Do malého vánočně vyzdobeného městečka přijíždějí Caroline a Lloyd Chasseurovi, kteří se neustále hádají a vyčítají si, co můžou. Před sebou mají další úděsné vánoční svátky. V domě je přepadne zloděj Gus, který má za sebou zpackanou loupež a potřebuje se někde ukrýt. Velmi brzy Gus lituje, že si vybral právě jejich dům. Neustálé hašteření ho dohání k šílenství a ke všemu ještě přijíždí na štědrovečerní večeři banda stejně nesnesitelných příbuzných: nenapravitelný syn Jessie, který na vojenské škole terorizuje učitele, Lloydova snobská matka Rose a jeho bratr s rodinou. Ve víru událostí musí Lloyd a Caroline předstírat, že je všechno v pořádku, a představit zloděje jako svého manželského poradce doktora Wooa. Zatímco venku policie Guse zuřivě hledá, trpí nešťastný zloděj u příšerně nechutné večeře a směšných vánočních zvyků. Rozdávání dárků není o nic veselejší. Přesto všechno je to právě Gus, jehož přítomnost přiměje Caroline a Lloyda, aby si uvědomili, že se mají rádi. (TV Nova)

borec999

Na jedno pozretie obstojné, ale čakal som o niečo viac. Zasmiať sa dá, Kevin Spacey je fajn, nenudil som sa, no po 3 týždňoch si z filmu neviem spomenúť okrem základnej dejovej kostry (netradičnej na pomery vianočného filmu) na jedinú konkrétnu scénu. 55-60% ()

Stružák

Nezvaný host je jenom další z řady... Film sice na první podívání pobaví, ale tak nějak tuším, že za dva týdny si z něj nebudu nic pamatovat. Dialogy, na kterých snímek stojí a padá, jsou spíše průměrné, totéž se dá říci o hercích. Na druhou stranu, několik světlých momentů a dobrých scén se najde. ()

Yoss

Inak známy americký stand-up komik Denis Leary je ako záporák skvelý a dvojica Judy Davis a Kevin Spacey by liezli na nervy ozaj každému, nielen jemu. Sympatický predvianočný kúsok, ktorý je oživením medzi zástupom lacných tiežkomédiií, ktoré pracujú s rovnakou či podobnou témou. Manželská dvojica Davis - Spacey mi trochu pripomína pár Turner - Douglas z oveľa viac známeho The War of the Roses. ()

burton

Nevěřím na terapeuty, psychology a manželské poradny. A tahle komedie je báječná. Nejlepším terapeutem a manželským poradcem je tady špičkový, velice pragmatický zloděj. Kevin Spacey je úžasný, jeho manžel nemá chybu, je k sežrání a Judy Davis je rovněž skvělá manželka. Zkrátka, takový normální manželský pár v docela slušné manželské krizi. Cokoliv řekneš a uděláš, je blbě. ()

Heroine

Upřímně? Obsazení je vynikající. Ale scénář je tak slabý, až je z toho smutno. Mohlo to být vtipné, a není. ()

Odpadlik

Jelikož mám rád Denise Learyho, i tenhle film s celkem předvídatelným koncem se mi líbil. Dobří byli i oba další hlavní představitelé Kevin Spacey a Judy Davis. ()

Kingjiri

Konverzační komedie o tom, jak se únosce nakonec stane sám "obětí" nenormální rodinky, kdy jeho "návštěva" spustí tu správnou manželskou terapii a vlnu upřímnosti a příbuzný si začnou řikat věci, který si o sobě delší dobu myslej. Nejvíc mě bavila část, kdy šlo o interakci mezi únoscem a samotnýma manželama. Po příchodu příbuznejch na večeři už se chovánim postav začala z bijáku stávat zbytečně velká crazy podivaná. Gus vzhledem k tomu, jak se prezentoval na začátku, hodně vyměknul, syn plánující útěk s Gusem apod. Několik vtípků a hlášek se ale fakt povedlo a mám radost, že se mi úspěšně zase podařilo najít fajnovej neokoukanej vánoční biják, tři slabší hvězdy. ()

Haloo5

A všetko to buchne na Vianoce. To už je čo, keď ľutujete viac zlodeja, ako jeho "obete" :D - milí manželia, milý synáčik, milá babička... radosť sledovať ten cirkus. Napriek tomu, že koniec je až zúfalo jasne predvídateľný a z niektorých situácií sa dalo vytĺcť viac, film má neopísateľnú iskru a o dávku humoru na večer je postarané. ()

subic

Tak tahle komédie značně zestárla a vybledla, ono to vlastně už ani není tak vtipné, pouze úsměvné. Jak vidno, matka může za kde co. ()

PlayEasy

Velmi příjemná krimikomedie s výbornými herci, odsýpajícím dějem a skvělou atmoškou, která dá skvěle naladit na vánoční "poklidnou" rodinnou atmosféru. Holt vše tu funguje jak má a je jen škoda, že tento film (jako jeden z mnoha) upadl v dnešní době v zapomnění, protože naše další velká vánoční klasika je na světě a Nezvaného hosta si dáme v budoucnu ještě několikrát znovu :-) 80% ()