Reklama

Reklama

Fimfárum 2

Trailer

Čtyři zbrusu nové pohádky pro chytré děti a chytré dospělé z oblíbené knihy Jana Wericha. Klasik animovaného filmu Břetislav Pojar natočil slavný příběh maličkého Palečka, plný zvratů a dobrodružství o jeho cestě do světa a zase domů. Pod vedením Aurela Klimta ožijí tři navzájem si podobní hrbatí bratři. Hrbáči z Damašku přinášejí atmosféru exotického Blízkého východu s pestrostí orientálního vypravěčstvím, ale přitom o věcech nám všech dobře známých. Vlasta Pospíšilová ve Třech sestrách a prstenu vypráví vesnický dekameronský návod o tom, jak pro sázku o prstýnek zblbnout tři milující chotě. A Jan Balej dovolí bratrům Markovi a Koubovi prožít prastarý pohádkový příběh o kouzelném mlýnku, závisti, čertech s originálním vysvětlením jednoho přírodního úkazu v pohádce Moře, strýčku, proč je slané? (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (179)

dzej dzej 

všechny recenze uživatele

Moře, strýčku, proč je slané? - standardní práce (***); Tři sestry a prsten - výborná černohumorná bajka a nekonečných možnostech ženské manipulace a nekonečných možnostech mužské submisivity (*****); Hrbáči z Damašku - výtvarně nejoriginálnější Klimtův styl, exotické prostředí přitahující pozornost, nevýrazný příběh (****); Paleček - standardní práce (***) ()

Exkvizitor 

všechny recenze uživatele

Tento film by mohl ve výkladovém slovníku sloužit k ilustraci definice slova kongenialita. Spojením skvělé Werichovy knižní předlohy, jeho podmanivého hlasu, mnoha talentovaných animátorů, čtyř zkušených režisérů a v neposlední řadě i povedeného hudebního doprovodu Vladimíra Merty vznikl film, který je snad ještě lepší než jeho předchůdce a zároveň jistě jeden z vrcholů české animované tvorby posledních let (jež - minimálně na celovečerním poli - jinak značně skomírá). Nevím a nejsem schopen určit, která z povídek je nejlepší. Jsou na sobě sice nezávislé (jako v případě prvního Fimfára), zároveň však dohromady kupodivu působí kompaktním celkem - a tento celek je úžasně hravý, nápaditý, vtipný, moudrý a kouzelný. ()

Reklama

Melios 

všechny recenze uživatele

V súčasnosti je fakt ťažké nájsť aspoň jeden dobrý tuzemský film. A to nehovorím o vzácnom prípade ,keď aj pokračovanie je podarené. No a dnes tento moment opäť naskytol. To ,že sa filmárom opätovne podarí trafiť do čierneho u Werichovho poetizmu som ani nedúfal. A este menej som cakal ,že myšlienky oboch strán si výjdu v ústrety a vytvoria opätovný malý bábkový zazrak. O samotnom filme tu ani nebudem moc dlho kecať ,pretože ak ste si zamilovali prvé Fimfárum ,u druhého budete rovnako šťastní. Ale jedna z noviniek oproti prvému dielu je ,že sú rozprávky omnoho modernejšie ( už to nie je doba dávnoveká a nepoznaná ,ale doba veľkej vojny ). Poviedky tiež nezaostali ,pispôsobili sa dobe. Najviac potešili typické čertoviny ako Moře, strýčku ,proč je modré? Nezaostáva ani odbočka na blízky východ. Po všetkých stránkach podarené pokračovanie. Werich by bol hrdý....alebo nie, to už nezistíme... ()

lakikaki 

všechny recenze uživatele

Fimfárum 2 mi, na rozdiel od iných, pripadá rovnako dobré ako prvý diel. Jediný rozdiel medzi týmito filmami som postrehol v tom, že druhá časť ma pobavila ešte o niečo viac. Pri prvom Fimfáru som sa tak maximálne usmial, ale pri druhom som sa niekoľkokrát aj nahlas a schuti zasmial. Myslím, že Fimfárum 2 je jedným z mála pokračovaní, ktoré sú aspoň tak dobré ako prvé diely. ()

moviesfan 

všechny recenze uživatele

Jednotlivé příběhy mají své kouzlo. Jsou zajisté humorné, ale objeví se zde i závist a další známé lidské nežádoucí vlastnosti, které v těchto pohádkových příbězích nevyzní vůbec špatně. Jak jsem již napsal, nechybí zde humor, který samozřejmě není k popukání, nicméně je na ,,jiné" úrovni. Tento humor je krásně český a stejně tak i tyto příběhy. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (3)

  • Snímek byl natočen na motivy knihy „Fimfárum“ Jana Wericha. (Ded@M@tes)
  • V pohádce „Hrbáči z Damašku“ hodí nosič do řeky dva pytle, u sultána jsou však pytle 3. (Pepy)
  • Jednotlivé povídky se natáčely ve studiích Anima, Hafan film, Krátký film a studio Zvon. (Ded@M@tes)

Reklama

Reklama