Ve snaze uchránit své dítě před masovým vyhlazováním Židů, rodiče posílají syna k příbuzné na venkov kdesi ve východní Evropě. Chlapcova teta však nečekaně umírá a tak je dítě nuceno vydat se na cestu a protloukat se úplně samo divokým a nepřátelským světem, ve kterém platí jen místní pravidla, předsudky a pověry. Jeho snahu o doslovné fyzické přežití ale po válce střídá jiný boj. Boj, kterého si ani není vědom, boj sama se sebou, boj o svou duši, o svojí budoucnost... Nabarvené ptáče je hluboce dramatický příběh zaobírající se bezprostředním vztahem mezi hrůzou a krutostí na jedné straně a nevinností a láskou na straně druhé. Je to první a nejslavnější román autora knih „Byl jsem při tom“ a „Pinball“ - jednoho z nejvýznamnějších a nejvýraznějších a světových spisovatelů minulého století Jerzyho Kosińského. (Bioscop)

Diskuze

Croft

No jistě revolucionáři, tak co? Kdy ty historické křivdy napravíte(znovu lol) ? Kdy tu konečně uděláte pořádek?

Dadel

Ale je to stejně prdel kdokoliv je jen trošku mediálně slavnej, vždy se na něj nalepí ta skupinka bez mozků, která jim hned připisuje židovský původ :D

Croft

Rabi Mojzes, je na 100 % jeden z mistních chudáků, který se zhroutil po mé kritice a snaží se mi mstít, ale já jeho hru, která je od samého začátku čistě zaměřena na mě, celkem úspěšně ignoruji. Jinak Vivat Izrael, za pár měsíců anektujeme východní břeh Jordánu, USA nám to hned posvětí a Saúdská Arábie taky :) Zeman se doufám, hned přidá!

na příspěvěk reagoval Croft

Mr.Apache

Mr.Apache (hodnocení, recenze)

Croft

Za to, že jsi transvestit, budeš bohužel muset do plynu, nosáči. Aha, tak nemusíš, není rok 1945.

na příspěvěk reagoval Dadel

Dadel

A soudce z lidu novodoby Boblig ci soudruh Uralek promluvil ted mě čeká veřejný lync a zahanbeni. Ty jsi kdo? A jmenem koho tu píšeš a častujes mě označením nacek kdyz o mě nic nevíš? Naštěstí snad nikdo kdo by měl rozhodovat o tom co se smi ci nesmí nebo kdo tu ma byt ci nikoliv. POMO premysli presne tak jak ho to ti vyvoleni v liberodemogracii naucili proto je taky uspesny. Přečti si knížku jednu z nejlepších revizionistickyh práci na toto tema a pak tu nekoho sud nebo mu nadávej do nacku to platí o vás všech o vás všech je totiz i tahleta kniha i ja byl kdysi blby a naivní. Ale odpovedi na jednotlive tabuizovane otazky me přivedli na jinou kolej a otevreli mi oci. Není to vůbec snadne v dnešním svete to upozorňují. Ono je jednoduche nekoho onalepkovat aniz bys vedel proc, presne tak to v soucasnosti delaji treba zfanatizovani priznivci milionu chlivku pro anarchii, radobydemokrati, kavárna, havloide. Mimochodem kdyby tato ci jina kniha na toto tema byla tak moc skodliva, tak ji uz dávno ti o kterych se tam pise zakazi, oni to dělají postupně (viz třeba pozastaveni cinnosti Adama Bartose), ale pravdu umlcit nikdy nemohou. A pokud to udelaji tak to lidem za čas snad docvakne...Z knih na indexu a se zakazovanych knih se dřív ci později stane uznávaná samizdatova literatura a jednotlive tituly budou mít v undergroundove komune cenu zlata. Podivej se třeba na Dukeovo Moje probuzeni, před par lety vydána dnes uz temer nesehnatelna kniha, jeden antikvariat jí nabízí momentálně za 3600 kč.

na příspěvěk reagoval Mr.Apache

Han_Quadro

Ty jsi fakt psychopat konvice ty už nevíš jak na sebe víc upozornit, budu si muset uz vážně popovídat zítra ráno v majzlovce s rabi mojzesem aby ti domluvil a neco s tebou už udělal.

na příspěvěk reagoval Han_Quadro

Bluntman

Samozrejme jsem film musela napred vidět abych ho mohla ohodnotit odpadem ty hlavo. Přečti si knihu holocaust pod lupou nebo prednasky o holokaustu a pak tu něco piš o popirani kluku.

na příspěvěk reagoval Bluntman

Croft (hodnocení, recenze)

Tak uz kuci vime kdo nebo co jsou to nosati tak můžeme pokračovat.. myslíte si že je nosatej i ten havloid marhoul a nebo je to jen takový ten užitečný a vykutaleny shabesgoim? :-)

na příspěvěk reagoval Han_Quadro

Uživatel Croft smazal svůj příspěvek.

