Magnolia

Ten den nestál za nic, ale pro mnohé měl osudový význam... Divné věci se dějí stále. Někdy za to možná může souhra životních náhod, jindy lidé, kteří činí omyly, páchají hříchy, konají zlé i dobré skutky. Anebo jsou za vším „nebesa“ hrozící apokalypsou a přitom dávající novou naději a snad i možnost začít znovu. O tom všem vypráví film Magnolia prostřednictvím devíti příběhů, jež se navzájem prolínají v barvité mozaice, propojené televizní znalostní show. Hrdiny jsou umírající otec – televizní producent, jeho mladá žena, slavný syn, učící muže, jak svést a zničit ženy, chlapec s neuvěřitelnou pamětí, ohleduplný ošetřovatel, po lásce toužící policista, muž, jenž byl v dětství považován za génia a těžko se smiřuje se svou upadající existencí, na smrt nemocný moderátor televizní soutěže a ztracená dcera. Ti všichni a jejich blízcí se díky řadě značně absurdních náhod dostávají do nečekaných situací, které mění běh jejich života a vedou je na práh pekla i k novým nadějím… Všechny příběhy se odehrávají v jednom městě a během jednoho dne, místem děje se stala ulice Magnolia vedoucí východo-západně přes losangeleskou předměstskou část San Fernando Valley. Silnou stránkou této černé komedie je pozoruhodně napsaný, nápady nabitý scénář Paula Thomase Andersona (Hříšné boogie), jenž zároveň film i natočil se suverénním a oslňujícím filmařským nadhledem. Snímek zaujme také působivými hereckými výkony. Tom Cruise v roli Franka T. J. Mackeye dostal Zlatý glóbus: za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli. Z dalších představitelů připomeňme Jasona Robardse (Tenkrát na Západě, Všichni prezidentovi muži) v úloze umírajícího televizního magnáta Earla Partridge, Julianne Mooreovou (Big Lebowski, Ztracený svět) v postavě jeho mladé ženy Lindy či Williama H. Macyho (Fargo, TV seriál Pohotovost) v postavě Donnieho Smithe. K nepřehlédnutelným kladům rovněž patří hudba skladatele Jona Briona a písničky Aimee Mannové. Její skladba "Wise Up" údajně Andersona inspirovala při psaní scénáře, navíc patří k nejpůvabnějším pasážím filmu (při jejím poslechu se ke zpívající Claudii symbolicky postupně připojují i ostatní postavy). (Česká televize)

Myrreczech

No ... co k tomu říct, Magnolia je 3 hodiny ničeho s skvělými výkony herců (vypíchnu Cruise, Moore a Hilla) podbarvené výbornou hudbou. Ale co ten zbytek? Proboha za celou dobu se nestane vůbec nic. Film graduje od konce 70. minuty a každých 10 minut to vypadá, že má být konec, vyslechneme si ponaučení, hraje typická finišová hudba, ale pak se zase nic neděje. Nedočkavost konce je stále větší a větší a pořád se nic neděje. Až když začal ten "déšť" a k němu vztahující se dialogy to začne být víceméně zajímavý snímek ... no a najednou je konec. ()

mirec88

Toto sú filmy, aké vás úplne emocionálne vycicajú a pritom vám dajú taký krásny pocit na duši... Toto, že má 3 hodiny? Ani sa mi nezdalo, veľmi rýchlo to uplynulo. Neviem čo mám k tomu ešte napísať, proste to musíte vidieť. Nádhera, balada pre dušu, lyrika pre telo... ()

latvar

Z mého pohledu se jedná o velkofilm, spousta různých životních příběhů se navzájem prolíná a budí to skvělý dojem. V tomto případě tu délka filmu nehraje špatnou roli, ba právě naopak. Kdyby měl film 5hodin, tak by mě to vůbec nevadilo. K 5 hvězdičkám mnoho nechybělo. 85% ()

