Bláznivý výlet dvou rockerů časoprostorem. Bill a Ted jsou nerozluční přátelé. Je jim sedmnáct a místo studií se zajímají víc o vlastní rockovou kapelu. Jenže jestliže Ted neuspěje u zkoušky z historie, půjde na vojnu a všechny jejich plány se zhatí. Na pomoc přichází záhadný podivín, který jim nabídne výlet časoprostorem. Setkání s významnými osobnostmi jednotlivých století jim při zastávce v dvacátém století umožní zvládnout zkoušku na výbornou. (HBO Europe)

Firebug

Další kultovka pro tehdy náctileté Američany, která však ze svého kouzla příliš neztratila. Cestování časem a poznávání různých historických postaviček (no a hlavně jejich konfrontace s vymaštěnými teenagery z budoucnosti) je uchopeno vtipně a neotřele. Zvláštní, že ještě nikoho nenapadlo tento koncept vzkřísit v nějaké zhulenecké komedii. Bil s Tedem jsou trochu stupidnější, než by bylo nutné, avšak stejně náramně baví. Slabší 4*_____p.p.č.: Filmy o cestování časem jsou moje slabost. Napoleon je super řízek! Viděl jsem to střízlivý, ale mít něco v krvi určitě není naškodu. ()

neoBlast

[Druhé zhlédnutí] Esenciální přísady osmdesátkového humoru jsou zde - užitečná když potřebujete někomu vysvětlit co považovali naši předci za vtipné v tomto zvrhlém desetiletí (desetiletí kdy Danny DeVito mohl být dvojčetem Schwarzeneggera!)? Keanu Reeves a Alex Winter to demonstrují na prostoru 90 minut znamenitě. Tolik "outdated" features nenajdete v žádném jiném filmu a nejen proto si Bill s Tedem zaslouží tři a půl časotelebudky z pěti. 70 % ()

hrumsrt

Patrně jeden z nejvíc cult-movie material, co jsem za dlouhou dobu viděl! Bill a Ted jsou dva idioti, které od snové budoucnosti plné holek, vlastní rockové kapely a spousty peněz dělí referát z historie, o které ani jeden vůbec nic neví. Pokud to nevyjde, Ted jde na vojenskou akademii a Bill může na kapelu zapomenout. Jak se ale udělat referát v době bez internetu, když o historii nic nevíte. Inu, nejsnazším způsobem vůbec, jdete to zažít.. Skvělé dobrodružství Billa a Teda jsou úlet, jinak to popsat nedá. Dva idioti s hudbou v žilách a hormony v kalhotech se setkávají s různými historickými osobnostmi a aniž by vůbec věděli, co jsou zač, si je půjčují do dnešní doby, aby vykonali to na čem stojí osud celého (jejich) vesmíru, Bill a Ted musí dostat jedničku z referátu! 70% ()

Hellboy

Tenhle film, to je případ. Je to povrchní blbina, oslava konzumu a všeho, co je na americké společnosti špatně. Také je to křečovitý pokus o stvoření kultovních parťáků (který nevyšel) a kromě ne zrovna promyšleného scénáře musím zmínit veeelmi nepovedenou režii. Proč tedy hodnotím tak vysoko? Asi jsem prostě někde nechal mozek a bavil se při pohledu na 25 letého Keanu Reevese. Zopakovat si to ale vážně nemusim. Stejně jako například u Waynova světa. ()

Terva

CITÁT - Vítejte v roce 2688. Nebojte, vzduch je čistý, voda je čistá a dokonce i špína je čistá.......... Ale nepředbíhejme, vraťme se o 700 let dřív. Do časů mládí Billa a Teda. CITÁT - Co to smrdí, vole........... Zde uvidíme počátky cestování časem pomocí anglické telefonní budky. Ted a Bill zde praktikují zajímavé cestování časem. Cestování tak říkajíc "k obrazu svému". Stačí si jen pomyslet, že tam něco někde bude a šup - je to tam. Ale také normálně cestují. A to hodně. CITÁT - Někoho si chytíme.......... Referát z dějepisu prostě musí být dokonalý. Naprosto úžasná je scéna "Anglie 15 století" a bitva Billa a Teda o Vesmír. To jsem brečel smíchy (31 minuta) DIALOG: TED - Hej Bille. Jsem Darth Ted!! BILL - Já jsem Luke Bill!! A ty nejsi můj otec!!! TED - S tebou nikdy neovládnu Vesmír!!............ Tahle scéna v brnění je prostě žůžo. Nejhezčí, z hlediska historie, je loupež Johanky z Arku. Příběh má říz, vtip a nese i jakéžtakéž poselství. CITÁT - A pařte, volové!!!!!............... ()

• Keď Napoleon na konci filmu ukončí svoju prezentáciu, Ted zahlási: „Nemyslím si, že to bude fungovať". Mapa, ktorú Napoleon použil pri prezentácii, znázorňuje francúzsku inváziu do Ruska. Známy francúzsky cisár pri nej utrpel porážku. (busev)
  • Oba scenáristé si ve filmu zahráli malé role čísníků, kteří Napoleonovi a jeho společníkům nejdříve přinesou velký pohár zmrzliny a následně Napoleonovi předají odznak. V závěrečných titulcích jsou označeni jako „Stupid Waiter“ a „Ugly Waiter“. (animaxis)

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

15.08.2012

Cruise a Stiller opět spojí síly

Cruise a Stiller opět spojí síly

17.02.2009

Čím by byla Tropická bouře bez Toma Cruise? Něčím asi ano, ale určitě by ztratila svůj bezkonkurenčně nejzábavnější prvek. A Tom bude mít opět příležitost dokázat, že je za jistých okolností lepší… (více)