Harry Potter a vězeň z Azkabanu

• Velká Británie Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (více)

Třetí školní rok nezačíná pro Harryho nejlépe. Nejprve poruší zákaz kouzlení mimo školu, když se nechá vyprovokovat urážkami strýcovy sestry Marge na adresu svých rodičů. Když pak odejde od Dursleyových a záchranným autobusem se dopraví do hostince Děravý kotel, setká se sice s Hermionou a Ronem, také se však dozví, že z azkabanského vězení uprchl nebezpečný Sirius Black a že to má něco společného s ním. Co, to mu však nikdo nechce říci. Nakonec se málem stane obětí azkabanských strážců mozkomorů, kteří prohledávají bradavický vlak. Zachrání ho muž podřimující v kupé, který se představí jako profesor Lupin. Jak se ukáže, je novým učitelem obrany proti černé magii. Další změnou je jmenování Hagrida učitelem péče o kouzelné tvory. Školní rok probíhá v napjaté atmosféře, protože kolem školy krouží mozkomoři, kteří ji mají chránit a pátrat po Blackovi. Po značných komplikacích Harry zjistí, že Black byl přítelem jeho rodičů a je jeho kmotr, údajně to však byl on, kdo jeho rodiče vydal Voldemortovi a zabil kouzelníka Petera Petigrewa, který se je pokusil chránit. Situace se dramaticky vyhrotí, když se velký černý pes zmocní Rona a odvleče ho tajnou chodbou do Chroptící chýše. Když se však Harrymu a Herminoně podaří proniknout za nimi, čeká je nejedno šokující překvapení. (TV Nova)

Paity

Díky tomu jednoznačnému "vězeňskému" názvu se mi to neplete. Jinak Ohnivé poháry, Řády Fénixr a podobné pitomosti dělají akorát guláš v sérii. To je ale asi nejzásadnější pozitivum třetího dílu. Jinak se opakující udivení hlavních protagonistů, že je "chce někdo zabít" je skutečně "úchvatné". Hlavně ale, že jsou tady všichni spokojení a film má 84 procent. Asi tam vidíte něco, co tam není. ()

AdamesWWE

[10/10] Harry Potter a Väzeň z Azkabanu, najlepší film v rámci Potterovskej ságy. Určite za o to postaral z veľkej časti menej známy režisér Cuarón, čo bolo veľkým plusom. Takisto aj scenár, ktorý je skvelý a narozdiel od prvých dvoch dielov Potter dospel takže tento diel pôsobí "dospelejšie" a vážnejšie ako jej predchodcovia. Nútena výmena riaditeľa za Gambona je tiež veľkým plusom, tu pôsobí riaditeľ oveľa lepšie ako v prých dvoch častiach, viac sviežejšie a celkovo ho Gambom zahral lepšie. Daniel Radcliffe v tomto filme podal najlepší výkon zo všetkých Potteroviek, v tomto filme pôsobí na mňa jeho postava najlepšia a najviac dôveryhodne. Výborne sa tu opäť ukázala herecké špička ako Rickman, Smith. Gary Oldman je v tomto filme "nováčikom", ale svoju úlohu zahral skvelo, podobne ako herec ktorý stvárnoval profesora Lupina. Dalším silným aspektom filmu je výborný pohľad na Rokfort, na jeho prostredie, na les.. Jednoznačne najlepšie zo všetkých dielov. John William zložil do toho všetkého skvelú hudbu ktorá vylepšuje dojem z tohoto dokonalého filmové zážitku. Spracovanie filmu? jedným slovom - úžasné. S filmu sa mi najviac páčili triky s Hipogrifom, metlobalové súboje, záverečný vrátenie času a veľa dalších úžasných scén, prepracovných úžasne. Nový nádych do sveta Pottera, ktorý zostane najlepším. ()

Artmovie

Po asi třístém shlédnutí je u mě tento Harry pořád nejlepší z celé série. Je to zábavný, ale i chvílemi dramatický film. Za nejlešpí scénu považuji tu v Chroptící chýši a pak následnou transformaci profesora Lupina ve vlkodlaka. Zápletka s časem byla pěkně natočena a líbilo se mi, jak to všechno do sebe krásně zapadlo. Co dodat na závěr? Snad jen: EXPECTO PATRONUM!!! ()

