Richard Tyler (M. Culkin) je malý hoch, co pro strach nemá zrovna uděláno a existuje-li byť jen nepatrná šance, že se může něco stát, snaží se jakémukoliv nebezpečí všemožně předejít. Jednoho dne jej otec požádá, aby se vydal do obchodu, ale během cesty se strhne průtrž a schová se v knihovně. Chce odsud zavolat domů, ale neznámo jak se ocitá v kouzelném světa literatury. Setkává se s Vládcem knih, který mu poví, že aby se dostal zpátky, bude muset přestát několik zkoušek. V tom mu však budou pomáhat jeho noví přátele – přesněji řečeno mluvící knihy – Dobrodružství, Fantazie a Horor. (Česká televize)

nickymilka

Tohle je pohádka mého útlého dětství. Milovala jsem ji a zároveň z toho měla noční můry. Když na ní koukám po 10ti letech znovu, mám pořád ten zvlášní pocit, který jsem měla i kdysi. Pamatuju si, jak jsem všechno brala naprosto vážně a pak se mi o oživlých knížkách často i zdávalo. Animace je fakt nic moc, ale tenkrát........ tenkrát to bylo neuvěřitelně uvěřitelné a pravdivé. Nemůžu jinak a jak řiká Phobia - jděte se bodnout rohlíkem za tak nízké hodnocení :) ()

tron

Ako znie dávna, pirátskym prachom zapadaná pravda, fantasy je drahé nakrúcať a preto ich máme tak málo. Tvorcovia tohto filmu na to išli rafinovane: „civilné“ scény nakrútili so „živými“ hercami (Christopher Lloyd, Macaulay Culkin), kým tie fantasy... v kreslenej, s prepáčením LACNEJ podobe. Výsledok je, samozrejme, riadne rozpačitý. Rok 1994 znamenal úpadok v Culkinovej kariére. Po trhákoch Sám doma 1 a 2 sa upísal prepadákom, v lepšom prípade priemerným záležitostiam á la Sám doma a bohatý alebo Kšefty s otcom (alebo Vládca kníh, ehm) a to bol začiatok konca najpopulárnejšej hollywoodskej detskej tváre 90-tych rokov. ()

Bauer

Dneska byl den, kdy jsem se extrémně nudil a tak jsem si vzal televizní program, jenže jak už bývá zvykem, tak v televizi vysílají samé kraviny, jenž jsme měli možnost na televizních obrazovkách vidět nejméně 10 krát. Tudíž, tudy cesta nevedla. A tak jsem zamířil k filmům, které mám nahrané z televize. No a objevil jsem tam z listopadu tento film. Rodinou komedii Vládce knih. Myslel jsem, že tím zaženu nudu. Částečně jsem jí zahnal, ale ne tak, jak by si představoval. Být mi o 10 let méně, tak bych ji 100% zahnal. Neříkám, že to bylo tak špatné. Ta část, která je normálně hraná mně velice bavila. Pak bohužel přišla ta část animovaná a já se začal trošku opět nudit. Nemluvím ani radši o hrozné animaci, avšak co bych taky chtěl od animace z roku 1994?! Takže bych měl být rád alespoň za toto. Macaulay Culkin byl v dětství nadaný herec. Ve vládci knih se dá hovořit o jeho výkonu snad jen pouhých 15 minut, což je právě ta hraná část. Ta animovaná se nemůže ani počítat. Příště, až se budu nudit, tak po tomhle určitě nešahnu. ()

Echelon1

Ďalší film, ktorý som videl v detstve kedysi hoooodne dávno a na ktorý som úplne zabudol. Pamätám si len pár zábleskov, a že som to pozeral za skorého rána, keď slnečné lúče len pretínali koruny stromov. Ak ma pamäť neklame, ešte som vtedy nechodil ani na ZŠ. Síce si pamätám z toho len na pár zábleskov, ale moje pocity/predstava dnes/ po rokoch sú zhruba ako moje hodnotenie. ()

corpsy

Vo svojej dobe prestížny projekt, ktorý ale po finančnej stránke v očiach štúdiových bosov až tak prestížne nedopadol ( stále ma vie prekvapiť, keď rodinne zameraný snímok prepadne ). To však nezmenilo nič na tom, že tento film ostane vo filmovej histórii zapísaný, ako príjemná zábava pre malých aj veľkých. ()

• Ústrednú melódiu filmu "Dream away" naspievala Lisa Stansfield. (Greenpeacak)
  • Mnoho herců z filmu se podílelo také na filmech Star Trek. Patrick Stewart hrál Kapitána, Whoopi Goldberg Guinan a Leonardo Nimoy ztvárnil Spocka. (Dlee)