Reklama

Reklama

Sindibádova dobrodružství

(seriál)
  • Kanada The Adventures of Sinbad (více)
Kanada, (1996–1998), 31 h 32 min (Minutáž: 43 min)

Tvůrci:

Ed Naha

Kamera:

Alwyn Kumst

Hrají:

Zen Gesner, George Buza, Tim Progosh, Oris Erhuero, Jacqueline Collen, Mariah Shirley, John Stead, Robin Dunne, Anthony De Longis, Candicé Hillebrand (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(44)

Obsahy(1)

Sindibád se vydává společně se svým bratrem z Bagdádu na putování po moři za dobrodružstvím a bohatstvím. Na své cestě potkávají zlé čaroděje, nepřátelské kmeny i obludná mořská monstra. (ear.wig)

Recenze (86)

KacHnAop 

všechny recenze uživatele

Za mládí, jsem na tomhle vtipně založeném seriálu vyrůstal a neskutečně jsem ho žral. Od obrovských pavouků, kyklopů, zvířat, čarodějnic a jiných bytosti z pekla, na kterých zejména tento seriál staví, jsem obdivoval i další stránky, které nám jednotlivé epizody s chutí a dynamikou nabízely. Humoru je dostatek, hudba je výborná a o postavách nemluvě. Zejména Sindibád, jak jinak samozřejmě. Celkově je Sindibád opravdu zajímavým seriálem. ()

rozum i cit 

všechny recenze uživatele

Ano, zápletky jednoduché, ano, triky taktéž, ano, souboje vesměs legrační. Přesto jsem tento seriál měla svého času daleko raději než Herkula, Xenu a jim podobné, dokonce jsem schopná se na něj bez duševní újmy podívat i po letech. První řada se mi zdála o něco lepší než druhá. Kdosi tu poznamenal, zda-li se u toho herci bavili. Kdysi jsem někde četla, že pro Jacquelline Collen to bylo splnění dětského snu, a Zen Gesner se prý vyjádřil, že nechápe, že ho za takovou skvělou zábavu ještě platí. A o to tu asi jde především. Ze seriálu dýchá taková zvláštní pohodová atmosféra. Samozřejmě, že se Sindibádem jako takovým, příběhy Tisíce a jedné noci nebo snad s arabsko-perskými či jinými reáliemi to nemá nic společného. Update: Po letech jsem ze zvědavosti shlédla poslední díly druhé řady, jejíž vysílání kdysi Nova kvůli změnám ve vedení k mé značné dětské lítosti zastavila. Díl s jakýmsi pseudořímským legionářem a údajnou egyptskou královnou mne v dospělosti vskutku pobavil, a několik stupidních dílů by se ostatně našlo i ve zbytku seriálu. Některým dílům (zejména první série) však přes jednoduchost zpracování danou minimálním rozpočtem nelze upřít jistou originalitu co do námětu, a celková pohoda daná pro změnu skutečným přátelstvím hereckých protagonistů ze seriálu sálá doposud. Zazněla znělka a bylo mi zase deset. Zklamáním pro diváky je bezpochyby nevyřešená záležitost s Maeve a Dim Dimem, Dermotem, Ruminou či vzkříšeným Turokem (neuvěřitelné, jak podrobně jsem si to ještě i po čtvrt století pamatovala!), neboť Sindibád se vypořádá jen s Rohatcem. Zbytek měl být ale údajně rozpracován v plánované třetí řadě seriálu. Turok nakonec napravený díky své druhé dceři Bryn a likvidace Ruminy mohla být možná zajímavá zápletka, avšak scénaristy zamýšlené směřování seriálu k severské mytologii a jeho navázání na nejdebilnější díl s mimozemšťany by jej poslalo do horoucích pekel, takže díkybohu, že tato třetí řada nikdy nevznikla a nám divákům zůstala milá vzpomínka z dětství. ()

Reklama

kuře.gril 

všechny recenze uživatele

Obří krab, obří had, obří koza, obří kyklop, obří člověk...digitální harpie, chodící kostry, chodící hory kamení a spousta dalších podivných stvůr... sympaťák Sindibád, krásná, statečná Maeve... není divu, že jsem to jako náctiletá beznadějně žrala. Když se na to koukám dnes, uvědomuji si, jak je to po stránce triků tragické a jak jsou všechny příběhy jednoduchoučké, ale stejně je mi to i dnes vcelku sympatické. Ten seriál je ve své naivitě prostě kouzelný. ()

throwaway 

všechny recenze uživatele

Seriál Sindibádova dobrodružství je rozhodně mnohem lepší než feministická propaganda jménem Xena. Rovněž mě taky zaujal skvělý brněnský dabing. Hlavní role jsou obsazeny naprosto geniálně. Nejvíce se mi líbil jednoznačně Jiří Brož jako Doubar, ovšem i Ladislav Běhůnek obsazený do role Sindibáda byl vynikající, neboť postava Sindibáda vyžaduje charismatický, hrdinský hlas, a přesně takový hlas má Ladislav Běhůnek. Z epizodních postav se mi taky hodně líbíl Maxmilián Hornyš, který tam daboval Dim-Dima a taky vezíra Puzze. ()

Honza__St. 

všechny recenze uživatele

Třetí do party k Herkulovi a Xeně, a byť v základě jejich chudej příbuznej (zejména pokud jde o efekty, u některých měly lepší animaci snad i dobové videohry), ve výsledku byl podle mě kvalitnější, než oni. O to větší škoda, že jak to tak bývá se asi po první řadě obměnil tvůrčí tým a nová parta měla jinou představu o tom, jak má seriál vypadat. A aby toho nebylo málo, představitelka Maeve z rodinných důvodů (už si nemapatuju jestli byla těhotná či jiný důvod) odešla, a její postava byla nahrazená jinou holkou. Není se čemu divit, že ta druhá řada už nebyla ono, a po ní se s natáčením rychle seklo. To, že u nás Nova (nejspíš kvůli událostem srpna 1999) tu druhou řadu ani nedovysílala, vlastně ani není žádná škoda. Ale na tu první sérii se čas od času podívám rád i dneska. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (1)

  • Postava Rongara (Oris Erhuero) měla být pouze v pilotním díle seriálu. Tvůrci z něho nakonec udělali jednu z hlavních postav. (sir-dave)

Reklama

Reklama