Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Otec Andrew Kiernan je Vatikánem vysílán na místa, kde se údajně stal nějaký zázrak. Andrew není jen kněz, ale i vědec, a zázraky většinou vědecky vysvětlí. Na posledním místě, v Belo Quinto v Brazílii, se Andrewovi nepodařilo vědecky vyvrátit tamní úkaz zázraku. V místním kostele začaly téci krvavé slzy jedné kamenné soše v den, kdy zemřel otec Alameida, a Andrew rozborem potvrdí, že se wkutečně jedná o lidskou krev. Kardinál Daniel Houseman nechce povolit Andrewovi návrat k soše s tím, že tam pošle geologa a ten na místě rozhodne o případném převozu sochy do Vatikánu k podrobnému prozkoumání... Růženec otce Alameidy je na tržišti nabízen malým chlapcem a matka Frankie Paigové ho od něj koupí, aby jej s ostatními dárky poslala své dceři. Frankie otevře balíček od matky až v momentě, kdy jí matka zavolá. Frankie pak začne být špatně a myslí si, že je těhotná. Po návratu z práce ale zažívá divné stavy. Málem se utopí ve vaně a probere se k vědomí až v nemocnici, kam ji nechala odvézt kamarádka. Frankie má na zápěstích bodné rány, ale neví, jak se jí to stalo. Lékařka si myslí, že si rány způsobila sama. Frankie je pak v metru před svědky, mezi nimiž je i otec Durning, bičována neviditelnou silou a Andrew Kirnan je vyslán do Pittsburghu, aby zjistil, oč jde. Ještě před odjezdem se Andrew dozví, že církev nemá v Belo Quinto kostel a žádný otec Alameida v jejich církvi nikdy nebyl... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (209)

k212 

všechny recenze uživatele

Mám za to, že se jedná o jeden dlouhý hudební pořad (opravdu hodně fajn a kvalitní hudby, počínaje Massive Attack, Bjork ...) s dějem, který má podklad -kdesi v hlubokém pozadí- sice opravdu originální (páté evangelium nebo další z apokryfů?) ale scénář naprosto slabý. Přesto jsem si ho oblíbila, a určitě i kvůli Gabrielu Byrneovi, který víc ujel v poměrně stejnou dobu v End Of Days s božkým predátorobijcem. ()

mat.ilda 

všechny recenze uživatele

Snímek doufající v sílu klipových obrazů, efektně navozujících chybějící hororovou atmosféru - pro mě však zůstává dalším z řady příběhů těžících z obecné neznalosti dané "problematiky". Spíš než hororem bych ho nazvala proticírkevní agitkou a nad přirovnáním k Exorcistovi by kroutila hlavou dokola i malá Regan. Arquetteové jsem nevěřila rádoby cool život před stigmaty, natož po nich - potažmo při nich, Byrneova snaha vyšla naprázdno a oproti šedé nudě během filmu mě pobavil pouze závěrečný dovětek, až dojímavý snahou o autentično. ()

Reklama

Schizeus 

všechny recenze uživatele

Musím říct, že po shlédnutí Stigmat jsem plný rozporuplných pocitů a náladou k diskutování o onom ožehavém tématu církve. Jsem fanouškem takovýchto filmů, takže hodnotím kladně. Velice mě zaujala zvuková, hudební stopa, která opravdu dokonale vytváří děsivou atmosféru. Co se počinu pana Wainwrighta týče, nenechal mě unudit se k smrti, některými scénami jsem byl až mile překvapen, některé mě naopak překvapily negativně a Stigmata doporučuji jako zpříjemnění deštivých večerů ve dvou... ()

lamps 

všechny recenze uživatele

Řemeslně velmi dobře zvládnuté, leč žádné zásadní nebo zapamatování hodné dílo to také určitě není. Formálně odzbrojující - vizuální stránka je nádherná a některé obrázky by se mohly vystřihnout a z fleku vystavit v národní galerii, avšak emocionálně plochý recyklát tisíce a jednoho motivu z řad satanské tématiky, které už mohou výrazněji oslovit pouze v případě bezchybné souhry všech filmařských složek nebo drtivě navozené atmosféry v autenticky synchronizovaném příběhu - ani jedno se zde však nekonalo... 60% ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Podle mě hodně zajímavý film o ďáblových zraněních. Dost atmosférické scény a jeden z lepších hororů. Gabriel Byrne se do takovýhle snímku dokonale hodí a i Patricia Arquette sem dobře zapadne. Její vzezření i svým způsobem trochu varuje v kom se může objevit stigmata. Velmi dobře odvedená práce i režiséra, který z dosáhl výborné atmosféry. Rozhodně stojí za podívání a pro mě osobně zajímavější a lepší než (nudný) vymítač ďábla. ()

Galerie (40)

Zajímavosti (17)

  • Když otec Kiernan (Gabriel Byrne) vstoupí do vatikánské pracovny, aby si převzal nový úkol, můžeme za ním slyšet kardinála Housemana (Jonathan Pryce) mluvit italsky s nějakým knězem. Překlad: "Ujišťuji vás, že nic z toho nikdy neopustí tento pokoj." (HappySmile)

Reklama

Reklama