venca163

Originální a výjimečný film od pí-tí-eje. Přišlo mi, že PTA ale nezvládl všechnu tu hromadu nápadů, co se mu vyrojily v hlavě a vzniknul z toho trochu nevyzrálý scénář. Jako cirkus, kde jsou sloni a lvi a žongléři a artisti, představení jde dobře, ale v tom do čísla artistů skočí opice a žonglérům to občas spadne, sloni se do toho motají každému a nejlepší číslo se lvi přijde dlouho před závěrem (a to ještě drezérovi spadnou kalhoty). Co jsme se dozvěděli? Bacha na náhodu, osudy se točí v kruhu, nevystoupíš. A že když budeš osahávat svou dceru, nikdo tě asi nebude mít moc rád. Režie, zejména herců, byla vynikající. Už dlouho jsem neviděl takový koncert, John C. Reilly, William H. Macy a dokonce (a hlavně) i mnou nenáviděný Tom Cruise! Ten byl úplně nejlepší z celého filmu! Kladné body taky za pár dobrých songů a za toho tlouštíka ze soutěže chytrolínů. (85%) ()

ghatos odpad!

Citově-intelektuální marasmus gargantuovských rozměrů. Dívat se na zparchantělé existence v nekonečných třech hodinách - to nešlo vydržet (3x jsem to přerušil)! Jejich životy byli tak banální a přístup dotyčných k sobě i ostatním neobsahoval špetku přirozené inteligence. Anderson ušil boudu z citového vyděračství, ubrečenosti a nějaké mě neznámé pseudointelektuální entity pohlcující rozum filmových fanoušků. Epopej na téma: "Život není náhoda" se dá uchopit zcela jinak. Na to není třeba pozérských žab (pouze samoúčelná blbost obhajující nezáživný děj). PS: Tom Cruise zahrál dobře. 16%. ()

Autogram

Nie je vôbec jednoduché simultánne sledovať niekoľko filmov, a keď ich je deväť počas troch hodín, tak to chce aj trochu odvahy. Ale ešte viac odvahy potrebovali hrdinovia filmu, ktorí v zložitých situáciách potrebovali prejaviť lásku, odvahu, odpustenie a úprimnosť. Práve ten ťažký údel úprimnosti na mňa veľmi zapôsobil. Keď tvorcovia rozohrali taký veľký príbeh silných osudov, trochu ma zarazil zvláštny záver. No aj tak má film u mňa silné štyri hviezdy. –––– To už prostě náhoda být nemohla. Nemohla! A podivné věci se dějí pořád. –––– Na cestě životem musíme konat dobro. Dobro! Když to dokážem a jinýmu neublížíme, tak potom... –––– Nevěřte nikomu, kdo vám radí, abyste ničeho nelitoval. Můžete si litovat, čeho chcete. ()

Jaro.Krafcik

Takmer trojhodinová púť. Musím povedať že ak som videl tu stopáž a žáner dráma tak som si pomyslel že ma to vôbec nechytí. Ale naopak. Deväť celkom zmysluplných príbehov, škoda, nespojili sa dokopy. A hlavne Tom Cruise. Ktorý ma výborne filmy. Len fakt že to bolo tak dlhé. Nuž zvláštne hodnotenie s číslom 8.555, ostávam spokojný. Top 50ka uživateľov v blízkom dohľade. Dúfam že to takto pôjde ďalej. 3* ()

