Ztraceni

Dobrodružný / Drama / Fantasy / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, (2004–2010), 88 h 30 min (Minutáž: 40–105 min)

Matthew Fox, Evangeline Lilly, Josh Holloway, Jorge Garcia, Terry O'Quinn, Naveen Andrews, Yunjin Kim, Daniel Dae Kim, Michael Emerson, Dominic Monaghan (více)

Stroskotanci, ktorí prežili haváriu lietadla na mysterióznom ostrove uprostred oceánu tisíce míľ od civilizácie, nemajú nádej na záchranu - sú stratení! Stratili sa aj vo vlastných životoch, pretože mučivé tajomstvá, ktoré si priniesli ukryté hlboko v duši, už nemôžu vyhnať a desivé skutky napraviť. Zomreli a musia začať odznova. Nové extrémne dobrodružstvá z nich prekvapivo vyplavujú tie najlepšie aj najhoršie vlastnosti, úžasnú vnútornú silu či netušené schopnosti. Ale ak všetko na svete má svoj zmysel a nič sa neodohrá bez príčiny, prečo to všetko musia prežiť? Je všetko naozaj také, ako sa zdá? Záhadný ostrov začína vydávať svoje tajomstvá... Sledujte najlepší americký dramatický seriál roka 2005, ocenený prestížnou soškou Zlatý glóbus a troma cenami Emmy!
Štyridsaťosem stroskotancov, ktorí prežili pád lietadla, ostalo uväznených na mysterióznom ostrove kdesi uprostred oceánu, tisíce míľ od civilizácie. Pomoc neprichádza, pretože šesť hodín pred haváriou lietadlo stratilo spojenie, neplánovane zmenilo kurz a letelo tisíce míľ neznámou trasou. Ak ich niekto skutočne hľadá, potom zbytočné pátra v celkom iných končinách našej planéty. Prvé, čo doktor Jack Sheridan (MATTHEW FOX) po prebudení pocítil, bola pálčivá bolesť. Potom si všimne páliace slnko, bambusový les, dym a najmä všadeprítomný krik a plač ranených. Spoločne s vedomím prichádza aj hrôzostrašné pochopenie situácie lietadlo, ktorým cestoval, pravdepodobne havarovalo. Lekársky inštinkt mu napovedá, že ľudia potrebujú jeho pomoc. Stroskotanci prehľadávajú miesto núdzového pristátia a zistia, že sú na ostrove, kde prevláda neprístupný terén. Ani počasie tu nie je najprívetivejšie. Nepriestupnou džungľou sa navyše preháňajú tajomné tvory, ktoré nepatria k žiadnemu živočíšnemu druhu, ktorý by kedy niektorý z nich poznal. Najväčším problémom je však rôznorodosť samých stroskotancov, ktorých rozdeľuje takmer všetko, čo si dokáže človek predstaviť viera, politické zmýšľanie, rebríčky hodnôt i morálka. Nebyť veliteľských schopností a charizmy Jacka a Kate Austinovej (EVANGELINE LILLYOVÁ) mala by nehomogénna skupina len malú šancu na prežitie. Ak chcú zmätení a zranení ľudia prežiť, musia sa naučiť spolupracovať a konať ako kolektív. Je jedno, kým sme boli a čo sme predtým robili. teraz sme všetci zomreli a musíme začať znova. Nájdite spôsob, ako prispieť, pretože nikto sám neuspeje. A ak spolu nemôžeme žiť, zomrieme sami. Ostrov je zahalený nepreniknuteľnou hmlou tajomstiev a mnohé záhady a hlboko skryté mystériá z minulosti si stroskotanci nesú aj sami v sebe. Na takom mieste nie je prežitie žiadnou samozrejmosťou. Stroskotanci sa pokúšajú nájsť čokoľvek, čo by im pomohlo prežiť. Niektorí podliehajú panike, iní sa modlia za svoju spásu. Niektorí v sebe naopak nachádzajú silu a schopnosti, o ktorých predtým ani netušili. Pri prehľadávaní trosiek lietadla objavia rádiovú vysielačku a nádej na skorú záchranu vleje všetkým stroskotancom novú krv do žíl. Tajomný ostrov však zároveň vydáva ďalšiu zo svojich záhad počas pátrania narazia na kovové putá, zbraň a predovšetkým zviera, ktoré by nemalo v tunajšej tropickej klíme prežiť ani deň...
Najsledovanejší dramatický seriál americkej stanice ABC v roku 2005, ktorý už dve sezóny fascinuje divákov na celok svete, okrem množstva iných ocenení získal v roku 2005 aj Emmy Awards v šiestich kategóriách (z 12 nominácií) ako najlepší dramatický seriál, réžia, kasting, hudba, kamera a vizuálne efekty. 16. januára 2006, na odovzdávaní prestížnych cien Zlatý glóbus (63. Annual Golden Globes) v Los Angeles, seriál LOST zvíťazil v kategórii Najlepší dramatický televízny seriál roka 2005 (a porazil pritom ostané nominované seriály CommanderIn-Chief, Grey´s Anatomy, Prison Break a Rome). Druhú sériu seriálu LOST nominovali ešte v dvoch ďalších kategóriách za najlepší herecký výkon vo vedľajšej úlohe (Naveen Andrews) a najlepší herecký výkon v dramatickom televíznom seriáli (Matthew Fox). Dramatický seriál Nezvestní nakrúcali pre televíznu spoločnosť ABC od marca 2004 a prvý diel videli americkí diváci v októbri toho istého roka. Netrvalo dlho, a práva na vysielanie si zakúpilo viacero televízií na celom svete. V Spojených štátoch zožal seriál veľký úspech, vďaka 18,7 miliónom divákov sa stal najsledovanejším dramatickým počinom stanice ABC od roku 1985, hovorí Tom Davidson, riaditeľ distribučnej spoločnosti AXN pre strednú Európu. Sme presvedčení, že divákov priam priklincuje do kresiel. Jedným z tvorcov seriálu a producentom je J. J. Abrams (za réžiu prvých dvoch epizód dostal Emmy Awards za réžiu), ktorý je známy aj vďaka seriálu Alias či scenármi k mnohým filmom. Jeho zásluhou je seriál plný