BoJack Horseman - Přijde kůň do léčebny (2019) (epizoda) (S06E01)

Simpsonovi - Líza sázkařem (1992) (epizoda) (S03E14)

• Homer hovorí Vočkovi, ktorý si peňaženku ukrýva v topánke: "Kedysi som nenávidel vôňu tvojich spotených nôh. Teraz je to vôňa víťazstva." Je to narážka na film Apokalypsa (1979). (Pat.Ko)

Hranice nemožného - Pokrevní linie (2011) (epizoda) (S03E18)

Michael Mann

Nicolas Cage

• Když vyrůstal, patřili mezi jeho největší herecké hrdiny Marlon Brando a Jerry Lewis. Branda, který s jeho strýčkem Francisem Fordem Coppolou spolupracoval na Kmotrovi (1972) a Apokalypse (1979) poprvé potkal právě na soukromé projekci Apokalypsy u Coppoly doma: "Celej dům se úplně rozbzučel: Marlon Brando je tady! Je tady Marlon Brando!" O nějaký čas později se potkali znovu, na promítání Brandova staršího filmu Ostrov v ohni (1969). Nicolas Marlonovi řekl: "Byl jsi pro mně fakt motivace!" Odpovědí bylo mávnutí rukou a: "Ježíší, Nicku, dej mi s tím, kurva, pokoj." O něco později měl možnost popovídat si i s Jerrym Lewisem, kterému řekl, že jeho oblíbenci byli právě Brando a on. Lewis to velmi skromně okomentoval: "No jo, Brando je taky dobrej." (NIRO)

Produkce Coppolova Megalopolis se zmítá v chaosu

Produkce Coppolova Megalopolis se zmítá v chaosu