Bluntman

On to neměl jednoduchý. Byla tu předoha, kterou si mohl přečíst každý, kdo chěl. Byl tu trailer a „nadšení" před Benátkami, všichni po něm chtěli všechno předem vědět, násilí v knize, v traileru, jak to teda bude ve filmu. U Šípa, v tom jeho TV pořadu, který se točil, pokod jsem to pochopil, ještě dlouho před Benátkami, se dostane, nejspíš nechtěně, do spirály, kdy začne mudrovat o tom, jestli by na to doporučil jít Šípovu 15-ti letýmu synovi, že to možná mělo být až od osmnácti (sic!), a tak podobně, i když při tom dál relativně citlivě mluví o násilí jako pohádce ala Tarantino, a násilí jako skutečnosti, ala Ptáče, filmu ten rozhovor jako celek v týhle otázce nepomůže. Takže nikoli až po Benátkách. Jinak, neviděl jsem ani nečetl ani nebudi číst všechny rozhovory, co o tom vyšly, takže připouštím, že v průměru s tou fámou ohledně brutálního násilím je to tak, jak říkáš, a nafouklo se to až po Benátkách.

Bluntman (hodnocení, recenze)

lupuscanis , Mr.Apache

Mr.Apache: Antisemitské označení pro židovské obyvatelstvo, protože Croft je neonácek, mezi jehož aktivity patří popírání popírání holocaustu. Bohužel, pokud zrovna nepopírá holocaust, čímž porušuje zákon (a byl mu za to smazán předchozí účet), tak jsou tu podobné projevy tolerovány. Čím víc uživatelů, tím víc peněz za reklamu. Mohli by ho ale smáznout (spolu s Karlosem) za hodnocení neviděného, protože pochybuji, že byl na pro něj odpadovém Nabarveném ptáčeti v kině.

lupuscanis: Ony zprávy o násilí nejsou od Marhoula, nýbrž vzešly z benátských projekcí, kdy o tom referoval zahraniční tisk, tuzemský to dost demagogicky převzal - a někteří tuzemští publicisté a publicistky dělají demage control a uvádí věci na pravou míru. Marhoul se k tomu akorát pak vyjadřoval, protože to po něm chtěli. A co měl dělat jiného, než uznat, že na některé to je moc, když se kvůli násilným scénám odcházelo? (Jinak souhlasím, že tomu svými dalšími projevy dělá pověstnou medvědí službu, protože se pak na černobílý, skoro bezdialogový film bez nediegetické hudby jde s tím, že bude výkon to dokoukat.)

na příspěvěk reagoval lupuscanis, Croft

Dadel

tak pochopitelně polsko je silně katolistický stát kterému bohužel vládnou nosatí, tak jako nám. obyčejní poláci vědí kdo je jejich odvěký trýznitel viz katyn apod..

na příspěvěk reagoval Adam Bernau

Dadel

Drobnou poznámku k tvému komentu: to všechno, co vyčítáš, a zdatně předstíráš, že nevíš komu, má jednoznačného pachatele. A tím je Marhoul sám. Nikoli někdo, kdo by mu nespravedlivě ubližoval. To on, z neuvědomění, co by měl vlastně o svém filmu říct a neříct, tak, aby mu to sloužilo a ne naopak, spotánně šíří ty skazky o (ne)snesitelnosti zobrazovaného násilí, o nahromadu shrnutých devíti minutách dialogů, absenci hudby, navazování na zlatá šedesátá, a tak dále, a dělá to pořád dál, nejprve je rozdmýchal, a teď je přiživuje. Ostatní se pouze přidávají. A i když to dělá v dobré vůi, obávám se, že diagnóza není tak komplikovaná: část tohoto jeho chování bude mít svůj kořen v tom, že jeho přehled o kinematografii není ani zdaleka tak široký, jak by si byl rád myslel. Tím nechci tvrdit, že platí dogma o tom, že by měl tvůrce podobného filmu vidět každý pořádný film. Ale chci tím říct, že mu chybí přesnějí představa, co vlastně natočl, která by mu zabránila takovouhle medvědí službu svému snímku dělat.

na příspěvěk reagoval Bluntman

JAGODA

Mohl jsem to určitě říct slušněji, jen mi to přošlo absudní. Z mýho pohledu je strašně moc věcí, který ovlivňujou, jestli taková nebo maková volba pro adaptaci je dobrá nebo ne. To je vlastně podstatná součást díla a uvažování o něm, nic vedlejšího. A aby ses o tom mohl rozhodnout, asi je to potřeba vidět, a optimálně i přečíst.

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

12.09.2022

Byly rozdány 33. Evropské filmové ceny

Byly rozdány 33. Evropské filmové ceny

12.12.2020

Dnes večer byly prostřednictvím online přenosu z Berlína uděleny Evropské filmové ceny (EFA) v rámci svého 33. ročníku. Nejvýraznějším výhercem se stal dánský snímek Thomase Vinterberga Chlast, jenž… (více)

Dny evropského filmu startují již za pár dní

Dny evropského filmu startují již za pár dní

14.06.2020

Dny evropského filmu (DEF), které se zaměřují výhradně na současný evropský film, letos představí 40 filmů z téměř 30 evropských zemí. Hlavní část programu DEF proběhne od 16. do 23. června v Praze,… (více)