Tři bratři chtějí pomstít tragickou smrt milované osoby, ale zapletou se přitom s dcerami těch, kteří mají podle nich všechno na svědomí. (Netflix)

croxika

Jedna * za sexy hlavných predstaviteľov,druhá * za pekné prostredie vidieka (kone, farma, okolité hory...) Tretia * za hudbu, ktorú spieva Rosario. Keď som mala pubertiacky telenovelovský ošiaľ, toto bola moja srdcovka. V dnešnej dobe nechápem, ako som sa mohla pozerať na tak blbé dialógy. Celkovo mám na telenovely už dnes názor asi ako každý, ale táto bola jedna z tých pozerateľnejších. ()

ma883

Telenovel jsem za svůj život viděla nepočítaně, samozřejmě vedle jiného, a proto musím uznat, že toto je vskutku zdařilé dílko. Hodnotit telenovely po stránce inteligentních dialogů, kompaktnosti a originálnosti příběhu či talentu hlavních protagonistů je dle mého naprostý nesmysl. Kritizovat telenovelu za něco takového je jako kritizovat sci-fi za to, že je tam moc mimozemšťanů a cizích planet. Žánr telenovely je specifický a buď ho jako takový máte rádi nebo ne. Pokud ho máte rádi, můžete objektivně hodnotit jednotlivé telenovely. Pokud ne, jak chcete hodnotit jinak než slovy ODPAD? Já se tedy ze své pozice pokusím o objektivní hodnocení. Je pravda, že Pasión de gavilanes splňuje všechny parametry úspěšné telenovely. Je o vztazích, které od první chvíle provázejí nesnáze v podobě únosů, vražd a jiných odporných zločinů. Přesto se oproti řadě jiných telenovel zdá vše správně vyvážené. Autoři se vyhnuli únosům miminek, přehnanému pánbíčkaření a přílišné nenávisti mezi zamilovanými páry. Když už se do sebe jednou zamilují, tak se milují až do konce. Ne, že si mezitím najdou nové snoubence a pak si to náhle rozmyslí, opustí je a vrací se zpět do náruče k původním partnerům. Jedná se podle mého o osvěžující prvek, který telenovelu přibližuje evropskému divákovi. Komplikovanost mnohých jiných telenovel je dle mého pro Evropany příliš astmatická. Musím proto tuto telenovelu hodnotit pozitivně, neboť se dokázala vymanit ze zaběhnutých norem, aniž by musela sáhnout k podvodným trikům jako jsou masky tlustých či ošklivých, historické reálie nebo zdvojení či ztrojení herci. ()

aliajas

No dobre, áno, je to telenovela. No a čo. Keď si odmyslím všetky tie časti, ktoré som nevidela a ani mi nechýbali, tak tam bolo pár scén, ktoré sa mi páčili č na ktorých som sa nasmiala. Hlavne niekde v druhej polovici... No a určite treba vynechať niekoľko posledných častí. Zbytočné. Ale je to telenovela, tak čo ste čakali? :-p ()

Pavlo odpad!

Bol som nútený pri večeri pozrieť skoro celý diel. Mám šťastie, že mám silný žalúdok a neskončila po zhliadnutí tohto „skvostu“ večera opäť na tanieri. Toto „brilantné“ dielo plné kvázi romantiky, kvázi akčnosti, kvázi dialógov o veľkom (H....) ničom a kvázi „inteligentných“ dejových línií snáď nie je možné „nakrútiť“ a „zahrať“ normálnym a psychicky zdravým človekom. Ľutujem ľudí, čo nevidia pravú tvár tejto Kolumbijskej primitívnej (s...y) série, vlastne seriálu a pozerajú to. Hodnotenie Odpad! je veľká pochvala. Na koniec komentáru, kvôli pochopeniu môjho hodnotenia, úryvok z monológu jednej „herečky“, ktorá stála pod oknom domu obkoleseného políciou, kde boli v zajatí ľudia – „Miláčik, poď von! Ja som polícii všetko vysvetlila a oni pochopili, že s tým nemáš nič spoločné. Môžeme odísť domov. Miláčik, už poď von.......“ – no a potom sa čuduj svet, že je mi z tohto seriálu na zvracanie. ()

Rajo

tak táto telenovela sa podľa mňa diametrálne odlišuje od všetkých ostatných telenoviel, ktoré sa kedy vysielali.. je to spracované veľmi moderným spôsobom, dialógy sú zaujímavé, postavy takisto a dejovo je to veľmi previazané z dielu na diel... a nehovoriac o krásnych ženských postavách a to aj v zápornom svetle ;) Dinorah bola jednoducho očarujúca a už len kvôli nej som to dopozeral až do konca! Posledné diely boli naozaj skvelé v tej haciende a džungli :) ()

• Mnoho diváků se domnívalo, že herecké duo Danna García (Norma) a Mario Cimarro (Juan) tvoří zamilovaný pár i ve skutečném životě – pravda to sice nebyla, ale producenti seriálu toto tvrzení v době premiéry podpořil a tvrdili, že se herci zamilovali. (fiLLthe3DD)
  • Telenovela byla v době uvedení na televizních obrazovkách nesmírně populární a její obliba mezi fanoušky nevyprchala ani po letech. Během pandemického období v r. 2020 se řadila mezi nejsledovanější seriály na Netflixu v Latinské Americe a v Kolumbii se dokonce jednalo o vůbec nejsledovanější seriál – na základě tohoto úspěchu proto oznámili tvůrci výrobu 2. série. Pokračování tedy vzniklo bezmála po dvaceti letech, což v případě jihoamerické „mýdlové“ produkce nebývá až tak obvyklé. (fiLLthe3DD)
  • Španielska symbolika hovorí, že krahulec je démon bojujúci proti zlu. V originálnom názve – Pasión de gavilanes – slovo "gavilanes" znamená krahulec. (Arsenal83)