koncentrovane uletene". Aj samotny pribeh sa uspokojivejsie prejavi az v zaverecnej epizode. Skoda investovaneho casu,. Ak ste vsak emocnejsie zalozena divacka, pripadne i divak, ktoru nevyrusuju spominane veci ...nenechajte sa odradit. 40% ()