dramatických zvratov a napätia, nazerá hlboko do ľudského vnútra, kde sa ukrývajú aj tie najhoršie tajomstvá. Seriál nakrúcali na Havaji. Dvojhodinová pilotná snímka stála približne 10 miliónov dolárov, a je tak jedným z najdrahších televíznych projektov v histórii. Iba doprava kusa havarovaného lietadla stála vyše 250-tisíc dolárov. Na scenároch sa podieľalo niekoľko autorov, ktorá nikdy vopred nevedeli, do čoho idú. Počas tvorby museli uplatniť znalosti z mnohých vedeckých odborov, napríklad zo sociológie, ktorá mi pomáhala vytvoriť interakciu medzi jednotlivými postavami. Keď sa začalo nakrúcanie, väčšina z tvorcov scenára si ešte stále nebola istá, ako bude dej a osudy stroskotancov pokračovať. Dôkazom je napríklad postava doktora Jacka Shepharda (MATTHEW FOX) pôvodne mal zomrieť hneď v druhej epizóde, ale tvorcom sa ho uľútostilo, a razom sa tak z neho stala jedna z najvýraznejších postáv seriálu. Veľa pozoruhodností sa udialo aj počas kastingu. Ako príklad poslúži kórejská herečka Yunjin Kimová, ktorá mala hrať pôvodne Kate. Rola však už bola obsadená, ale autori nechceli o Yunjin prísť, a tak jej napísali úlohu šitú priamo na telo. Každá epizóda sa sústreďuje na dôležité detaily života a minulosti jednej z postáv. Až vo chvíli, keď sa jednotlivé čriepky poskladajú, môže divák pochopiť, prečo jednotliví hrdinovia konajú a správajú sa, ako to vidí pred sebou na obrazovke.
Postavy
Štyridsaťosem stroskotancov, ktorí prežili pád lietadla, je uväznených na opustenom, v oceáne stratenom ostrove. Ak chcú prežiť, musia sa naučiť spolupracovať a konať ako kolektív. Taký je začiatok nového seriálu Nezvestní, ktorí fascinuje milióny divákov na celom svete. Netreba sa čudovať, veď príbehy o stroskotancoch, ktorí riadením osudu stroskotali a zostali uväznení na opustených ostrovoch uprostred oceánu, fascinujú človeka už oddávna. Samozrejme, v dnešnej dobe satelitov, keď je možné zistiť, ako je niekto oblečený na inom kontinente, a keď stačí dotknúť sa niekoľkých tlačidiel na telefónu a dovoláte sa na druhý koniec sveta, sa zdá niečo také priam nemysliteľné. Novodobým stroskotancom predsa stačí nájsť si len úkryt a počkať tam na najmodernejšie vybavených záchranárov, ktorí im o niekoľko hodín poskytnú všetku potrebnú lekársku starostlivosť, stravu a sprostredkujú aj kontakt s vydeseným príbuzenstvom. Nie vždy však všetko beží podľa zabehnutých pravidiel a schém. Postavy seriálu sa o tom veľmi rýchlo presvedčia. Nielenže je ostrov, na ktorom uviazli, zahalený nepreniknuteľnou hmlou tajomstiev, ale mnohé záhady a hlboko skryté mystériá z minulosti si nesú stroskotanci aj sami v sebe. Na takom mieste nie je prežitie žiadnou samozrejmosťou. Najväčším problémom je však ich rôznorodosť. Stroskotancov rozdeľuje takmer všetko, čo si dokáže človek predstaviť viera, politické zmýšľanie, rebríčky hodnôt aj morálka. Nebyť veliteľských schopností a charizmy lekára Jacka Sheridana (MATTHEW FOX) a Kate Austinovej (EVANGELINE LILLYOVÁ), mala by nehomogénna skupina len malú šancu na prežitie. Stroskotanci sa pokúšajú v troskách lietadla nájsť čokoľvek, čo by im pomohlo prežiť. Niektorí podliehajú panike, iní sa modlia za svoju spásu. Niektorí v sebe naopak nachádzajú schopnosti a silu, o ktorých predtým ani netušili. Prvá séria seriálu zachytáva štyridsať dní v živote stroskotancov. Istá podobnosť s biblickým motívom nie je vôbec náhodná. Napríklad Kate Austinová (EVANGELINE LILLYOVÁ) sa nikdy predtým nestretla s nejakými zdravotníckymi kurzami, teraz obväzuje a zašíva rany ako skúsená sestra s mnohoročnou praxou. Svojím nezameniteľným zmyslom pre humor a optimizmom všetkým dodáva odvahu srdnatý Hugo Hurley Reyes (JORGE GARCIA). Charlie Pace (DOMINIC MONAGHAN) je pohasínajúca rocková hviezda s mnohými tajomstvami z minulosti i prítomnosti. Sayid Jarrah (NAVEEN ANDREWS) zase musí bojovať so zažitými rasovými predsudkami, ktoré si priniesol z rodného Stredozápadu. Tŕňom v oku je mu predovšetkým kórejský pár Sun a Jin Kwonovci (YUNJIN KIMOVÁ, DANIEL DAE KIM), ktorých od ostatných cestujúcich delí nielen bariéra kultúrna, ale aj jazyková. James Sawyer Ford (JOSH HOLLOWAY) medzi ostatných tiež príliš nezapadá, môže za to najmä jeho ustavičné fabulovanie a preháňanie. Michaela Dawsona (Harold Perrineau) čaká na ostrove zoznamovanie sa so svojím deväťročným nevlastným synom Waltom Lloydom (MALCOLM DAVID KELLEY), ktorého dostal do opatery, pretože mu chvíľu pred cestou zomrela matka, Michaelova exmanželka. Záhadnou postavou je John Locke (TERRY O´QUINN), tajuplný muž, ktorý je s ostrovom zviazaný akýmsi osudovým putom. Nechýba ani egocentrická Shannon Ruthefordová (MAGGIE GRACEOVÁ), ktorá je schopná robiť si pedikúru aj vo chvíli, keď okolo nej zomierajú ľudia, a jej hádavý a hašterivý brat Boone Carlyle (IAN SOMERHALDER). Pozoruhodnou postavou je aj mladučká Claire Littletonová (EMILIE DE RAVINOVÁ), ktorá je v deviatom mesiaci tehotenstva a pripravuje sa na nastávajúcu úlohu matky... (oficiální text distributora)

