Slovácko sa nesúdí - Série 2 (1984) (série)

Zabijačka (S02E01)

(epizoda)
  • Slovensko Zabíjačka

První díl z druhé série seriálu „Slovácko sa nesúdí" má název „Zabijačka". Po bezmála deseti letech hrdinové trochu, pravda, zestárli, ale láska k lidem a k životu zůstala. A taky humor a „fištrón" stařečka Pagáča. Toho bylo velmi zapotřebí, když chtěl nekňubu Cyrilka Pargana oženit s Tonkou Vařajovou. Cyrilka si s bravurou sobě vlastní zahrál Jiří Lábus, Tonku Vařajovou Zora Jandová. Ve slováckém kroji uvidíte i nedávno zesnulou Slávku Budínovou. Její maměnka shánějící Cyrilkovi nevěstu znovu připomene nejen její výjimečný herecký talent, ale i ženský šarm. (Česká televize)

otík

Zdeněk Galuška si sám uvede druhou sérii své slovácké epopeje a už šup na první díl. Lábus v roli syna starého tento Pargana díky strécovi Pagáčovi dojde ke štěstí s krásnou Tonkou a stréc ještě jako bonus dostane soudek vařinečka. Pohodový díl, který je vcelku uvěřitelný. A i když není úplně vyloženě vtipný, úsměvný rozhodně je. ()

javlapippi

"Jest ně šmakuje, práca nešmakuje, do krku ně teče, do holének né, tož co?!" Prvá epizóda druhej série po 9 rokoch a zdá sa, že trochu poklesla kvalita. Exteriéry aj interiéry sú menej malebné, zmizli živoobrazové predely a marí sa mi, že aj humor trochu devalvoval. Našťastie herecké obsadenie je stále kvalitné, čo tento príbeh o dvojnásobnej dedinskej zoznamovacej kancelárii drží nad vodou. Za tri šable vyglančené šmirglpapírem. ()