Maljukgeori janhoksa

• Jižní Korea 말죽거리 잔혹사 (více)

Hyeon-su je mladík, ktorého vzor je Bruce Lee a jeho otec je učiteľ Taekwonda. Prevelili ho do chlapčenskej školy, v ktorej to občas vyzerá ako v armáde alebo väznici. Prísni učitelia a dozorcovia, študentská hliadka, striktná hierarchizácia študentov a predovšetkým šikana. Hyeon-su sa spriatelí s miestnym bitkárom Woo-shik. Ten však začne chodiť s dievčaťom, do ktorého je Hyeon-su zaľúbený. (Jordan)

kitano

Velmi, velmi prijemne pozeranicko, ktore tradicne po korejsky strieda viac zanrov, a to velmi nenasilnym a plynulym sposobom. Proste je to pribeh par priatelov na strednej skole, a vsetkych ich zazitkov, od nesmelych lasok, cez ciernu distribuciu nemravnych casopisov az po bitky o udrzanie ci ziskanie respektu. Naviac, vzdy ma velmi potesi, ak vo filme najdem odkaz na Brucea Lee, a ten je tu "rozobraty" sposobom, ktory vas pobavi, avsak aj pripomenie jeho kultovy status. A prenaramne ma potesil samotny zaver vo forme konfrontacie kamaratov, v ktorej jeden je fanusikom Brucea a druhy Jackieho chana :) (konkretne jeho postavy z filmu Drunken master). Velmi, velmi prijemne. (8.5/10) ()

Dragoni

Bruce Lee po Korejsku aneb Bruce Lee znovu ožívá. Maljukgeori janhoksa je takovým středoškolským korejským mixem - Akční, Drama i Romantické prvky. Příběh dospívajícího středoškolského mladíka, který je vyprávěn z části ze vzpomínek hlavního hrdiny a je okořeněn prvky z Bruce Leeho, romantiky, přátelství, první lásky, zrady a pomsty, . . konec zůstal pro diváka otevřen. Historický pohled na střední korejskou školu v době 70. let minulého století, kdy v Koreji byla napjatá vojenská situace. Příběh, který na mě dýchnul svou reálností a určitě ve mně hodně zanechal, spolu s výborným OST. Bojové scény byly bravurní a za Nunchaky jsem byl více než šťastný, ale žádného kung-fu se nedočkáte, pouze klasické školní mlátičky. Sang-woo Kwone je sympaťák a i všechny ostatní postavy hráli dobře.. Poslední bojová scéna byla neskutečně "COOL" a zároveň dokonalá "Poslední stojící vyhrává". Výtěz Blue Dragon Award 2004 - Best Art Direction -> to mluví za vše. Trailer Prostě nářez 90 % ()

Le_Chuck

Tiež ste nenávideli školu? Buzerácia, domáce úlohy, umelé autority. A k tomu neštasná láska a zrada... no buď mašla ako vyšitá, alebo zvoliť cestu Bruce Leeho Jeet Kune Do. Tu sa prenesieme do Kóreje roku 1978 a kde si prestupivší Hyun-soo zvyká na pomery diktárorskej strednej školy. Skamarátí sa s triednym bitkárom, pre ktorého znamená povesť všetko a zamiluje sa do jeho priateľky. A problém je na svete (a nie jeden). Viac nepoviem. Veľmi zaujímavý smínok, ktorý velice realisticky zobrazuje 1000-krát omielané téma ponižovania, a ktorý je navyše obohatený o romantickú linku. Natočené veľmi pôsobivo (bitky skutoćne vyzerajú ako bitky) a akonáhle som sa zorientoval v tých kórejských xichtoch, film si ma úplne získal. Ďalšie plusko pre Kórejskú kinematografiu. Pre školou povinných je tento film povinnosť! ()

Jordan

rozhodne zaujímavý film, možno trochu dlhý - netreba sa nechať zlákať exotickosťou toho, že je kórejský! úvod je celkom chytľavý - to je pri filmoch veľmi dôležité, aby upútal diváka a prinútil ho film chcieť pozerať, záver - tá "pomsta" plná hnevum ktorá vyvrcholí bitkou na streche a niekoľko bitkárskych a šikanských epizódiek pred tým sú tiež ok a krásna mladá herečka hrajúca Eun-ju je úplne dokonale nádherná - to sú klady filmu. Lenže prostredná romanticko-dramatická časť je nenápaditá a dosť nudná, niektoré scény sú akoby odstrihnuté a niektoré línie a motívy nedohrané a hlavne je to plné scenáristických klišé. Takže pol na pol - film so silnými kladmi ale aj nepriehľadnuteľnými nedostatkami, vo výsledku priemerný, no celkom hodný zhliadnutia možno preto, lebo je pre európskeho diváka ešte stále neotrelé pozrieť si kórejský film, riešiaci takéto témy (a tiež to je celkom dobrá možnosť nahliadnuť na drsný školský systém tejto pre nás exotickej krajiny); ()

Pishin

Mooc pekne. Musim rict, ze asiatum jde velice dobre skloubeni nekolika zanru dohromady. Takze film nepostrada romantiku, dramaticke prvky, akcni sceny a to vse dohromady tvori nenuceny celek, ktery je velice povedeny. Je kvalitni jak po obsahove tak obrazove a zvukove strance. O deji se zde rozepisovat nebudu, ale musim jako vsichni uznat ze tento snimek ma naboj a na bitky na strese si radi vzpomenete. ()