.killer.

Seriál se mi podařilo celý najednou (všech šest sérií) shltnout za necelé dva měsíce a proto mám možná ucelenější obrázek o celé dějové lince, než kdybych se na něj díval v TV ... brr, strašné pomyšlení. Nebudu tedy hodnotit zvlášť každou sérii. První tři série vypadaly opravdu dobře, ale počínaje čtvrtou se začala příběhová linka díky dobré sledovanosti v TV protahovat, až mi občas přišlo, že tvůrci neví kam dál. Co lidem za kamerou zazlívám je fakt, že v podstatě do poslední série nabalují další a další otázky a nedávají skoro žádné odpovědi. Ve finále tedy nejsou odpovědi na úplně všechno jasné a divák si na spousty otázek musí odpovědět sám. Dalším zklamáním (které jsem ale tak nějak očekával než jsem se do seriálu pustil) je závěr Ztracených, který mě ani trochu nenadchnul, ba naopak v mých očích seriál shodil o třídu níž. Poslední tři díly (nebo jeden trojdíl, popř. jeden normální a jeden dvojdíl - podle toho kde a za jakých okolností seriál běžel) byli tak neskutečně nadupané informacemi, že jsem pomalu nestíhal a v duchu jsem stále proklínal scénáristy za to, jak si všechno debilně rozložili. Mimo jiné na tomto seriálu nenávidím flashbacky, které byly v 50% případů naprosto zbytečné. Ale abych pořád nenadával. Ztraceni mají výborný casting a skýtají spoustu nových nápadů. Mimo jiné mají alespoň co se mi zdá více než uspokojivý rozpočet a v neposlední řadě solidní kameru. Sečteno podtrženo se jedná o solidní podívanou s pitomým zakončením, která ale určitě udělala díru do světa seriálů a má i v dnešní době mnoho příznivců. ()

