Amelia se vdává do jedné z nejbohatších rodin na Nantucketu. Šokující úmrtí ale svatebčany pořádně rozhodí a každý z nich je rázem podezřelý. (Netflix)

Mamlas odpad!

Krátká telenovela na kostře rodinného dramatu a velmi okrajového vyšetřování, které nebylo vyšetřováním, ale jen takovým náhodným bordelem. Po proklikání dílu a půl jsem si uvědomil, že celou tu famílii mám u prdele a ty vyretušované babičky mě iritují příliš na to, abych tu otravnou žvatlárnu dál sledoval. Přiznám se, koukl jsem na konec posledního dílu, abych věděl, jak to dopadne. Dopadlo. Bože, kolik jen času jsem ušetřil, že jsem tuhle hovadinu nesledoval. ⬇️ 5% ()

Vajonek

Parta boháčů a jejich známých se potkává na značkách, aby podpořila (nebo možná spíš strpěla) vstup jednoho z členů rodiny do manželství s krásnou ženou, která do toho snobského prostředí moc nezapadá. Takže by to asi mohlo být o lásce, (ne)porozuměních, životních změnách či rodinné pospolitosti. A vlastně to o tom všem je (i když asi trochu jinak, než si možná zúčastnění představovali). Do toho je taky potřeba přimíchat nějaká ta tajemství a jejich odhalování, pokřivené charaktery, prachy, sex, podivné nečekané úmrtí a třeba taky trochu toho vtipu. Kdo se jeví jako neviňátko, nemusí jím být, kdo vypadá jako padouch, možná tak hrozný taky nebude. A nebo ano (ale ne jak jsme si ještě před chvílí mysleli)?... Líbilo se mi to postupné poznávání jednotlivých postav, odhalování menších a větších střípků, ze kterých se skládal příběh, indicií, které měly diváka často spíše svést na scestí. Příjemné herecké výkony, ale třeba také zábavná choreografie v úvodech jednotlivých dílů. Tempo mohlo možná být chvílemi trochu vyšší a také s viníkem a jeho motivy se dalo asi trochu lépe vyhrát (díky stylu, jakým to bylo natočené a vystavěné, byl divák připraven na ledacos, odpovědný za tu smrt mohl být kdokoli a nemohu se ubránit dojmu ,že to, co jsme nakonec dostali, byl prostě trochu slabší odvar z toho, co to být mohlo). Pořád to ale řadím určitě k tomu povedenějšímu z netflixovské minisériové produkce poslední doby. 70 %. ()

Stillborn83

Sklamanie. Hviezdne obsadenie, skvelá režisérka, ale výsledok je nemastný-neslaný. Slabý je najmä príbeh, ktorý je natočený aj evidentne podľa slabej knižnej predlohy. Medzi boháčmi hľadáme vinníka vraždy družičky. V každej časti sa nám tvorcovia snažia predhodiť nového podozrivého a snažia sa diváka udržať v napätí, ale to, žiaľ, nefunguje podľa ich predstáv. Plus z rôznych afériek a románikov hlavných predstaviteľov sa stáva gýčová telenovela. Prvá polovica bola ešte celkom sľubná, ale potom to skĺzlo do klišé a absolútnej nudy. A aj keď sa snažia vykresliť mozaiku, ktorá do seba zapadá, už to diváka reálne ani až tak nezaujíma. Vďaka aspoň za výbornú Dakotu Fanning, ktorej zdatne sekundovali Eve Hewson (dcéra Bona z U2) a Jack Reynor. A nemôžem sa zbaviť dojmu, že Susanne Bier sa snažila z toho spraviť druhý The Undoing, ale to sa už jednoducho nedá. A u Bier je to po The Night Manager, The Undoing a The First Lady riadny krok vedľa .......P.S.: S Nicole Kidman to ide dole vodou, od Lion (2016) nenatočila nejaký úspešnejší film a pritom ich chŕli jeden za druhým. A po výborných seriáloch Big Little Lies a The Undoing sa táto bieda preniesla aj na televíznu pôdu. Škoda. ()

Anderton

Detektívna miniséria s lahôdkovým obsadením, ktorá je v konečnom zúčtovaní lepšia než sa na prvý pohľad zdá. Po odhalení vraha je veľmi zábavné si spomenúť na všetky malé detaily, ktoré k nemu vedú. Pomáha aj nechronologické rozprávanie, cynický humor, rozoberané témy a pochopiteľne herci. Vzhľadom na to, že ide o prehnitú smotánku ale nie je vôbec prekvapivé, že mnohých musí seriál sklamať. Tých postáv, s ktorými sa dá sympatizovať, nie je veľa. Doslova jedna. Niektoré línie idú trochu do stratena a možno by tu mohlo byť aj menej postáv. Osobne by som privítal, ak by výsledok bol rozložený do siedmich epizód, ak sa už pracuje s takým množstvom charakterov. ()

petikacka

Není to žádná pecka, ale jako osvěžující novinkový seroš o hoch rodině  s relativně známými herkami to skoro funguje.  Je to odsejpací, skoro napínací krimi v hezkých kulisách. Trochu mi vadí vytažená v xichtu Nikola a téměř k nepoznání Isabela, ale Liev je k sežrání i když neustále vyhulený...Jako tapas na jedno odpoledne k vínu to funguje a zabaví. Víc od toho, ale nečekejte...Za mě pobavených 75% ()