Reklama

Reklama

The Daily Show

(pořad)
Talk-show / Komedie / Publicistický
USA, 1996, 3747x30 min

Kamera:

Ryan Scafuro

Účinkují:

Jon Stewart, Trevor Noah, Steve Carell, Stephen Colbert, Lisa Ling, Ed Helms, Huey Lewis, Lewis Black, RZA, Roy Wood Jr., Jordan Klepper, Frank DeCaro (více)
(další profese)

V tomto pořadu nás bavil svým talentem Jon Stewart, který dokonale vyzvedl politickou satiru. Jeho humor a umění přitáhli spoustu diváků a pořad se stal velmi oblíbeným. (duklak2)

Recenze (30)

erased 

všechny recenze uživatele

Trevor Noah možná nemá tak dobrý produkční tým jako John Oliver, určitě není ani podobně otevřený kritice všeho a všech, naopak je zbytečně jednostranně nakloněný doleva (což mu jako zdroji informací dost ubírá na kredibilitě). Oproti němu je ale mnohem lepším komikem, takže i když už jsou témata jako ruské konspirační teorie dávno vyčpělé, na vtipnosti mu to neubírá a Trevor dokáže každý všední den rozesmát jako málokdo jiný. (Jona Stewarta jsem bohužel nezažil, ale pokusím se dohnat co půjde.) ()

zdepapepa 

všechny recenze uživatele

Dnes už je to spíš taková vzpomínka. Vzpomínka na časy, kdy televizní politice nevládla žádná ze (bohužel v USA jen dvou) stran, nýbrž ostrůvek selského rozumu v moři *********. A kdy se v každém druhém vtipu neobjevoval Donald Trump. To byly časy. Nejdřív ostrovtip Jona Stewarta a pak několikavrstvá satira Stephena Colberta. Nejenže se pouštěli do politiků a veřejných činitelů obecně, ale i do novinářů a vlastně celkově čekoholiv, co odporuje normálnímu lidskému chápání. Trevor Noah umí taky pobavit i donutit člověka se zamyslet, přesto ono geniální spojení skvěle napsaných vtipů, bezchybného (no, dobře, jak kdy) podání a doplňujících vtipů v obrazovém doprovodu Jona Stewarta a jeho korespondentů je nepřekonatelné. Ono už tehdy člověk snadno zapomněl, že kdy Daily Show měla moderátora před Jonem Stewartem, ale měla. Velká škoda, že díly s Jonem Stewartem se hůře shánějí, která zároveň úplně velká není, jelikož se zpravidla ztratí s odstupem času dobový kontext. Úderný, ale přesto vždy s pokorou, i při rozloučení: "Rather than saying goodbye or goodnight, I'm going to get a drink. I'm sure I'll see you guys before I leave." ()

Reklama

BigDeal 

všechny recenze uživatele

Po viacerých pozretých častiach zvyšujem na plné hodnotenie, závidím USA, že majú aj takéto "správy" a obdivujem Jona Stewarta 1) za to, že je toľko rokov stále vtipný a neuveriteľne trefný 2) za to, že sa nebojí vykríknuť svoj názor nahlas a dokáže bez problémov poslať kadejakých kreténov do prdele (naposledy zaspieval v štýle černošského gospelu svoju frázu "go fuck yourself" revolučným moslimom). ()

drake31 

všechny recenze uživatele

Asi tá najlepšia (nielen) politická satira v súčastnosti. Jon Stewart je vždy vtipný, trefný, pozýva si zaujímavých hostí a nezaháľajú ani jeho spravodajcovia.Takáto relácia u nás chýba, a je to vážne škoda, pretože ak niekto vie o politike USA viacej ako o tej domácej, asi je niečo zle. Edit: Po odchode Stewarta v auguste 2015, som tak nejako vypadol zo sledovania tejto show. Trevor Noah je charizmatický, má svoj šarm a kúzlo, ale od sledovania celých epizód som sa presunul ku klipom na YouTube. Podobne ako iné show, ku ktorým som vzplanul láskou, tak aj The Daily Show ma omrzela keď mnohý z mojich obľúbencov odišli. Nová krv v tejto show je skvelá to nepopieram, no nie je to ten "originálny" cast ktorý si ma získal. ()

maty39 

všechny recenze uživatele

Tato show je rozdělena na dvě části. V první se Jon Stewart věnuje aktuálnímu dění (většinou) v US. Narozdíl od ostatních talkshow neodbyde jedno téma jednou satirickou poznámkou, ale věnuje se mu nějakou chvíli a většinou to bývá kur**sky vtipné i když o dané události moc nevíte. Znalost aktuálního dění v US je značnou výhodou (donutilo mě to pravidelně sledovat americké zpravodajské stránky). V druhé části má nějakého hosta (herci, zpěváci, politici, spisovatelé...........kdokoliv jakkoliv známý v US). V této části záleží zábavnost také na hostovi. Pokud jsou někteří vážnější a mají tendenci vést dlouhé monology, tak jim do toho Jon až zas tak neskáče. Ale pokud se tam objeví nějaký showmen, pak se rozpoutá peklo. Celkově Daily Show je mnohem zábavnější pořad než ostatní talkshow (asi to bude tím, že Daily Show je především komediální pořad) u kterého se člověk směje od začátku do konce. Na závěr musím říct, že Jon Stewart je komediální génius a sedí mi nejvíc ze všech moderátorů všech takshow v US (o chlup více než "sousední" Colbert Report). Samozřejmě jsem neviděl všechny díly. Většinou si vybírám dle hosta, ale obecně, pokud mám čas, pak si Daily Show nenechám ujít. PS: Přijde mi, že z této show opisuje Kraus (Uvolněte se prosím) asi nejvíce, alespoň, co se způsobu moderování týká. Gesta, mimika, některé pohyby jsou nápadně podobné Jonu Stewartovi. Já se mu ale nedivím, ten chlap je bůh a komediální génius. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (6)

  • Za trvání stávky scénáristů v roce 2008 Jon Stewart pořad dočasně přejmenoval z The Daily Show with Jon Stewart na A Daily Show with Jon Stewart, aby tím vyjádřil podporu svému tvůrčímu týmu. Rovněž prohlásil, že Daily Show vznikající bez jeho týmu není „ta pravá Daily Show". (Sigurdr)
  • Jona Stewarta na pozícii hostiteľa dočasne nahradil John Oliver. Dôvodom bolo natáčanie filmu Rosewater (2014), pri ktorom Jon Stewart zastával pozíciu režiséra. (drake31)

Související novinky

Paul Rudd vs. dvojník

Paul Rudd vs. dvojník

13.08.2018

Paul Rudd (The Fundamentals of Caring) momentálně dobývá kina ve dvojce Ant-Mana a příští rok bychom ho měli spatřit ve čtyřce zatím nepojmenovaných Avengers. Mezitím se ale čerstvě upsal novému… (více)

Reklama

Reklama