Ninivius

4 roky mi trvalo než jsem se dostal na konec. 8 hodin v kuse jsem sledoval posledních pár dílů. 15 otázek mi zůstalo po konci 6. série. 16 postav jsem si za celou dobu oblíbil. 23 scén které mi vyrazily dech. 42 minut, které mě bavily v každém díle. ()

Marty7CZ

První dvě série mě ůplně rvali koule, taková to byla ůžasná jízda, ve třetí jsem už kolísal a pak ukončil sledování. Ty 4 hvězdy jen za první dvě série, pak šmitec!!!! ()

movemat

Neskutočne návykový seriál. Okrem základnej témy (útek z ostrova) v seriály stále pribudávajú nové myšlienky, nové záhady a nové zápletky a tak máte strašnú túžbu vidieť ďalšiu a ďalšiu časť a vedieť ako sa to vyrieši. Čo sa týka postáv deja, tak som veľmi spokojní, keďže herci sú skvelí, sympatickí a ich herecké povahy sú veľmi rôznorodé. Za zmienku tiež stoja flashbacky hlavných postáv, ktorých som sa zo začiatku obával či nebudú brzdiť dej, ale naopak, dej len obohatili. Najlepšie série: 1. a 6. ()

baltik

No hodnotím ty první skoro 3 série.... pak no... jak to říci, že ano. Asi všichni víte co následovalo, dál a dál. Takže to zakončím slovy "všechno se to zdálo psovi!" ()

Hanzo47

Poctivě jsem viděl všechny epizody a dnes jsem dokoukal poslední díl. Musím říct, že co se týče nápadu ten byl.....asi je málo říct, že geniální. I když mě to neuchvátilo tak jak jsem chtěl, pokud se epizody sledují v přiměřených dávkách, není to vůbec na škodu. Na druhou stranu, Už dlouho mě nic takhle neukovalo k televizi. Po hodně, hodně dlouhém čekání a těšení se na poslední díl jsem možná nedostal co jsem chtěl, ale ihned mi došlo, že tohle není seriál ,který si už nikdy nepustím, protože tohle je prostě seriál, který je vážně jedinečný. Co se týče postav, tak od nejlepších: Desmond, Lock, Ben, Hurley, Sawyer, Jack, Kate ()

Skratchy

Za první 2 série 5 hvězd,dobrý příběh,atmosféra tropického ostrova,dobří herci,flashbacky.Seriál byl tak populární že vznikaly další série a seriál začal ztrácet na kvalitě.Opravdu se mělo v nejlepším přestat. ()

departed

To nemohli myslet vážně. Měl jsem připravenou skoro až slohovou práci na téma ,dojmy ze sledování Lost'. Jenže čím víc dílů jsem viděl, čím blíž jsem byl ke konci, začal jsem si uvědomovat, že to na konci nedokážu. O kvalitách první řady se s nikým hádat nebudu, ta byla výborná, i přes usměvavý fakt, že nikdo by tu havárii nepřežil. Ale tím právě začalo to mysteriózno, které začalo s začátkem druhý řady nabírat pomalu, ale jistě absurdních rovin, které vygradovaly až s pátou a posléze šestou sérií, kde už tvůrci (respektive scénáristé) už vůbec nevěděli, co dělat. Jak vést herce nebo jak napsat herci repliku, která by dávala smysl. Vždyť i sami herci už ani nevěděli, nebo spíš nevěřili tomu, co vypouští z úst. Už na nich šli vidět ty unavený, znuděný ksichty, jenže pořád za to byl slušnej honorář, tak proč to nevydržet, že jo. Ze zajímavých postav (nestárnoucí Richard, budoucnost vidící Desmond a záhadný ,vládce' ostrova Jacob) začali tvůrci dělat nudné loutky, které vlastně tak zajímavé nakonec nejsou. Nebo když ze sympaticky 'drsných' a tvrdohlavých postav (Jack, Sawyer) udělají vyměklý buzíky, kór u hláškujícího Sawyera to zamrzelo o to víc. Spíš už pak šlo o přehrávání než hraní postavy, kterou jsme měli od začátku tak rádi. Ale nejvíc zaskočen jsem byl, když si tvůrci dovolili hrát si s časem a pomocí bílých záblesků na obloze přehazovat postavy z roku 2004 do sedmdesátých let. Na jednu stranu vcelku pěknej a vcelku originální nápad, vidět některé postavy, které známé jako dospělé, jako malý haranty nebo teenagery. Na druhou stranu z toho pak vznikalo nemálo logických nesmyslů, když se tvůrci snažili oprostit se od přesouvání v čase a vrátit se do normálu - přesun pak působil hrozně kýčovitě. Nebo když si pak začali hrát s alternativní realitou, ve které se vlastně všichni se všemi znají z té původní reality, jen musí každý přijít do fyzického kontaktu s jinou osobou a hned mají záblesky na alternativní realitu. Což mi teď připomnělo jistý originální nápad, který má seriál už od úplného začátku, tedy flashbacky. Ze začátku je to paráda, o každé důležité postavě se dozvídáme zajímavé věci. Jenže začne jich být až příliš moc, začínají být nudné, nezáživné, zkrátka takové, že vás daná postava přestane zajímat snad úplně. Tak se rozhodli, že vymění flashbacky za flashforwardy, což je možná opět pěkný nápad, ale čím víc, tím hůř. V tom seriálu je toho zkrátka moc, co rozebírat a nad čím polemizovat, ale tak nějak cítím, že tomu nepotřebuju věnovat víc času, než je nutné. Velmi rozporuplný seriál. Hodnoceno: 6 sérií. ()

