Reklama

Reklama

Fimfárum 2

Trailer

Čtyři zbrusu nové pohádky pro chytré děti a chytré dospělé z oblíbené knihy Jana Wericha. Klasik animovaného filmu Břetislav Pojar natočil slavný příběh maličkého Palečka, plný zvratů a dobrodružství o jeho cestě do světa a zase domů. Pod vedením Aurela Klimta ožijí tři navzájem si podobní hrbatí bratři. Hrbáči z Damašku přinášejí atmosféru exotického Blízkého východu s pestrostí orientálního vypravěčstvím, ale přitom o věcech nám všech dobře známých. Vlasta Pospíšilová ve Třech sestrách a prstenu vypráví vesnický dekameronský návod o tom, jak pro sázku o prstýnek zblbnout tři milující chotě. A Jan Balej dovolí bratrům Markovi a Koubovi prožít prastarý pohádkový příběh o kouzelném mlýnku, závisti, čertech s originálním vysvětlením jednoho přírodního úkazu v pohádce Moře, strýčku, proč je slané? (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (179)

francis 

všechny recenze uživatele

Po naprosto bezchybném prvním dílu je pro mě dvojka velkým zklamáním. Filmovým zpracováním ztratily část kouzla i některé pohádky, které při pouhém poslechu působí mnohem poetičtěji. Někteří tvůrci trochu moc "tlačili na pilu", aby jejich výtvor byl co nejvtipnější, a zas tolik to nevyšlo (nejvýraznější to je asi v Hrbáčích z Damašku). Celkově to vidím tak na 70%. ()

TomasKotlant 

všechny recenze uživatele

Už to do sebe nezapadá tak dobře jako v prvním Fimfáru, velmi citelně chybí nějaká zakončovací pohádka. Jednotlivým částem chybí větší poutavost a některé by si zasloužily lepší pointu nebo alespoň kratší stopáž. Hráči z Damašku se mezi zbylé příliš vizuálně nehodí, ačkoliv jí nelze upřít jistou inovativnost. Nejzajímavější je Paleček, který mě i přes značnou profláklost námětu dokázal několikrát příjemně překvapit. A poetická myšlenka pohádky Moře, strýčku, proč je slané také rozhodně stojí za zhlédnutí. Bohužel dohromady pohádky působí trochu rozporuplně a výtvarné ztvárnění velmi podobné prvnímu dílu ubírá na výtvarné zajímavosti, díky čemuž bude dvojka pro znalce jedničky trochu stereotypní. *** Ve zkratce: Příjemné nové pohádky ve starém kabátě. ()

Reklama

campix 

všechny recenze uživatele

Nikdo asi nemohl čekat, že by Fimfárum dvě mohlo přijít s něčím novým. Prostě pořádná dávka klasických pohádek s jedinečným a nezaměnitelným hlasem Jana Wericha a musím se přiznat, že především kvůli němu jsem shlédl i druhé fimfárum a čekám na třetí. Zdá se mi, že pohádky zde mají takovou konsolidovanější kvalitu, nežli v kvalitativně kolísající jedničkou. Tam byli výborné pohádky a také ty méně povedené. Zde jsou všechny tak nějak průměrné. Určitě se na Fimfárum vyplatí podívat, ale nic nového nečekejte v tomto směru už s něčím novým jen tak přijít nemůžete. ()

Jaromír 

všechny recenze uživatele

Už jsem nebyl tak okouzlen, jako u jedničky (není tu žádná gradace, vše je ve stejném stylu, jako jednička). Stejně je ale Fimfárum 2 milé. Je to pěkná podívaná a například příběh o třech hrbáčích se mi velmi líbil :) (se na něj jdu podívat ještě jednou :), jo alkohol a zbraně :) ). Opět dobrá práce ()

merigieren 

všechny recenze uživatele

Na loutky jsem si už zvykl, tudíž mi nepřipadaly odpudivé jako minule. První příběh je hodně vtipný a zábavný (konečně vím proč je moře slané :-)), u druhého to lehce ochabuje, ale stále všechno dobré. Pak přijdou tři bratři hrbáči a moje pozornost šla na vandr, prostě mě to přestalo bavit, nepochopil jsem ani na konci smysl toho všeho, prostě 1* záležitost. Paleček mě už nijak nenadchl a ani znovu nepřilákal můj zájem. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (3)

  • V pohádce „Hrbáči z Damašku“ hodí nosič do řeky dva pytle, u sultána jsou však pytle 3. (Pepy)
  • Snímek byl natočen na motivy knihy „Fimfárum“ Jana Wericha. (Ded@M@tes)
  • Jednotlivé povídky se natáčely ve studiích Anima, Hafan film, Krátký film a studio Zvon. (Ded@M@tes)

Reklama

Reklama