SpaceOdyseus

Na to, ze jde o pohadku to je oblecene v prijemne temnem kabatku. Decka se uz nacila hrat a Cuaron to ma pevne v rukou. Jeho dlouhe zabery jsou super. Jen pribehove jde proste jen o dalsi rocnik v pohadkove skole, nic zasadniho, nebo s nejakym vetsim dopadem. ()

derryl

Tak to je opravdu úžasná podívaná, má své kouzlo, magii, atmosféru a hlavně dobré herce (náctileté nevyjímaje)... Opravdu, znovu opakuji, byl jsem překvapen a nadšen a přitom jsem na film vyrazil jen kvůli jménu režiséra Cuaróna a nezklamal mě. ()

Radim

Změna režiséra sérii filmů prospěla - více akce, lepší střih, hustější atmosféra. Určitě tomu pomohla i větší vyzrálost dětských postav, kteří v předchozích dílech byli příliš toporní (alespoň co se chlapců týče). ()

Bafo

Rozhodne z prvnich tri dilu ten nejlepsi... Co se tyce hereckych vykonu (uz se to trosku naucili), vypravy, pribehu (knizka se mi take libi nejvice) ale predevsim rezie doznala zmen a to posunulo tendle film do nadprumernych kvalit... ()

shimpy(CZ)

Toto je pro mě zatím jednoznačně nejlepší potterovka jak v knižní podobě, tak i v té filmové. Cuarón dokázal to, co se Columbusovi nepodařilo. Atmosféru. Opravdu je zde konečně vidět ten pravý potterovský svět. Takhle jsem si ho představoval při čtení knihy. Ba i herci začali podávat lepší výkony. První a druhý díl byly opravdu spíše pohádky. Ale Vězeň z Azkabanu je fantasy thriller. Zkrátka super podívaná pro celou rodinu, kde se budou královsky bavit i dospělí. Nox ()

Daae

Čelist mi padá údivem nad kvalitou potterovského snímku. Cuarón to dokázal! Samozřejmě že to dokázal ... Ale proč to nedokázali ti ostatní? Tento film je sakramentsky dobrý. Po prvních dvou dílech, ze kterého dýchal duch amerických rodinných filmů přichází Vězeň z Azkabanu se syrově realistickým světem, ve kterém se míjí konečně nečernobílé povahy postav, zvuky prostředí a přenádherné krajiny, jež nepotřebují komentář. Konečně Harry vypadá jako britský film (jenom originální znění - zbožňuju ty jejich přízvuky). Krom božské atmosféry je nepřekvapivě mistrovská hudba, jejíž opomenutí je hřích. V tomto filmu jsou gagy nenásilné, a proto mě skutečně rozesmějí, aniž by nabourávali vážnost příběhu. Pamatuji si své první shlédnutí v kině, kdy se mi při mozkomořích scénách u jezera zastavovala krev v žilách. Vlkodlak je pojat opravdu originálně a musím říct, že i když jsem čekala něco jiného, tento vlček pro mě byl děsivý. Udělala bych jen jednu změnu: Garyho Oldmana bych vyměnila s Ralphem Fiennesem. Ač mám Oldmana ráda, on prostě nemá charisma, které by moje nej postava Sirius měla mít, ale šílenství dokáže zahrát na jedničku. Jejda, kdysi jsem knihy o Potterovi milovala, a tudíž bych mohla o tomto filmu básnit ještě dlouho. Ale ušetřím vás a doplním už jen jedno: Tenhle film je snad dokonalý. Kéž by všechny potterovské snímky byly jako tento. ()

Greedo

Cuaron ti umí. Velmi pěkně zpracované dílo, ve kterém panuje úžasná atmosféra, scény propracované do detailu, výborná výprava, atd...Tento díl zcela zastírá oba díly předchozí a také svého následovníka - ohnivý pohár. Hudba od mistra Williamse je dotažená k genialitě i když je možná až trošku "přepracovaná", ale to vůbec nevadí. Prostě velmi podařené rodinné dílko. ()

kwoky

Vizualne a rezijne super prace. A to tak, ze vubec nechapu, jak se takovy film toci :) Proste vsechno vypiplane do posledniho zrnka prachu na rozbitem kosteti Harryho Pottera :) Dejove me tento dil moc nenadchl, takze jen za 4, ale nemam vyraznejsich vyhrad. ()