sWONDER

Výnimočný seriál plný úžasných postáv s ešte úžasnejšími osudmi. Od začiatku vás to neuveriteľne vtiahne do deja a nepustí. Každá časť koničí tak, že okamžite musíte vidieť ďalšiu. Prvé série sú „voľnejšie“, nieje to tam až tak napratané, ale čím vyššia séria, tým podľa mňa klesá kvalita. Teda nieže by to začalo nudiť, práve naopak, stále je to zaujímavejšie, ale tvorcovia sa snažia narvať do seriálu príliš veľa a tým pádom sa vynára kopa nezodpovedaných otázok. Záverečná je akoby už iba nutné ukončenie, avšak postačujúce. Hlavne otázky budú zodpovedané, takže divák je spokojný, ale stále zostáva toho veľa čo by nás zaujímalo. Mňa tento seriál úplne pohltil a nevedel som sa od toho odtrhnúť, ale.... ()

SuicideKing odpad!

konečně skoro po 10ti letech od vyrobeni jsem zčumnul první serku, další rozhodně nemam v plánu, už ta první je maximalně za hranicí debility ()

snebka

Na Ztracené jsem poprvé narazil stejně jako většina ostatních okolo roku 2006. Viděl jsem pár dílů a docela mě to bavilo, bohužel seriál hrál v pro mě nepřístupnou hodinu, a proto jsem se k ztraceným vrátil až po 7 letech. 1. série skvělá byl jsem doslova pohlcen a nemohl jsem se dočkat další řady, i když mi vlastně na konci první série zemřel můj oblíbenec 96/100. 2. série také výborná ! 94/100 3. série pořád je to skvělý, ale něco tomu už chybí, stále však za pět. 91/100. 4. série se vyvíjela dobře až do určitého bodu, kde se to celé nějak zvrtlo. Kdyby tak skončil seriál beru, ale před námi jsou další dvě série 60/100. 5. série viděl jsem pouze začátek a už mě to ani neláká možná to někdy dokoukám, možná taky ne. Průměrné hodnocení sérií 1-4 85/100 **** ()

