Jeskyně

Uprostřed hlubokého lesa v Rumunsku narazí tým vědců na ruiny opatství z 13. století. Po bližším průzkumu zjistí překvapivou věc - opatství stojí na vchodu do obrovského systému podzemních chodeb. Místní biologové věří, že v jeskyni by mohl existovat dosud neobjevený ekosystém, proto najmou skupinu amerických jeskynních potápěčů, aby jim pomohli její hlubiny prozkoumat. Jack (Cole Hauser) a jeho bratr Tyler (Eddie Cibrian) jsou profesionálními průzkumníky, kteří vedou tým nejlepších světových jeskynních potápěčů a neustále vyhledávají nová a nová dobrodružství. Do Rumunska dorazí s nejmodernější výbavou včetně nové kyslíkové bomby, díky jejíž velké kapacitě může zůstat potápěč pod vodou až 24 hodin. Elitní skupina, k níž patří také Charlie (Piper Perabo) a Buchanan (Morris Chestnut), ihned začne s průzkumem. To, co najdou uvnitř jeskyně, však není pouze nový ekosystém, ale úplně nový živočišný druh... (oficiální text distributora)

Dalajlada

Mno. Co říct? Námět pěkný, prostředí moc hezké. Desetkrát využitá jedinná prostora... Vezmeme-li v úvahu i to, že se jedná o fikci, tak zde veškerá logika dostává brutálně na prdel. Když něco pod vodou vybuchne v jeskyni vybuchne, tak to zvíří všechno, co bylo na dně usazený! S automatikou v ústech se nedá mluvit! Takhle hluboko v jeskyni se v kraťáskách a sportovní podprsence chodit nedá! No a pak je tu trochu problém se světlem. Je ho moc, na to že jde o jeskyni. Není to ani trochu uvěřitelné, byť se to snaží o co největší věrohodnost. Snad příště. ()

tetka betka

Moja malá dcerunka má rada drakov a keď sa už konečne scenáristi v polke filmu dohodli na výzore tých príšer (bolo tam spočiatku vidno jaštera, chobotnicu, škorpióna a podobne), no tak veľmi ju ten film zaujal. A žiada pokračovanie. :-) 1* dávam za to, že herci to zahrali profesionálne a je mi ich ľúto. Aj to celkom svižne ubiehalo, ale bohužiaľ toľko nelogických vecí a porušených zákonov fyziky mi nedovolí pridať *. ()

drobekOfMB

Jako dobrodružný film bych to bral .ostani v popisku už ne. mam rad filmy o jeskyňářích a potapěčích. Horor to teda neni a ja vlastne horory ani nemusim. jsem už starší a éra Vyvrhel z pekel anebo Demoni už zmizela. tak tedy davam 1 za podvodni zabery ,1 za sceny z jeskyní a 1 za hoďku a pul dobrodružství ()