Za ginipiggu: Akuma no jikken

Krátkometrážní / Horor
Japonsko, 1985, 43 min

Režie:

Satoru Ogura

Skupina mladíkov unesie mladé dievča so zámerom ublížiť jej. Skúšajú rôzne formy mučenia - od fackovania, cez popálenia až po prepichnutie oka ihlou.
Prvý film zo sadistickej série Za ginipiggu. (ash99)

djbarrel odpad!

Tohle je exemplární případ odpadu ! "Film" nemá žádný děj, žádné herecké výkony nebo dialogy, ale - a to je bohužel nejtragičtější a nejdůležitější - kromě propíchnutí oka jehlou, nemá nic čím by imponoval nebo šokoval. Ono ani to propíchnutí oka není buhví co. Většina mučících akcí se omezuje na facky, divné zvuky nebo točení na židli. Ta baba vypadá že je jí to šumák, ani když jí propíchli oko tak nevyváděla. Vyváděla jen když na ní hodili jatýrka a ledvinky :) To jako fakt ne. Mučení za nic nestálo a tím pádem to celé za nic nestálo. Tohle, že je ta slavná série ? Pche - 5 % za to oko. ()

WUTEN

Zajímalo by mě, kolik tahle bambusačka dostala zaplaceno. Totálně primitivní námět, ve filmu jde jen o to, ukázat jakými způsoby se dá umučit člověk. Až na tu židli, to je teda brutální mučící metoda, hlavně při výslechu už slyším toho vyšetřovatele jak říká "Řekněte mi, jak to doopravdy bylo, nebo vás roztočím na židli!" opravdu extrémní metoda jak dostat pravdu. Aspoň kdyby za to stáli ty efekty, více realističnosti to chtělo když chce režisér šokovat publikum a nebo také měli zaplatit více té bambusačce ať se nechá za prachy aspoň zfackovat nebo dokopat. Nuda je to od začátku až do konce, žádné napětí, žádná hudba, žádný smysluplný příběh, žádné dialogy, prostě tupě umučit ženskou. Tohle by i průměrný sériový vrah natočil lépe, a ono se ještě natočilo sedm dílu tohodle Japonského průjmu, za tu odvahu to vůbec natočit a za ty rádoby formy mučení které se jen tak ve filmu nevidí, dávám 1*. ()

Naghavi odpad!

zbytečné...i těch 43 minut je moc...šokovat to nikoho nemůže, leda tak jen ten fakt, že japonci v osmdesátých letech nebyli zřejmě úplně normální...od uživatelů jsem četl nějaké recenze dalších dílů, ale neláká mne se na to koukat, třeba bych to rozdýchával, ale třeba taky ne :-) ()

Hlavonozec odpad!

Na sérii Guinea pig jsem narazil v dávných dobách, kdy jsem byl fascinován filmy typu Cannibal Holocaust. Nechutný sadistický gore bez jakékoliv snahy udělat "film". Nemá to žádný příběh a vlastně ani nechápu, proč to vzniklo. Jediná fascinující věc na celém snímku je to, že než těch dílů vyšlo milion, tak strašná spousta lidí věřila tomu, že se jedná o skutečný snuff film. A ano, realističnost a surovost tohoto torture porn kraťasu je místy až neuvěřitelná, ale je to humus bez příběhu. ()

P/\/EL odpad!

no, řekněme, že u řady lidí jde o zvědavost, jako u horrorů - překonávání strachu (nebo snaha tvůrců o překonávání hranic), no a pak jsou tu lidé, kteří asi nebudou úplně normální a tohle bude jejich denním chlebem (ale samozřejmě, stejně jako u her, dělo se to bez toho dávno před..a člověk si pak bude třeba víc vážit......toho, že..nejsme třeba v nějaký válce.....a...), ještě by se dalo lesco řikat o Japoncích a tak, ale tak u nás takovéhle věci naštěstí skoro nedějí (v reálu, protože v reálu se to někdy děje a...), viděl sem jen trailer na yt, kterej ale obsahoval asi to nej.....jsou to věci na jedno brdo......no, existují horší a i skutečné, jenže se u toho se snuffu se přece neví, jestli vůbec nějaký existuje, skutečný, ikdyž samozřejmě mnozí ti skuteční...lidí si nahrávali své........činy (o tom je možné se dočíst nejedenkrát...).....ale né pro komerční účely.......no.....asi nikdy nic neuniklo.......Jinak Buniel je samozřejmě klasika, ale legračního na tomhle neshledávám nikdy nic...maximálně tak v podobě Itchy a Scratchy...neřikám, že zlo nemá svoji poetiku, ale tady....je to vlastně dost pubertální.... ()