darthvader77

=POZOR TENTO KOMENTÁŘ OBSAHUJE SPOILERY= Jeden z nejlepších seriálů v historii kinematografie. K tomuto tvrzení mě vede fakt, že žádný seriál mě tolik nechytl jak Ztraceni. Většina seriálů má problém s tím, že nejsou schopny dát všem postavám stejný prostor. Tenhle seriál ovšem věnuje každé postavě její vlastní díly a formou flashbacků(později náhledů do budoucnosti a ještě později náhledy do Flash sideways)¨ 1. SÉRIE: Vynikající psycho, kde se ukazuje stísněná atmosféra po ztroskotání a lze nádherné reálně vidět jak se lidé chovají v extrémní situaci v první sérii se snaží přežít sehnat potravu a odhalovat tajemství ostrova, ve flasbacích se nám představují první postavy. Charakterů je tu tolik, a jsou tak rozmanité, že si určitě zamilujete někoho kdo je vám blízký a přirostl vám k srdci. Scéna jak se Lockovi vrací po havárii cit do nohou byla epická. Navíc je všechno proloženo těmi mysteriózními prvky(příšera, lední medvědi, francouzský signál, Ethan, poklop), právě díky těmto prvkům se napětí dá krájet. Navíc napětí zvyšuje i to, že je to ten typ seriálu kde platí "typněte si kdo přežije". Všichni kritizují to, že první série je jediná dobrá a pak je vše blbost. Těm říkám, že už v první sérii bylo jasné, že je tu tolik jevů, které jsou neobvyklé a že je bude potřeba vysvětlit. První série nastartovalo mou cestu k dalšímu kultu. Kultu ztracených. Skvěle vygradované finále. Na závěr komentáře části první série bych chtěl vyzdvihnout výpravu, scénerie a záběry na ostrov nádherné. LIVE TOGETHER, DIE ALONE. 2.SÉRIE Pokračuje se v odhalování dalších záhad, které nahrazuje ještě víc záhad. Napětí graduje, díky existenci těch druhých, kteří na ostrově byli ještě před přistáním. Objevují se další trosečníci ze zadní části letadla. Část trosečníků se neúspěšně pokusila opustit ostrov, avšak byli zastaveni. Mezitím dochází k prvním konfliktům mezi trosečníky a hlavní konflikt mezi mužem víra a mužem vědy(dialogy Johna a Jacka v bunkru byly pěkné). Mezitím se podaří trosečníkům zajmout jednoho z těch druhých. Dialogy mezi Henrym a Johnem byly perfektní. Závěr, kdy dochází k velké zradě a většina hlavních hrdinů je zajmuta byl pro mě neskutečné. Ta beznaděj na konci byla stisňující. Ztraceni jsou krom jiného první seriál, kde se mi líbily romantické scény. Nový charakter Desmond Hume mě dostal a jeho flasbacky byly dojemné a moc pěkné. I LOVE YOU PENNY 3. SÉRIE Na začátku jsou naši lidé v zajetí, dochází k zajímavému zvratu. Muž jenž se představil jako Henry je ve skutečnosti Benjami Linus a potřebuje od Jacka operaci. Děj v táboře těch druhých byl nádherný a epický. Nový charakter Juliet, který se objevil měl též dobré flashbacky a pěkně se to zašmodrchalo, děj v táboře těch druhých nabral obrátky a mně se moc líbil. Návic vývoj Lockovi postavy také nádherný. Smrt Pana Eka byla smutná. Avšak akční závěr, kdy se trosečníci snaží přivolat pomoct nádherná. A asi nejsmutnější scéna za celý seriál je závěr za zrcadlem. Konečně dochází k dlouho očekávánému rozpadu trosečníků na dvě frakce. Na frakci pod vedením Johna Locka a na frakci vedenou Jackem Shaperdem. NOT PENN´S BOAT 4. SÉRIE Zjišťuje se, že v záchranné lodi je ve skutečnosti tým zabijáků s cílem dostat Benjamina Linuse. To přivádí nový druh napětí a opět akční