Už někoho mám

(festivalový název)
  • Indie Koi... Mil Gaya (více)

Sci-fi film s populárním Hritikem Roshanem v roli retardovaného mladíka, který bojuje o srdce krásné Nishy i s posměšky svého okolí, které se mu posmívá kvůli jeho údajným kontaktům s UFO. Jeden zapomenutý mimozemšťan by se tu však našel... (oficiální text distributora)

Shit

Ty vole, tak to jsem ještě něviděl. Naprosto ultimátní mix Forresta gumpa, ETeho, Spidermana, Supermana, muzikálu a to všechno v tříhodinovým indickým provedení, který je sice děsně naivní, jednoduchý a herci, obzvláště pak hlavní retardovanej hrdina, stupidní, ale z nějakýho důvodu mě to téměř celou stopáž fakt bavilo, snad jen ke konci už sem začínal být mírně unavenej, ale na to, co se v tomhle filmu objevuje, je až neskutečný, že to udrží pozornost tří hodiny ()

ScarPoul

Moje prvé indické sci-fi - ktoré je zároveň úžasným mixom Zemeckisa, Spielberga a detských filmov so zvieratkami hrajúcich šport. Pritom je to plné chytľavých pesničiek, tančekov v štýle Spievania v daždi a Freda Astaira. To všetko v úžasnom prostredí severnej Indie s borovicami, priezračnými jazerami a horami a lúkami za aké by sa nemusel hanbiť ani muzikál v štýle Za zvukov hudby. Je to naozaj mix všetkého možného aj nemožného a hodnotenie je také veľké práve preto, že aj napriek žánrovej zmätenosti film funguje, nenudí, je zábavný, napínavý a jednoduchý čo tu neberiem ako negatívum ,ale ako vďačnú zložku - vďaka čomu si myslím každý zoberie s filmu to, čo sa mu bude páčiť. Najlepšie na celom filme je, že na jednu stranu pripomína televízny film alá Hallmark a na druhú stranu rozsiahli muzikál s premyslenou výstavbou deja. Tieto kontrasty sú vo filme veľmi časté ale neuberajú z výborného zážitku s filmu. Pre mňa príjemné prekvapenie. A herečka ma dostávala svojou krásou do kolien. ()

ben666

No teda, hodně zvláštní film. Indickej mix E.Teho a Foresta Gumpa a snad i supermana. Je tam pár zábavných scén, tanešní kreace taky docela ušli a e.t. byl roztomilej, nejvíc na filmu mě pobavil supermanovskej basket ( to bylo teda něco). Na indickej styl je třeba si zvyknout, protože tohle opravdu nebude pro každého. Pro mě fajn tříhodinnová oddechovka, ()

berg.12

Pověsti nelhaly, filmový zážitek roku potvrzen. V životě jsem neviděl kinosál se tak bavit. Bollywood, parodující takřka sám sebe, překonává v této romantické sci-fi vaše nejdivočejší filmové představy. Naprosto odzbrojující variace na Spielbergova "E.Tho" a "Blízká setkání", u které jsem bohužel nikde nepostřehl varování, že je určena pro děti do 10. let. I tak se mi ale nechce věřit, že to někdo myslel vážně. Pro mě samotného prakticky nehodnotitelné. Pokud tohle přežijete, má u vás Bollywood šanci. ()

tombac

Zkrátit film zhruba o hodinu, přidat více zmateného pobočníka policejního šéfa a scén typu "supermanský" basket a místo rachejtlí by bouchla bollywoodská bomba. Žel v této podobě a stopáži je zejména první polovina až moc naředěná neinvenčními (nezábavnými) scénami, takže Koi... Mil Gaya není taková divočina, kdy nastupuje zmíněný faktor "smát se nebo brečet" a snímku leccos ve výsledku odpustíte, jelikož jste se často královsky bavili (anebo se divili)... Pro mě ještě fajn oddechovka, ale Krrish pobavil o něco více. ()

• Melodie, skrze kterou lidé s mimozemštany komunikují, je ve skutečnosti skladba "Trans-Europe Express" od německé skupiny Kraftwerk. (Raztubyl)