Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Snímek Hon na myš je založen na archetypiálním komediálním modelu, v němž se silnější pokouší dopadnout slabšího, a přitom dostává jednu ránu za druhou. Hrdiny bláznivé komedie debutujícího režiséra Gora Verbinského jsou bratři Ernie a Lars Smuntzové, kteří po otci zdědí kromě zastaralé továrny na provázky i zchátralý dům, z něhož se vyklube architektonický unikát. Aby bratři získali z prodeje co nejvíce peněz, musejí z nemovitosti vystrnadit myš. Vychytralý hlodavec se ovšem nehodlá vzdát svého domova. Vypořádá se s bratry, s krvelačnou kočkou i s profesionálním hubitelem, a houževnatě bojuje, až dokud útočníci vzácnou nemovitost zcela nezničí... (Cinemax)

(více)

Recenze (292)

Slartibarkfast 

všechny recenze uživatele

Tenhle typ komedií naprosto nesnáším a netuším proč. Připadala mi totálně ujetá a hloupá. Dvojice hlavních hrdinů, kteří zápasí s myší, mi přišla jako nepovedený Laurel a Hardy. Asi proto mi tam tak neseděli. Vcelku se na to ale dívat dalo. Takový průměr pro děti. Já tyhle věci ale nevyhledávám. 50% ()

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Před slavnými Piráty z Karibiku odstartoval svou kariéru Gore Verbinski Honem na myš. Film vlastně od počátku nesmíte brát vážně. Pomineme-li fakt, že je otázkou, zda by si případný kupec v tak velkém domě vůbec jedné malé myšičky všiml a nakolik by to opravdu reálně ovlivnilo cenu domu, pak je tady jiná věc - myš je asi tak chytrá, jako by se jednalo o film S Jerrym. Už chybí jen Tom. Naštěstí Nathan Lane a Lee Evans působí dost komediálně sami o sobě. Některé situace jsou humorné na sílu (například když se postupně zavírají jednotlivé pastičky, které by jinak bratrům nemohly ublížit, ale oni do sebe začnou nepochopitelně narážet čímž se navzájem shodí právě rovnou do pastičkového moře), většina je docela vtipných. Je to oddechová komedie u které se nesmí moc přemýšlet a dívat se na ni mohou, snad až na jednu kratší scénu, i děti. A nejspíš se pobaví. A jak už to tak bývá, komedie má i své morální poselství - někdy peníze nejsou to nejdůležitější. Stačí se jen zamyslet, co nám po předcích zbývá a jde i o zachování určitého odkazu. ()

Reklama

kingik 

všechny recenze uživatele

Bratři Ernie a Lars zdědí po otci zchátralý dům. Zjistí, že jde o dílo ceněného architekta, a začnou o dům bojovat s jeho dosavadním obyvatelem - nepolapitelnou, zlomyslnou myší. Tak tohle už vážně pro mě není. Nevadil mně ani tak řídký scénář, ale jeho infantilnost už byla nesnesitelná. Když už měl nakročeno zaujmout nejen dospělého diváka, tak stejně v závěru zvolil úkrok na stranu a závěrečné usmíření s otravnou myší po tak dlouhém a většinou marném boji, bylo vysilující. Několik scén ve filmu sice je dobrých, ale ocení je hlavně dětští diváci a milovníci grotesek. Mě to tedy moc nenadchlo. 40% ()

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Ztřeštěné, bláznivé a chvílemi také přehnané a "americké". Celý film jsem měla spolehlivé záchvaty smíchu, větší i menší. Smála jsem se nad vtipností a bláznivostí spousty scén, ale také nad jejich chvilkovou, lehkou trapností, která ovšem můj celkový dojem z filmu víceméně neohrozila. Scény s nebohou kočičkou mi připomněly Toma a Jerryho. Je zajímavé, jak dokázal Gore Verbinski o několik let později zcela změnit směr a natočit mysteriózní Kruh. ()

HoneyBunny 

všechny recenze uživatele

Ta myš prostě nemohla dostat míň než za ****. Atmosférou film připomíná spíš grotesky z osmdesátých let, překvapivě dobře funguje i dnes. Příběh není nijak objevný, zato je v něm spousta místa na maličkosti, třeba drsnou Kočkodzillu, Chrise Walkena jako deratizátora nebo havajskou tanečnici nad myšákovou postelí. ()

Galerie (39)

Zajímavosti (7)

  • V některých scénách, kde je kamera zaměřena na myš ve zdi se musela použít krysa jako "body doubler". (HappySmile)
  • Když se Ernie Smuntz (Nathan Lane) během proslovu snaží trefit myš kladívkem, tak při tom skončí na zemi a shodí mikrofon z pultu. V dalším záběru je ale mikrofon zpátky na pultu. (Duoscop)
  • Ve scéně před dražbou domu pozdraví Ernie Smuntz (Nathan Lane) arabského šejka slovy "Hakuna matata". Nathan Lane daboval v originálním znění postavu Timona ve filmu Lví král (1994), ve kterém tato fráze proslula. Pod stejným názvem pak nazpíval i píseň. (ing.Frosty)

Reklama

Reklama