Reklama

Reklama

Kauzy z Bostonu

(seriál)
USA, (2004–2008), 70 h 47 min (Minutáž: 41–43 min)

Tvůrci:

David E. Kelley

Hudba:

Danny Lux

Hrají:

James Spader, William Shatner, Candice Bergen, René Auberjonois, Julie Bowen, Monica Potter, Mark Valley, Rhona Mitra, Lake Bell, Gary Anthony Williams (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(101)

Obsahy(1)

Boston Legal je seriál americké televize ABC z právnického prostředí, spadající do žánru dramedy (směs dramatu a komedie), navazující na seriál The Practice. Jeho tvůrcem je David E. Kelley (Ally McBealová, Chicago Hope...). Sleduje mnohdy bláznivé osudy a případy právníků z firmy Crane, Pool & Schmidt a hlavně přátelství Dennyho Cranea a Alana Shorea. Na politickou korektnost se tady příliš nehraje. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (103)

tartan 

všechny recenze uživatele

Američania majú v drámach zo súdneho, resp. právnického prostredia veľkú skúsenosť a pravdepodobne žiadnu vážnejšiu konkurenciu. Dôkazom je aj tento seriál. Známe mená (medzi nimi pár skutočných veteránov, ktorým to tu vážne pristane - Candice Bergenová, Wiliam Shatner), inteligentný humor, ktorý vie byť niekedy poriadne ostrý, zaujímavé kauzy a kauzičky, ale i osobné záležitosti (bez toho to už asi naozaj nejde), to všetko v príjemnom mixe, ktorý možno niekoho nenadchne, ale ani neurazí. Ja som sa na tom bavil podstatne viac, než napr. na "ujetej" Ally McBealovej. ()

Mr.Atsor 

všechny recenze uživatele

Alan Shore mi trochu připomíná Dr. House, který se začal natáčet ve stejném roce. Svou povahou si jsou malinko podobní. Obě postavy jsem si velmi rychle zamiloval a vždy, když je vidím, jsem okamžitě nadšen a těším se na jejich další humorné výstupy. Kauzy z Bostonu jsou prvotřídním seriálem, který nabízí dobře propracované charaktery postav, zajímavé dějové zápletky a samozřejmě i velmi dobře promyšlené soudní procesy a tahanice. Celý film má myšlenku, nedá se snadno předvídat a dokáže pobavit. Za mě 5*. ()

Reklama

higuain 

všechny recenze uživatele

První série je stoprocentní především díky Spaderovi (Alan Shore). Postupem času se pozice tahouna rozmělní mezi Alana a Dennyho. Ten se svojí šílenou krávou předvádí každou řadou husarštější kousky. Spolu tvoří perfektní komando právnických plameňáků, co zapříčinilo, že se tento seriál stal jedním z mých absolutně nejoblíbenějších. A když k tomu připočtu povětšinou sympatické nebo zábavné vedlejší postavy a hlavně originální, někdy kontroverzní a zábavné soudní případy, není co řešit. ()

danecek24 

všechny recenze uživatele

Zlatý Glóbus - cena (1) - 62. ročník (za rok) 2004 - *Nejlepší herec ve vedlejší roli - William Shatner + nominace (3) - 62. ročník 2004 - Nejlepší herec v seriálu (drama) - James Spader, 63. ročník 2005 - Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Candice Bergen, 65. ročník 2007 - Nejlepší herec ve vedlejší roli - William Shatner ()

Rigo 

všechny recenze uživatele

U tohoto seriálu se pokaždé nejvíce těším na to co zase Alan a Denny provedou. Některé žaloby proti Dennymu a způsoby kterými Alan vybruslí ze zdánlivě prohraného případu vždy překvapí. Hodně hlášek, které jsem tu slyšel mě doslava "srolovaly pod stůl" smíchy. Například Denny postřelí chlápak co ohrožoval Alana střelnou zbraní. Vyšetřující dektiv se ptá Dennyho: "Měl jste pocit, že chce vystřelit?" A Denny suše odvětí: "Ne proč bych na to čekal." ()

Galerie (957)

Zajímavosti (8)

  • !!!SPOILER!!! Lake Bell, která má roli Sally Heep, opustí seriál během první řady, kvůli hlavní roli v seriálu Surface. Poté co je Surface zrušen, vrátí se do "Kauz z Bostonu" v třetí řadě jako hostující herečka. (Caszidy)
  • Denny Crane nikdy neprohrál žádný případ. Podle první epizody celého seriálu vyhrál 6043 případů během své 45 leté praxe. (Caszidy)
  • James Spader (Alan Shore) a William Shatner (Denny Crane) jsou jedinými herci, kteří se objevili ve všech 101 dílech seriálu. (Caszidy)

Související novinky

Zemřela herečka Betty White

Zemřela herečka Betty White

01.01.2022

Zbožňovaná herečka a komediální ikona Betty White zemřela ve věku 99 let pár hodin před koncem roku 2021. Do stých narozenin jí přitom zbývalo už jen pár týdnů. Herečka byla poslední přeživší členkou… (více)

Nový protivník pro Avengers? James Spader.

Nový protivník pro Avengers? James Spader.

31.08.2013

Už nějakou dobu víme, že hlavním padouchem v The Avengers: Age of Ultron bude... no ano, Ultron. Konečně ale dostal představitele. James Spader si v devadesátých letech zahrál v několika velkých… (více)

Reklama

Reklama