Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Hlavní hrdina se vydá do Peru hnán touhou poznat hlubší smysl života. Tuto touhu naplňuje skrze pátrání po Rukopise neznámého původu. Rukopis totiž podrobně popisuje, jakou cestou se bude civilizace v příštím tisíciletí ubírat a jak se bude dále vyvíjet společnost a kultura. Film na základě stejnojmené knihy Jamese Readfielda, který vydal tuto svou knihu ve Spojených státech nejprve vlastním nákladem v nevelkém počtu výtisků. Knížka vzbudila velký ohlas, lidé si začali Celestinské proroctví opisovat a kopírovat a jeho pověst a sláva záhy rostly geometrickou řadou. (Pražské Brány 2007) (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (113)

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Jakožto nejlepší a nejvyspělejší uživatel této databáze si dovoluji nesouhlasit, že by bylo zpracování snímků až tak žalostně špatné. Ano, asi každý měl při sledování pocit, že sleduje snad jen lepší televizní film, ale dalo se to nejenom překousnout, ale záběry na přírodní scenérie nebyly vůbec marné a s hudbou se Nuno Malo trefil prostě parádně. V rámci herců a hereček to bylo tak půl na půl. Někteří mě příjemně překvapili, jiní by se hravě uplatnili v rámci filmů od věhlasné světové režisérské jedničky Tommyho Wiseaua. Kombinace různě talentovaných herců potom působila nesmírně komicky. S předlohou nejsem obeznámen a asi se ani obeznámit nechystám, ale musím souhlasit, že děj na mě působil rovněž velmi zkratkovitým dojmem, kde se skáče z místa na místo a z události na událost. K žádné postavě není možné si utvořit jakékoli pouto a jakkoli s ní souznít, tudíž je vám tak nějak u zadečku, jak to celé vlastně dopadne. Jediné, co si tedy divák může odnést je ono poselství. I zde se ovšem naráží na problém. Jedna skupina diváků už si ono proroctví dávno uvědomuje, nebo minimálně jej pokládá za možné, protože jej nelze tak snadno vyvrátit a zhlédnutí sotva průměrného snímku tedy není nutné, a ta druhá skupina proroctví za svůj život pochopit nestihne, takže bude ze snímku zmatená a zcela ho odsoudí. Tudíž se musím zeptat, pro koho byl tento film vůbec určen? ()

Telemachus odpad!

všechny recenze uživatele

Zase se ten film ke mě bumerangovým efektem dostal, tak jsem říkal, že tomu teda ještě dám šanci, byť se mi před deseti lety výrazně nelíbil. Taky jsem si říkal, že „přeci všichni ti skvělí herci nemohli hrál v totální ********“. Mohli. - Dialogy jsou založené na víře v kreacionizmus skrze člověka, a na fanatické křesťanské víře jako takové. Nejstrašnější na celé věci je, že takhle někdo v reálu asi opravdu uvažuje a i se tak se svými druhy baví. - Svatozáře na starých vyobrazeních jsou ve skutečnosti aury. - Máme skvělý nový výklad víry a opět ho vnutíme všem. I tobě! - „Jeho jméno je otec José.“ - Církev, jméno, funkce, dada... - Peruvian mission, 1700 AD - Všichni dokonalí árijci a jedna peruánská holčička. Right... - „Musíme najít jeho chatu v džungli“ (kterou btw nedokáže lokalizovat peruánská armáda (což jsou zlí ateisté)) se později ukáže být luxusním resortem odhadem za $3 miliony a příjezdovou cestou pro 6 pick-upů. Ale ano, nějak se to slučuje s mojí představou skromnosti církve :) - Co dialog, to absurdní blábol: „Musíme energii hlavně dávat, za všech okolností“ | „Ano, to je 6. zjevení.“ - Takhle jsou schopní si povídat, když je honí týpci s kulomety. - Vrcholem pak bylo objevení „nebes“, neboli „ráje na zemi“, který je skutečně na zemi, stačilo k němu dojít. Vstupenkou do něj byl stav mysli, při kterém jste pro peruánskou armádu neviditelní a příroda kolem vás získá jasnější barevný filtr. Takové to, co dělala Kes ve Voyageru. - A když ztratíš fokus, Bůh se na tě vysere a dostane tě peruánská armáda. Pešek. Ale novodobým misionářům vyhnání z ráje nevadí, neboť o něm můžou „hlásat pravdu svým ovečkám“. ||| UÁÁÁÁÁÁÁ! Nikdy jsem necítil potřebu rituálně pálit DVD disk. Nikdy až do teď. ()

