Medvěd

Ruut

A tak jo no. Semtam nezaškodí i nějaký ten slaďák. Jedno medvídě má opravdu špatný den, nebo spíše rok. Nehodou příjde o mámu medvědici. Pak ji sice ochranuje jiný dospělý samec, ale pro změnu je nahánějí lovci. Zažije i zajetí a souboj s dravou šelmou. Nakonec vše dobře dopadne. Nejlepší na filmu podle mě byly scény zobrazující noční můry mláděte. O jejich výtvarnou stilizaci se staral břetislav Pojar. Opravdu se povedli. Celkově ale pro tu přeslazenost dávám 70%. ()

Tyler

Kniha Jamese Olivera Curwooda "Král šedých medvědů" byla v dětství mojí nejoblíbenější - četl jsem jí asi 30x...Když jsem viděl tenhle film poprvé, byl jsem ještě dost malý, a tak na mě některé scény nepůsobily dobře - ať už ty drsné nebo snové...K tomuto filmu jsem se tedy vrátil až po letech. A můj bože - je to nádhera...Víc ani nepotřebujete vědět. ()

Jara.Cimrman.jr

V přírodě žijí medvědi. Někdy potkají člověka, někdy jiné zvíře, někdy si hrají, někdy bojují, někdy hodují a všechny tyto informace jsem měl již před zhlédnutím tohoto snímku. Takže informačně to moc zajímavé není, dějově je to trošku unylé a krásné záběry přírody to nezachrání. Já mohu hvězdy udělit pouze za herecké výkony obou hnědých ochotníků, protože jinak se tady hraje příliš okatě na city a tahle hra mne nudí. Mne zkrátka dokázal daleko víc pobavit jediný záběr na medvěda na hořícím mostě v sovětském filmu Sportloto, ale to je jiné hřiště, jiná liga a patrně úplně jiný sport. ()

Legas

No to je ale milé překvapení!!! Legas (to jako já) objevil Ameriku (tedy Medvěda/y) teprve v roce 2005. Jak jen jsem mohl chodit kolem takového skvostu bez povšimnutí? Kam se hrabou všechny rodinné disneyovky o zvířátách, které mají tu drzost falešně hrát na divácké city a které jsou mnohdy znásilňené animací, lidskou řečí apod. Příběh Medvědů je také smyšlený (a místy až mírně pohádkový), ale je pevně ukotven v realitě nekompromisního potravinového řetězce, lovců kožešin a nepředvídatelné matky přírody. Narozdíl od naprosté většiny filmů, kde jsou karty rozdány ve stylu méďa-dobrák a lovec-lump (nebo lovec-dobrák a méďa-lump), tu platí, že zvířata se chovají opravdu jako zvířata, a lovci, i když prahnou po kožešině, tak mají také docela rozum (a lidskost - ovšem nijak kýčovitě přehnanou). K tomu si připočítejte dobrou dramatizující hudbu, velkolepé horské prostředí a samotný režisérský um J.J. Annauda a máme tu snad nejlepší zvířecí film (ještě bych snad vzpomenul slavné Volání divočiny). ()

genetique

Najkrajší animal-movie, pokiaľ nepočítam iné animované filmíky. Ako sa podarilo sfilmovať toto, nechápem. Pritom v žiadnom prípade nejde o dokument. Nádherne spracovaný srdečný príbeh zraneného medveďa-samotára, ktorému sa do cesty pripletie malé medvieďa, ktoré tragicky stratilo matku. Malé medvieďa si postupom času získa náklonnosť a lásku samotára a spolu tvoria neoddeliteľnú dvojicu, ktorú nezastaví ani partia pytliakov. Navyše srdcervúci záver, ktorý nenechá len tak oči bez kvapky slzy. Nikoho oči. 100%. ()

• Během natáčení se na place vystřídalo 14 medvíďat. (contrastic)
  • Medvěd Bart snědl denně 6 kuřat a půl pytle kombinovaného žrádla. (M.B)