Pipes

Nejlepší na filmu je atmosféra.. Bohužel to je všechno.. Herecké výkony průměrné, příběh žádný, zbytečně dlouhé (tak aspoň hodinu bych určitě vystříhl). Po celou dobu jsem se poměrně dost nudil. Říkal jsem si: To snad nikdy neskončí. Samotný konec se mi ale docela líbil. Kdybych mohl, dám 2,5 * ()

jamalka

Opravdu jsem nevěřila, že se na tříhodinový film vydržím dívat se zaujetím a bez nudy, ale Magnolii se to podařilo. Rozhodně stojí za tu námahu:). Filmu s podobnou tématikou ( propletenec mezilidských vztahů, kde osud jednoho je nám neznámou nitkou propleten s mnoha jinými a navzájem se ovlivňují) existuje mnoho, Magnolia však patří mezi ty povedené ( i když na mých oblíbených 21gramů nemá). Překvapivý je také Tom Cruise, který nepatří mezi mé oblíbence, ale tady je opravdu úžasný ( ostatně stejně jako jeho kolegové). ()

Pecival

Zajímavá meditace o vině a odpuštění. Nelze přehlídnout excelentní Andersonův rukopis, protože některé scény jsou doslova skvostné. Z herců se mi nejvíce líbil nejen macho Tom Cruise, ale také naprosto histerická Julianne Moore. Neodpustím si ale připomínku. Film měl podle mě skončit, před poslední předpovědí počasí. Byl by kratší, konec by byl podstatně ponurejší a otevřenější což by myslím u takového filmu nevadilo. ()

rubik1

Na moô vkus tam bolo až moc veľa žáb.... Málinko ma film sklamal, lebo som čakal niečo viac, hlavne po tom úvodeale myšlienka filmu sa mi celkom páčila. ()

giovanni3

Zajímavý film s obrovskou porcí minut... Velice mne zaujal popisek a čekal jsem vše možné... tak nějak jsme vše dostal dost věc mne nadchlo a jiné zas nudily... prostě dlouhý film o lítosti, náhodách, špatném svědomí, odpuštění no prostě takové depresivnější drama.. Asi 2x jsme cítil konec kvalitní otevřený konec a pak bum hodina a zas bum půlhodina a pak bum žáby, které byly naprosto zbytečné a i události po nich nebyly nijak klíčové... Nejen za žáby dávám 4z5.. na 5 to prostě nebyo tak dobré na takovou stopáž.. ()

DeathTheKid

Začaly padat žáby a já si říkal, jestli se dívám na správný film. Nevím co tím chtěl básník říci, ale já z toho vyčetl: "Takové nudy se zažívají." [FILM VIDĚN DÍKY ČSFD] ()

Smileface

Skutecne vyborny procitene natoceny film.Nektere sceny jsou citlive,jine drsne.Vyborna hudba,skvela kombinace scen a skvele hrecke vykony delaji z tohoto snimku jeden z nejlepsich filmu vubec.Doporucuji vsem. ()

solskjaer

Jak chutná hořkost magnólie poznáte po shlédnutí tohoto filmu, je opravdu hořká jako život sám. Cruise, Moore, Reilly - životní výkony! ()

NUbijec

Asi jsem to nepochopil ale pro mě brutálně nadhodnocené. Film, který se snaží zvládnout spoustu příběhů to má těžké, ale Crash a Amores Perros nám ukázali, že to jde i lépe a bez přehnané stopáže. A žádný příběh nebyl z mého pohledu natolik silný aby nějakým způsobem vyčníval z šedi. Několik zoufalých pokusů jako například histerická Julianne Moore, nebo obvykle dobrý Hoffman (Big Lebowski) tady prostě nefungují a nejhorší ze všeho je vysloveně trapný Tom Cruise. Po takové kritice se sám sobě divím že dávám 3* ale něco té filmařské zručnosti tam je a také několik slušných hereckých výkonů. ()

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům

10.01.2024

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

10.10.2022

Zemřel herec Philip Baker Hall

Zemřel herec Philip Baker Hall

13.06.2022

Paul Thomas Anderson a detektivní komedie?

Paul Thomas Anderson a detektivní komedie?

05.09.2012

Jeho Až na krev patří k tomu nejlepšímu, co jsme viděli v kinech po roku 2000. Jeho novinku The Master před několika dny promítali na filmovém festivalu v Benátkách a šíří se zvěsti, že jde o… (více)