Medvěd

ainny

Jenom jméno režiséra mě přimělo si Medvědy pustit neb filmy se zvířaty většinou protrpím s balíčkem kapesníků, a proto se jim vyhýbám. Ovšem všude musí být výjimka, v tomhle případě trpím i brečím ráda. Scéna, kdy si prcek myslí, že je drsňák - ten největší - a zažene tu "veeeelikou kočku" patří k nezapomenutelným. ()

swamp

Kde se na tohle hrabe Vydrýsek. :) Opravdu nádherný (ano, to slovo je vážně, bohužel či bohudík, vystihující) snímek znázorňující život mladého a naivního medvíděte od chvíle, kdy ztratí svou maminku. Následně se dostává do blízkosti postřeleného medvěda, načež je vzápětí lapen lovci..klasické schéma, ale výjimečné zpracování. A navíc, kdo by nechtěl vidět malé medvíďátko fičící si na houbách. :) ()

kitano

Annaudov "experiment" u mna uspel tak na 50%. Ako dobrodruzny pribeh v ktorom hraju hlavne postavy dva medvede (a prenadherna priroda) je do istej miery fascinujuci a divak nemoze nezasnut, co reziser (a cely stab samozrejme) dokazal. Na druhej strane sa reziser az nasilu snazil "hrdinom" vtlacat emocie, co posobilo obcas dost prehnane (hlavne one neustale fnukave zvuky mi fakt liezli na nervy). Nic to vsak nemeni na tom, ze je to naozaj vynimocny a ojedinely film a jeho umiestneni v top 200 sa necudujem. (7/10) ()

Big Bear

Pro milovníky přírody je tenhle film nutnost. Už jen díky tomu prostředí hustých divokých lesů plných bystřin. Putování malého medvíděte je roztomilé i napínavé a potěší jak odrostlejší děti, tak i jejich dospělý doprovod. U těch menších bych trochu váhal, zejména na začátku se vám může stát, že prvních deset minut filmu propláčou. Ale to se může klidně stát i doprovodu .-) . Rozhodně stojí za vidění. * * * * ()

Kaka

Asi jediný film svého druhu. Roztomilá pohádka a strhující zvířecí survival v jednom. Takovou paletou emocí nedisponují mnohdy ani vysokorozpočtové a vypiplané "lidské filmy". Annaud navíc i zde dokázal zužitkovat neobyčejné estetické cítění a tudíž zažijeme fenomenální obrazovou kompozici, doplněnou skvělou kamerou a hudbou. ()

• Medvěd Bart snědl denně 6 kuřat a půl pytle kombinovaného žrádla. (M.B)
  • V průběhu natáčení se žádné zvíře nezranilo. (contrastic)