scéna střídá akční scénu. Umírají další postavy. Frakce Johna Locka je zmasakrována. Přežije jen pár a následně s Lockem ochotně zůstane Ben a neochotně Hurley. Sawyer a Claire se vrací na pláž. Opět se objevuje spoustu nových charakterů. Zjišťujeme další zajímavost ohledně příšery a celkově celý vesmír ztracených dostává tvar a formu. Čtvrtá série má opět grandiózní závěr. Pouze 6 trosečníků se zachraňuje. Benjamin na Jacobův popud přesouvá ostrov v čase. Začínají flasbacky do budoucnosti, což na jednu stranu z nich mrazí(Sahid), ale na druhou stranu strašně spoilujou(na konci třetí série Hurleyho flashback) Velmi pěkně povedené a mě se to opět líbilo. I HOPE YOU ARE HAPPY NOW JACOB. 5. SÉRIEJakmile oceánská šestka zachytí volání osudu znaží se vrátit na ostrov. Na konci minulé série byl spolier jako prase a to, že Lock umřel. To byl pro mě nejsmutnější část seriálu. Každopádně patá řada sleduje ostrovní linii, kde se všichni přesouvají v čase. Drtivá většina trosečníků je zmasakrována a zbývají jen ti nejhlavnější. Lock zastavuje přesuny v čase tím, že znovu pohne kolem a znovu přesune ostrov. Přesuny skončí a Sawyer a spol. zůstanou uvěznění v 70. letech v období Dharmské iniciativy. Oceánská šestka se vrátila na ostrov a začíná další kolo událostí. Mezítím v roce 2007 zjišťujeme, že Lock je naživu a s Benjamine jdou k Jacobovi, kterého zavraždí. Najednou už se začíná odhalovat proč trosečníci přišli na ostrov. Závěr byl opět jedna velká jízda. Jacob a hlavní padouch Muž v černém mají oba charisma jako kráva. Takže výborné zakončení a člověk očekává další jízdu. BYE BYE IN LA. 6. SÉRIE Závěr byl prostě nádherný Muž v černém se snaží opustit ostrov a ostatní se mu v tom snaží zabránit. Dialog pod sochou byl skvělý, odhalujeme, že hlavní padouch je černý kouř co se převtěluje do mrtvých lidí. Máme zde flashbacky Richarda, Jacoba a dalších. Setkání kandidátů s Jacobem nádherné a finále v srdci ostrova dechberoucí. Na závěr chci ocent hudbu Michaela Giacchina, která je perfektní a nádherná tématická hudba ke spoustě postavám, takže pro mě láhudka. Jak jsem řekl nejlepší seriál vůbec a pochybuji, že mně v budoucnu něco takového nadchne(minimálně v blízské budoucnosti). Jediné minus je že už nebudou další díly, ale i tohle množství bylo dostačující takže jsem spokojen. Ostatně jak jinak nahlížet na seriál, kde se v jednom momentě dozvíte že jsou všichni mrtví(samozřejmě bez ohledu na to jak a kdy zemřeli sejdou se všichni na stejném místě a tak jak vypadali v průběhu ztroskotání) Stejně jako Homer Simpson i já jsem tenhle seriál začal sledovat až pár let po tom co skončil, takže jsem nemusel čekat na další epizody, za což jsem rád protože čekání bych nevydržel. Prostě LOST FOREVER. Postavy které jsem si oblíbil: John Lock, Desmond Hume, Penny, Saywer a překvapivě po přemýšlení Benjamin Linus. Postavy které nesnáším: Michael Dawson a odporný Charles Widmore a slizký Martin Keamy. I´DON´T UNDERSTAND! P.S. Spoustu lidí tvrdí, že zůstali nezodpovězené otázky. Mě teda tvůrci zodpověděli všechno, asi proto, že jsem vnímal do každého detailu to co se děje na obrazovce a tak i všemu porozuměl. Každopádně, pokud máte otázky na které jste nedostali odpověď pište do pošty a já jako LOSTOFIL vám odpovím jak nejlíp umím. () (méně) (více)

