Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Vydrýsek je malá vydra říční, ohrožená šelma, která přestože je chráněna zákonem, bývá často nelegálně pronásledována rybáři a lovci. S malým Vydrýskem prožijeme jeho první rok života a staneme se svědky všedních i mimořádných událostí: je chycen, utíká ze zajetí, učí se žít a lovit ve volné přírodě. Setkává se s řadou zvířat, pozná přátelství, bojuje i o holý život, ale hlavně hledá svoji rodnou řeku Křemelnou. Dále jsme svědky života přírody v okolí českých řek, potoků, rybníků a přehrad. V seriálu je řada unikátních záběrů ohrožených druhů zvířat.

Názvy jednotlivých epizod:  1. O vydřím setkání
2. O neposlušném synkovi
3. O děravé kleci
4. O cizí řece
5. O ježatém neplavci
6. O vydřím nebezpečí
7. O návštěvě na dvoře
8. O králi ptactva
9. O setkání s čuňaty
10. O blátivých stopách
11. O opravdovém nebezpečí
12. O šumavském bloudění
13. O příchodu zimy (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (54)

Olafson 

všechny recenze uživatele

Málo se ví, že původně byl televizi ke koupi nabídnut večerníčkový seriál Zmijísek, především protože sílila oprávněná kritika, že poslední Chaloupkovy večerníčky jsou dějově příliš řídké, až přímo plytké, a děti dnes potřebují tvrdou akci a násilí, jinak nelze udržet jejich pozornost ani v krátkém formátu večerníčku a zlobí svoje rodiče jako malé svině. Tak tedy vznikl seriál, který byl více dějově nosný, ale neprošel bohužel cenzurou nejen kvůli explicitním scénám, ale především kvůli písni "Koho dneska uštkne, váhá zmijísek". Již první tři díly: "Zmijísek je zase špatně naložený" , " Zmijísek potkává dětský tábor" a "Zaškrť ránu, vysaj krev!" vystavily seriálu stopku a tento je nyní uložen v archivu ČT na pozdější časy, když jej asi docení až následující generace. Naštěstí, když vznikal seriál Zmijísek, pořídil Václav Chaloupek při filmování zmijí u řeky také nějaké dokumentární záběry Vydrýska, který se později stal etalonem českého charakterního herectví naroveň nejlepších českých herců, jako je třeba Tomáš Krejčíř, Jaroslav Sypal či Roman Skamene. ()

igi B. 

všechny recenze uživatele

Hmmm... Ochočená zvířátka. Dětičky se pomějou... :-| . . . Nejsem si jen jist tím, zda zrovna toto je to pravé ořechové. Faktem ovšem je, že v éře kravek Milek je toto téměř jako >ze života< zvířat. Ale právě v tom je ten problém. Tváří se to jinak, než že jenom >JAKO< . Ale zase je fakt, že nejsem malá hloupá holčička nebo chlapeček, kteří jsou cílovou skupinou tohoto >přírodního< produktu. Přesto ale víc než pošetilých dětiček je mi líto oněch zneužívaných zviřátek. Říká se tomu DREZŮRA. Myslím, že si to ty šelmičky malé bezbranné nezaslouží. A nejsem prosím žádný aktivista hnutí za svobodu zvířat! . . . Tak proto jen ty tři hvězdičky... - - - P.S. Tenhle komentář má z mé strany rovnocenou platnost na všechny >zvířátkovské< projekty pana Chaloupka. ()

Reklama

Annevintage 

všechny recenze uživatele

Pátý z řady večerníčků o lesních zvířátkách pana Václava Chaloupky o vydře, a také jeden z těch oblíbených. Jeho znělka zněla takto Zdálo se ti, zdálo, zdálo o prameni,že tam někde v horách zvoní na kameni.Na kameni zvoní voda čirá, spěchá,spěchá z kopce dolů, tam kde řeka čeká.Zdálo se ti, zdálo, kde to místo leží,že se tam jde dlouho, pomalu a stěží.Že tam kytky kvetou, že tam stromy stíní,a ve vodách plavou, pstruzi, štiky, líni. Zdálo se ti, zdálo, že ta voda živá,teče krajem, teče a jakoby zpívá.O čem že to šumí? Co to je, v té vodě?O čem řeka zpívá? Zpívá o svobodě. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Vydrýskovi chutnali měkkýši ukrytí ve velkých škeblích. Dokonce se je naučil i otvírat. A protože neměl kamarády, občas si s nimi hrál." V době, kdy na děti z obrazovek útočí fialové krávy či zpomalené záběry běžícího geparda, je pomalé putování malé vydry po domácí přírodě takovým příjemným připomenutím toho, že naše fauna a flóra se před tou exotickou nemá za co stydět a stojí za to ji občas prozkoumat. ()

FrankieCZ 

všechny recenze uživatele

Scénáristicky jsou všechny Chaloupkovy večerníčky dost slabé, protože je příliš evidentní, že "příběh" slouží jen k tomu, aby se děti mohly dívat na zvířata, která ve volné přírodě většina z nich nikdy nepotká. Rozdílné hodnocení je tedy v podstatě jen dokladem sympatií k jednotlivým živočišným druhům a proto v mém osobním žebříčku vítězí právě Vydrýsek, protože vydra je, pro mně, vizuálně nejatraktivnější ze zvířátek, která Chaloupek použil. ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama