Kudly4

Tohle jsem chtěl v dětství vždycky vidět, ale dostal se na řadu až dnes, ale lepší teď, než nikdy ne ? Velkou zásluhu na tom má i momentální féjk karanténa. Lví srdce je dobrý karáčo, které mě bavilo i po tolika letech a bylo pěkný si připomenout mladého Žána a určitě to patří mezi jeho nejlepší filmy ()

coscarelli

Rana emocna zanklodovka, postavena na starych dobrych liniach, akurat sa prestriedali herci a catering. Hviezdicku navrch davam, kedze v zavere sa slzam oddavam, co sa casto pri takychto bojovkach nestava, preto to z levieho srdca uznavam. vanDam hraje, place, mlati sa, je nasraty a nezmäkne, ani pred polonahou zenou a i ked, tak to neuvidime. Proste vanDam sa len tak neda a ked ma pomoct, tak ide do spiku kosti. Mlaticky su na celkom dobrej urovni (samozrejme neni na mieste porovnavat s Boykami, Jaami, Uwaisami a podobnej nadkategorii) rany stipu a v niektorch pripadoch su fer nekompromisne. Skvely hudobny hlavny motiv podkresluje druhy zaner , a tym je drama, rodinna drama, co je ako druha linka nenasilne kontrastna, ale funguje. A bla bla bla bla... ()

Lord Fuck

První setkání Van Damma se Sheldonem Lettichem. A to doslova, protože spolu napsali také scénář, který je velmi originální. Spojení těchto dvou legend akčních filmů, bylo jednou z nejlepších spoluprací v daném žánru. A byl to právě Sheldon Lettich, který vrátil Van Damma po drogové aférce zpět. Po 11 letech od jejich prvního shledání ()

Paldiny

Kdeže levie, skôr srdce slona malo finále, dokonca sa vsadím, že aj ten černoch vsádzal na správneho víťaza, len rozlámaného Van Damma chcel radšej zdravého, preto mu zaklamam. Oceňujem starostlivo vybrané priestory pre duely, pekné telá v bikinách a na béčko málo vídaný priebeh. Miesto pátrania po zabijakoch brata, ktorých by si ktokoľvek iný našiel aj v Alcatraze, sa hlavný hrdina radšej rozhodne kúpiť neteri nový bicykel. Čo mi nesadlo zvolená pouličná kamera bez jediného filmového filtra, pomaly ako z venezuelskej telenovely. Rovnako by sa našli výhrady ku strihu, ktorý beriem ako podraz na diváka. Ten sa neraz stáva svedkom jedného úderu z viacerých uhlov pohľadu, čo možno pridáva na efektivite, no pôsobí príliš umelo a vykalkulovane. Inak svižná a každým ďalším zápasom gradujúca mlátička. ()

Figu

Lionheart je další ze sbírky bijáků Van Damma s názvem "klenot". Tvrdá realita místních poměrů, špinavý kouty Ameriky, pouliční bitky a s nima pomaloučká cesta ke slávě a penězům... Celkem slušnej příběh, kterej umí v závěru i lehce zabrnkat na city. Opět, tak jak to ve vandamovkách bejvá, excelentní záporák Attila s respektem až do prdele... "Všichni vsadili na něj, vsadili na Attilu! VSADILI ŠPATNĚ!" 90% ()