Reklama

Nach 

všechny recenze uživatele

Film podle knihy Jamese Redfielda, jenž k tomuto dílu napsal též scénář. A nutno dodat, že autorova spoluúčast na filmové podobě se na celém snímku značně podepsala. A dle mého ne zrovna positivně. Začněme ale tím lepším. Celestinské proroctví je ukázkou opravdu zajímavé myšlenky. Aura, duše, posmrtný život, kam lidstvo směřuje. Tomu všemu se tento snímek věnuje. Bohužel, metoda podání těchto myšlenek je podle mého skoro až Asylumovská (odvozeno podle brakového filmového studia Asylum). Na filmu a jistě i na knize jde silně cítit, že jej psal člověk silně nábožensky založený. Což James Redfield jako přívrženec Metodické církve skutečně je. Celý film by skvěle fungoval jako hodinový dokument. Klidně i smyšlený dokument o hledání pravdy dávného proroctví v rozvrácené zemi, která výzkumníky chce zastavit. Nebo by to fungovalo i jako samostatný příběh, kdyby v tom primárně o příběh šlo. Jenže největší chybou i pádem tohoto filmu je, že mu jde prioritně o myšlenky. Děj a postavy až na druhém místě. Všechno totiž krom té filozofie působí naprosto zbytečně. Armáda snažící se zničit něco, co je ve výsledku evolučně dané a tedy to zničit nejde. Postavy ženoucí se zbytečně do rizika, když ve výsledku nezáleží na tom, kde k poznání dojdou. Ale nějak se ty myšlenky musí sdělit, tak kolem toho uděláme akční guláš a divák si to nějak přebere. Takhle zřejmě autoři přemýšleli. Přitom nemusíme chodit daleko, abychom viděli, že hluboké a velice zajímavé myšlenky, jde také poutavě podat. Třeba takový Atlas mraků by mohl jít příkladem. Nebo ještě lepší vzor pro tento film: Poslední hřích. Oba stojí na tom, že filmový příběh v sobě nese nějaké myšlenky, které děj sděluje. A ne, že myšlenky v sobě nesou filmový příběh. A to právě sráží tento film strmě dolu. Díky tomu totiž, jsou vám dobré i špatné postavy ukradené a žádné emoce při smrti některé z nich vás nijak nezasáhnou. Což je též škoda. Snad se ho někdy v budoucnu chopí ruce mnohem povolanější. Paradoxně právě ty myšlenky by si to zasloužily. 50% ()

pakobylka 

všechny recenze uživatele

Naivní a prostoduché ... což by se i dalo akceptovat - do určité míry. Ale všeho moc škodí. VELICE naivní a VELICE prostoduché, takže ve výsledku lehce retardované. K proroctví i k víře je třeba přistupovat nanejvýš opatrně, promyšleně a s citem, jinak můžete lehce stvořit pramálo důvěryhodný blábol, s jehož pomocí sice vcelku spolehlivě otrávíte blíže neurčený počet diváků, ale ani proroctví, ani víře a vůbec čemukoli pozitivnímu nikterak nepomůžete. P.S.: 1) Dlouho jsem uvažovala alespoň o 2* ... za snahu - byť neumělou, závěr bohužel úspěšně zazdil i to málo, co zbývalo; 2) Dobře mi tak - začátek jsem viděla víceméně díky jakémusi extrémně zlomyslnému zásahu vyšší moci ... či snad jen díky nějakému nešťastnému, politováníhodnému omylu - a potom už jsem od TV obrazovky neodešla ... pochopitelně - poněvadž jsem přece potřebovala zjistit, jakže to celé dopadne !!! ()

blackrain 

všechny recenze uživatele

Podle proroctví se nic neděje bezdůvodně, všechno má svůj význam a hlubší smysl. Proroctví mluví také o schopnosti používat a uvědomovat si intiuci, která hraje v životě lidí velice důležitou roli. Jen si ji prostě nechceme připouštět. Obsahuje tajemství, které mění pohled na náš svět, v němž právě žijeme. Hlavní hrdina chce poznat opravdový smysl života. Vypraví se do Peru, aby nalezl záhadný Rokupis, který se snaží oficiální místa popírat a nepřipouštět si jeho existenci. Rukopis ukazuje jakou cestou se bude naše civilizace ubírat a kam budeme směřovat. ()

Galerie (35)

Zajímavosti (3)

  • Natáčelo se v USA (státy Kalifornie a Flordia), v Portoriku a na Kostarice. (BMW12)
  • Celosvětová premiéra proběhla 30. března 2006 na Mezinárodním filmovém festivalu v Miláně. (BMW12)
  • V knize Jamese Redfielda "Celestinské proroctví" je pomocí tzv. devíti vhledů (devíti částí tajemného rukopisu) popsána duchovní cesta člověka v kontextu s vývojem celého lidstva. (Terva)

Reklama

Reklama