Cassandra

Tento díl že je nejlepší. Proč? Vždyť je stejně osekaný jako ty ostaní a že by režie byla nějak úžasně inovativní jsem si nevšimla. Pro mě je zatím nelepší adaptací druhý díl. Columbusův styl se v něm dobře sešel s ne-až-tak-zkráceným scénářem, byl tam Branagh a fajn finále... První díl se mi naopak nelíbil skoro vůbec (moc pohádkový a moc předvídatelný) a čvrtý byl průměr. ()

defagoo

Nejlepší díl celé série. Totálné dokonalá kamera + výtečný střih = opravdu úžasné plus pro mexického režiséra. Z herců vydupal maximum - i na Redcliffea se tu dá alespoň dívat. Tenhle snímek má ze všech potterovských také úplně nejlepší hudbu. Film také působí překvapivě komornějším dojmem, kouzelnický svět tu už není zobrazen tak úzkoprse, naopak následuje příkladu tradičních anglických čarodějnických příběhů (prostředí je "zatuchlejší", atmosféra a nebe jsou tu tak husté, že by se dali krájet nožem). Mexiko je země filmu zaslíbená a Cuarón to opravdu dokazuje. ()

Wishkah

To co stačil Chris Columbus skoro zabít svými dvěma díly, dokázal Alfonso Cuarón doslova nakopnout do nových rozměrů. Nedokážu a ani nechci si představit jak by pokračovala série, kdyby u kormidla zůstal Columbus. Naštěstí se zničehonic objevil Cuarón a ukázal světu co dokáže režisér s představivostí a bez strachu zkusit něco nového. Jeho dohled je vidět v každé scéně a pro mě je největší hvězdou tohoto filmu právě Alfonso. Dokázal Harryho Pottera dostat do reality a přitom zůstal věrný atmosféře předlohy. Alfonso zachránil Harryho a za to mu patří moje poklona. Tenhle díl je nejlepším ze série a prvenství mu nevzaly ani novějsí díly. ()

kobe6

Jediný Harry Potter, kterého jsem viděl několikrát..pro mě bezesporu nejlepší díl, jinak filmově dost nudné série. ()

unagi

Vždy si rád pozriem Herryovky, ale dačo tomu chýba!!! Akoby ma tam už nič neprekvapilo! Súhlasím, že deju filmu nemožem nič vytýkať, práve naopak! ()

jasiska

Toto je už film inej úrovne ako jednotka a dvojka. Už to nie je len kúzelná zrýchlená rozprávka - nachádza sa tu mnoho drobností a parádičiek, ktoré dodávajú trojke nevídané kvality. Už to nie len o tom, že tie decká sú strašne zlaté - jednak už sú to skôr tínedžeri než deti, jednak toto úžasné spracovanie dodáva filmu serióznosť a hĺbku, ktoré nevyhnutne oslovujú širšie publiku ako predchodzie diely. ()

The_Second

Obrovský posun dopředu. Rowlingová poprvé nenapsala dětskou knihu ale fantasy thriller. Cuaron točil jakoby předchozí dva díly nikdy neexistovali (jedině dobře) a podařilo se mu atmosféru knihy přenést do filmu tak jako Potter nikomu. Herci konečně hrajou tak, že si je oblíbíte (už to nejsou ty strašně protivný děti, který nenávidíte). A opět musim pochválit výběr herců Sirius, Trelawneyová, Lupin a nový a lepší Brumbál. Škoda, že Cuaron natočil jedinný díl ani si nedovedu představit co by vzniklo za film kdyby ohnivý pohár točil on a ne Mike Newell. ()

Zemřel herec Michael Gambon

Zemřel herec Michael Gambon

28.09.2023

Fantastická zvířata od Alfonsa Cuaróna?

Fantastická zvířata od Alfonsa Cuaróna?

19.05.2014

Filmy s Harrym Potterem vydělaly v kinech 7,7 miliardy dolarů. Případné další díly jsou zatím v nedohlednu, u Warner Bros. ale vymysleli, jak se do kouzelnického světa vrátit jinak. 18. listopadu… (více)

Abrams: SW VII, robopoldové a magie s Cuarónem?

Abrams: SW VII, robopoldové a magie s Cuarónem?

29.01.2013

J.J. Abrams se oficiálně stal nejvytíženějším filmovým a televizním tvůrcem na planetě. Především: studio Disney oficiálně potvrdilo, že DžejDžej opravdu podepsal smlouvu na režii Star Wars: Epizody… (více)

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

Oscaroví tvůrci míří do Prahy