Sám doma 2: Ztracen v New Yorku

• USA Home Alone 2: Lost in New York (více)

Jsou Vánoce a rodina McCallisterů se chystá na Floridu i se strejdou Frankem a jeho rodinou. Ráno zaspí, nastane zmatek, ale na letiště odjedou všichni. Přes letištní halu musejí běžet, aby letadlo stihli, a tak se stane, že Kevin nastoupí do jiného letadla než ostatní. Kevin až v New Yorku zjistí, kde je, a rozhodne se, že si užije i bez rodiny. Ubytuje se v luxusním hotelu, jelikož má u sebe otcovu tašku s penězi i s kreditní kartou a v recepci oznámí, že otec Peter dorazí později... Kevinovi rodiče Kate s Peterem už ale zjistí, že s nimi Kevin nepřiletěl, a jdou na policii žádat o pomoc. Tam Peter navíc zjistí, že jeho peněženku i kreditní kartou má Kevin. Pomocí kreditní karty mohou Kevina vystopovat – policie rozešle číslo kreditní karty jako hledané. Kevin se mezitím v New Yorku rozhodl navštívit hračkářství pana Duncana, který je velmi hodný a výtěžek z vánočního prodeje hraček chce věnovat na konto dětské nemocnice. Kevin je Duncanovým hračkářstvím nadšen a pan Duncan mu dá dvě hrdličky ze svého vánočního stromku. Jenže jeho hračkářství chtějí vyloupit lupiči, právě ti, s nimiž se Kevin setkal o loňských Vánocích. Když se s nimi setká, uteče do hotelu. Tam na něj už čeká vrátný, jelikož přišla výzva ohledně kreditní karty Petera McCallistera a Kevin musí z hotelu utéct zadním vchodem. Tam ale na něj čekají lupiči... Kevin uteče, zkusí navštívit strejdu, ale ten není doma a navíc se jeho dům přestavuje. Kevin skončí v nočním parku, kde ho vyděsí paní, která tam chodí krmit holuby. Nakonec se s paní ale spřátelí a rozhodne se zabránit lupičům ve vykradení hračkářství... (TV Prima)

prometheusll

Dvojka je úplně stejně briliantní jako jednička. Hlavně se mi na dvojce líbí,jak dítě okolo 11 let běhá sám v New Yorku. Je to takový dobrozružství,které mě opravdu zaujalo.. ()

aml

Vianoce bez Kevina? To si už ani neviem predstaviť. Síce Sám Doma 2 je niečo, čo vidíte za život aspoň stokrát, neomrzí. A u nás to vďaka tomu, že to vieme naspamäť, vyzerá asi takto: "Počkaj, teraz to bude" a potom výbuch smiechu. ()

pogoman77

O něco málo lepší než jedniča (i když je to prakticky to samé) zloduši dostávají na prdel ještě víc a brutálnějšími způsoby. ()

Chlopotun

Totálna recyklácia prvého dielu čo je trošku škoda. Kevinove ksichty a dvaja dlhoprstí banditi však stále vedia pobaviť + je tu jedna dokonalá scéna z hotelovej izby. ()

Alekks80

Typická dvojka. V podstatě je to prefabrikát jedničky, ale už to trochu ztratilo kouzlo. Nuda to není, ale jde v podstatě o zbytečný film. ()

Skunkiee

"Jestli to dáte do novin, pamatujte že jsme dlouhoprsťáci a né mokrý banditi". Operation Ho Ho Hoo! Tak tohle se amíkům povedlo. A snad ještě více než první díl. Vyladili to k dokonalosti. Kevin je k sežrání (i zásluhou geniálního českého dabingu) a John Williams zkomponoval prvotřídní hudební doprovod. Ti dva jsou hlavními hvězdami tohohle filmu. Po zásluze vánoční klasika, kterou můžu vidět každý rok znovu a znovu. ()

montel

Rodina McCallisterů letí na vánoční svátky na Miami. V den odletu ale ráno zaspí a tak se přesouvají na letiště ve velkém spěchu. Zde se jim ztratí syn Kevin (Macaulay Culkin), který omylem nasedne na jiné letadlo. A tak zatímco za pár hodin přistává celá rodina na Floridě, Kevin se ocitá zcela sám v New Yorku. Kevin ale nesmutní, má všechny otcovi peníze včetně kreditní karty a tak si pronajme pokoj v tom nejluxusnějším hotelu a užívá si krásy New Yorku. Zatímco se chystá nakoupit vánoční dárky v největším obchodě s hračkami ve městě, přicházejí na scénu dva zloději, které Kevin dostal za mříže. Ti se chystají vykrást právě hračkářství, kde Kevin nakupuje a tak je jejich další setkání nevyhnutelné...Velmi úpěšné pokračování, které udělali z Culkina definitivní dětskou hvězdu. Druhý díl je sice stále dobrý, ale už ztrácí ono prvotní kouzlo. První půlka je ještě dobrá a také vtipná, druhá půlka je už jen kopie jedničky a navíc hodně dětinská. Pořád je to ale slušná zábava. 60% ()

zeromen

Téměř stejné jako první díl, jen o špetku horší. Na druhou stranu k lepšímu, spousta známých herců v malých roličkách, v té době téměř neznámých. Např. výtečný magor Rop Schneider. ()

kodwin

Je třeba to hodnotit jako samostatný film a v tom případě se jedná o zábavnou podívanou. Fakt, že je to kopírka jedničky, je pro mě druhořadý. Vrcholná závěrečná "akce" mě rozesmála víc než v jedničce. Komedie, která funguje v obou (prvních) provedeních. ()

D1705

Niet Vianoc, keby by nechodil tento film. Vianoce bez Sám Doma sú ako Vianoce bez darčekov. Macaulay bol na vrchole slávy a triumfoval nad všetkými ostatnými. Zápletka však bola úplne iná ako prvý diel. Prostredie mi sadlo a aj dej. Pekné scény boli s tou bezdomovkyňou, ktorú famózne stvárnila B.Fricker. Nič viac ani menej-90%. ()