Doktorka Susan Wheeler (Genevieve Bujold) sa po smrti svojho najlepšieho priateľa v bostonskej nemocnici, kde vykonáva prax, rozhodne dopátrať, čo bolo príčinou jeho smrti. Zistí, že až príliš veľa hospitalizovaných mladých a zdravých ľudí upadá do kómy, z ktorej sa už nikdy nepreberú. Pri svojej snahe zistiť, prečo k tomu dochádza, naráža na nepochopenie svojich nadriadených i milenca, kolegu Marka Bellowsa (Michael Douglas), ktorý by nerád ohrozil svoju sľubnú kariéru

V poradí len druhá kniha s názvom Kóma a už bestseller od Robina Cooka bola predlohou pre tento film. (Yoss)

nascendi

Veľmi dobre si pamätám, aký rozruch spôsobilo uvedenie Kómy začiatkom osemdesiatych rokov v našich kinách. Nečudo, že som bol po štyridsiatich rokoch zvedavý, či ten rozruch mal základy odolávajúce času. Sklamanie sa nedostavilo, ale ani spokojnosť. Dej sa odohráva v atraktívnom prostredí Bostonskej nemocnice, námetom je agresívne získavanie telesných orgánov na transplantáciu bohatým klientom. Réžiu má môj obľúbený Michael Crichton a ústredná dvojica hercov je populárna. Potiaľ všetko v poriadku. Problémom je, že to, čo v Cookovej knihe čitateľ príliš nevníma, vystúpilo vo filme do popredia a ruší celkový dojem. Ide samozrejme o superhrdinku, ktorú nič nezastaví, takže divák realistického razenia sa pomerne rýchlo odpojí od emočnej zainteresovanosti na deji. Pred zhliadnutím filmu som koketoval s myšlienkou, že by si možno zaslúžil i štyri hviezdičky, po jeho skončení som spokojný s ponechaním pôvodných troch. A aj keď to nie je záležitosťou tvorcov filmu, treba poznamenať, že dabingom (Galovič!) sa nikto chváliť nemôže. ()

Phobia

Starší a kvalitnější předobraz "Smrtící léčby". Lékařka pátrá na vlastní pěst, aby odhalila příčinu, proč mladí pacienti bez zjevného důvodu často upadají do kómatu. I 30 let po natočení jde stále ještě o napínavou podívanou, kde dominuje Genevieve Bujold v roli umíněné lékařky a trochu prostoru dostává i mladý Michael Douglas jako její kariéristický kolega. Dříve pecka, dnes stále ještě slušný nadprůměr. 75% ()

rastlinka

Keď som bola malá, tak som sa pri pozeraní tohto filmu neskutočne bála. Pamätám sa, že atmosféra bola taká hustá, že som mala problém film dopozerať:) a tie strašidelné interiéry a exteriéry... Škoda, že sa v dnešnej dobe nenatáčajú takéto silné thrillery a mystery filmy častejšie. (A dnes len potvrdzujem môj starší komentár a hodnotenie!) ()

MaMitti

Fíha, tak to jsem si zavzpomínala na éru Robina Cooka a jak to rodičové všech mých kamarádek a kamarádů za našeho dětství hltali....já od něj nečetla nic, nějak jsem na to tenkrát byla malá. V televize se mi V komatu včera moc líbilo - pořád stejně aktuální, navíc povedeně udělané, napínavé až do konce... ()

kaylin

Americký snímek „V kómatu“ má skvěle gradující atmosféru, kdy do nějaké doby si nebudete jistí, o co vlastně jde a kde je problém. A pak nastoupí paranoia, kdy už si nebudete jistí, komu vlastně ještě můžete věřit. Skoro to totiž vypadá, že nikomu. A tahle atmosféra panuje vlastně až do konce, kdy konečně dojde na konec, v který snad i doufáte. A k tomu dostanete jako bonus v malých rolích Eda Harrise a Toma Sellecka. ()

• Pri lekárskej vizite v Jefferson Institute jasne vidno, že všetky pacientky majú odhalené prsia. Keď o pár minút neskôr prechádzajú cez miestnosť strážnici, pacientky majú prsia zahalené. V nasledujúcej scéne, keď strážnici hľadajú Susan Wheeler (Geneviève Bujold), ich majú opäť odhalené. (Jayem)