Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kapitán vltavské paroplavby Adam Korkorán má sice pod palcem jen malý parník Primator Dittrich, ve snech se však stává slavným hrdinou pirátských příběhů, a navíc je snobskou lázeňskou společností považován za admirála. Všechno to způsobily problémy, které s ním mělo ředitelství paroplavební společnosti. Když Korkorán odmítl odejít do důchodu, poslali ho alespoň do lázní, aby měli na chvíli pokoj. Na nádraží v Poděbradech však sluha z luxusního lázeňského hotelu poplete kufry, a tak je Korkorán považován za korvetního kapitána a boháče. Ten oslněn přepychem omyl nevyvrátí, ale naopak se do nové role vžije natolik, že oklame i zkušeného admirála ve výslužbě Piacciho, spřátelí se s ním a je vyhlášen nejoblíbenějším hostem sezóny. Když mu však dojdou peníze, napíše své hospodyni, aby mu poslala úspory. Natolik ji tím vyvede z míry, že se za ním vypraví, což samozřejmě vede k tomu, že pravda vyjde najevo. Ostudou zničený Korkorán se vrátí domů, místo očekávané výpovědi se však dočká povýšení na vrchního inspektora. Majitelem paroplavební společnosti je totiž admirál Piacci, jeho přítel z lázní. (TV Nova)

(více)

Recenze (81)

Danulinda 

všechny recenze uživatele

Váhal jsem mezi třemi a čtyřmi bodíky, ale nakonec jsem se rozhodl pro čtyři díky skvělému panu Šléglovi a Marvanovi. Ačkoliv scénář patří mezi ty jednodušší a ne tak do detailu propracované jako např. Ducháček či U pokladny stál, přesto se jedná o poměrně poutavé dílo, kde se člověk téměř nenudí a je mile baven jak hlavním představitelem, tak i jeho dvorními přihrávači. ()

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Tak trochu mi film připomínal dva - z velké části hlavně U pokladny stál, kde se Burian též vydal do lázní a také byl považován za někoho jiného. Z malinké části pak C. a k. polní maršálek. Záměna místy rozhodně funguje. Vlasta Burian tentokrát ale šéfuje lodi, což je téma ve skrze zajímavé, ale rozpracované spíše do možnosti blbnutí kapitána v lázních. Možná by skopičiny a zápletky na lodi a v souvislosti s ní byly zajímavější. Nachází se zde řada povedených scének a písnička. Na druhé straně je zde hodně nepříliš zábavného mluvení. Vzhledem k jiným jeho filmům musím takhle. ()

Reklama

kajas 

všechny recenze uživatele

Musím podotknout, že si ty slabší burianovky nevybírám sama. Koupila jsem si totiž kalendář se známými filmovými místy a doháním si tak mezery v československé kinematografii. Korkoránovy eskapády mi ale (nepřekvapivě) nepřipadaly ani trochu zábavné, tedy až na pár výjimek - "Rozuměl jsi?" "Jo, rozuměl, ale není mi to jasný..." ()

PTuranyi 

všechny recenze uživatele

Klasická burianovka postavená na humore a grimasách Vlasty Buriana. Príbeh kapitána vltavskej parnej plavby, ktorý doslovným dodržiavaním predpisov robí vrásky na čele svojim nadriadeným, do takej miery, že ho pošlú na liečenie do "lázní". Tam však opäť vďaka svojmu preháňaniu zapríčiní omyl, vďaka ktorému je považovaný za korvetného kapitána. Adam Korkorán sa tak stáva stredobodom kúpeľnej spoločnosti a svojím šarmom a nešikovnosťou ju zabáva. Scenár tu zaplieta niekoľko vzťahov, ktoré nakoniec vyústia do šťastného konca. Produkcia je dobrá a hoci miestami skĺzava ku groteske, miestami zasa dej zbytočne naťahuje. 65% ()

blackrain 

všechny recenze uživatele

Vlastu Buriana mám moc ráda, patří k mým oblíbencům, ale tady bohužel musím konstatovat, že tenhle film se vůbec nepovedl a je spíše trapný než vtipný. Místo na příběh jsem se zaměřila na řeku Vltavu, která se od natočení filmu strašně moc změnila. Vlastně se nezměnila. Teče pořád stejným směrem, ale břehy, které ji pevně svírají prošly radikálními změnami. Vlasta Burian by ta místa, kde Vltavu brázdil slavný primátor Dittrich vůbec nepoznal. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (7)

  • Premiéra proběhla 24. srpna 1934 v kinech Adria a Světozor. (Cucina_Rc)
  • Film se natáčel v Poděbradech na nádraží a kolonádě. Část filmu před odjezdem Korkorána (Vlasta Burian) do lázní se natáčela na Vltavě, např. ve Velké Chuchli. (M.B)
  • Název filmu je narážkou na „Podivuhodná, nicméně zcela pravdivá dobrodružství kapitána Korkorána“, zkráceně „Hrdinný kapitán Korkorán“ z roku 1867. Jedná se o dvoudílný dobrodružný román francouzského spisovatele Alfreda Assollanta. (sator)

Reklama

Reklama