Daginka

Jack, Kate, Lock, Hugo, Sawyer... Kdo by neznal a neměl je rád. Seriál, který si dvakrát ''šlehnete'' a pak se stanete závislí natolik, že pomalu ani nespíte, nejíte... :) Aspoň první tři série takhle působí. Od čtvrté to bohužel upadá až k prapodivnému konci, kde čekáte na vysvětlení spoustu záhad, ale to se bohužel nedostaví. Jediné, co je trochu špatně vybrané jsou možná někteří herci a herečky ve vedlejších rolích jako otec Locka, matka Claire.. Otec Locka spíš vypadá jako jeho vrstevník a podobně matka Claire. Naopak jako fanynku sci-fi mě nejvíc zaujala Dharmská Iniciativa, která si imho zasloužila daleko větší pozornosti a prostoru než dostala. Teď přejdu k hodnocení a popisu jednotlivých serií, takže nutno podotknout - BACHA SPOILER. (Komu se to bude zdát dlouhý, tak to číst nemusí, ale tenhle seriál si imho zaslouží pozornost a rozepsat se o něm jednotlivě, protože ne každá série se úplně povedla a naopak od některých dílů neodtrhnete oči, věřte mi :) -----------------------------------------------------1. série - 100%, rozhodně 5*. Parta životními příběhy propojených jedinců ztroskotá na pustým ostrově, co vypadá idylicky, ale hned vzápětí naráží na věci a stvoření který je přesvědčí o opaku (lední medvěd, žádný signál, černý kouř atp). Po krátké době objeví zakopaný bunkr, do kterého se ale nejde zatím dostat a posléze hledají způsoby, jak ho otevřít. Po nějaké době narazí na další podivnost - podle jedné samotářské ženy na ostrově žijí i jiní lidé, ale.. nejsou zrovna přátelští a co víc.. kradou z neznámých důvodů děti. Závěrečný díl první série je naprosto geniální ztvárnění ,,Těch druhých'' naprosto povedené. Podle mě druhá nejlepší série seriálu, spousta záhad, tajemna a poutavých flashbacků. ---------------------------------------------------------2. série - 95%, ale taky 5*. Hned první díly, kde je objevena cesta do tajemného bunkru a s ní i nápis 'Karanténa' a mačkání záhadných číslic, je naprosto boží. Objevují se nové postavy a druhá půlka lidí ze ztroskotaného letadla, která mi moc k srdci nepřirostla, ale zkousnete je. Naopak Desmond Hume, co málem zešílel. :) (a kdo by taky nezešílel, když je léta v uzavřeném prostředí a každých 108 minut musí mačkat tlačítko a ani neví proč) Objev první i dalších stanic Dharmy považuju za nejsilnější a nejlepší momenty, stejně jako novou a zdaleka nejtajemnější postavu - zdejšího vůdce Bena ,,Henriho'' Linuse, který se později stal asi nejoblíbenější postavou. Závěr druhé série je rovněž hodně silný a naprosto upoutá a člověk se nemůže dočkat dalších dílů.----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 3. série - 100%. 5*, ale zasloužila by i víc. Konečně se zdejší ztroskotanci seznamují s místními a nové postavy Juliet, Alex, Mikhaila i Toma mi přirostly k srdci. Nejvíc se mi líbí zpracování názvů a znaků Dharmské Iniciativy, z kterých ,,Zrcadlo'' považuju za nejvydařenější. :) Tudíž i závěrečný scény a Charlieho nápis na ruce, když umírá, jsou... úžasný. Pro mě nejlepší série, kde ještě nebyly vyloženy zdaleka všechny karty (např. smrt pana Eka, na čí straně vlastně je Juliet, ještě větší tajemnost Bena Linuse atd) a totálně mě fascinuje konec i začátek. Tuhle sérii už podle mě Lost bohužel nepřekonal a škoda toho.------------------------------------------------- 4. série - 80%, 4* Tady už to začíná jít lehce z kopce. Nové postavy výzkumníků nejsou nikterak zajímavý a flashforwardy místama hodně přebytečný i zbytečný. Seriál si sice ještě zachovává svou tvář tajemna i úroveň, ale možná je to spíš tím, že dílů je podstatně míň a tempo rychlosti děje je jen k dobru.--------------------------------------------------------------------------------------------- 5. série - 60%, 3* Tady už je to o hodně slabší a místama nejasně zamotané a přeplácané. Oceanic 6 i hrátky s časem mi nepřišly moc košér a hlavně to šlo zpracovat daleko líp. O Dharmské Iniciativě se člověk opět nedozví zhola nic, i přestože díky machinacemi scénaristů s časem a dějem tam více hlavních postav začne pracovat. A tak nějak jsem marně doufala, že se nakonec zbylí hrdinové vrátí do té doby, z které unikli (samozřejmě s úpravama - nezatopí stanici Zrcadlo, tudíž tam neproniknou ozbrojenci apod.), ale nestalo se tak, místo toho scénaristé zklividovali zdaleka nejoblíbenější postavu fanoušků, aby mu dali podobu ,,Muže v černém'' aka černýho Čmouda. Prostě maglajz a úroveň pro mě znatelně klesla.--------------------------------------------------------- 6. série - 70% Celá série se vleče a vleče. Tahle série už mi fakt přišla dost zbytečná a když už, tak mohli vysvětlit víc jak polovinu nezodpovězených otázek. Jasně, jsou i bonusový miniepizody, co nestihli narvat do sériálu samotnýho, ale prostě... Tahle série tam už být nemusela a z finále mám hodně rozporuplný (a spíš negativní) pocity. Poutavý seriál skončil, ale naštěstí můžu vzpomínat aspoň naty 3 první série, který si mě absolutně získali a seděla jsem u Lost jako přikovaná nedbaje na čas, zkouškový, spánek a tak. :) () (méně) (více)

syphoon

Nebýt protahovaného scénáře, pak bych tvrdil, že už nikdy lepší seriál neuvidím. Neskutečnou první sérii se podařilo nakoupnout až ve 4. a 5. sérii. Do té doby to bylo lážo plážo, jedna hodina sem, druhá tám... Sečteno podtrežno, to i tak bylo několik hodin zábavy, probdělých nocí na kolejí a nechyběl tomu ani kontroverzní konec, který dodnes jen málo chápe! :) Za mě 90% a těším se až přidje seriál, který tento několikasériový maraton překoná! ()

Zeno odpad!

K tomuhle nelze říct nic jiného, než že takhle to dopadá, když se scénáristi zapletou do vlastních kravin, vzniklejch natahovánim rejžovačky na seriálu a nakonec už z toho nelze nijak smysluplně ven.. ()

ardno5

Dokonce 2x jsem viděl všechny série a musím říct, že z 5* jsem snížil na 4*. Bohužel mi přijde, že záměny režie a asi celého vedení se dost podepsalo na tom, jak se děj rozvíjí. Asi největší zklamání je samotný závěr. Po perfektním rozjezdu (dokonalé představování postav + flashbacky do minulosti a záhadné zvraty), přes průměrné cestování časem (kde je jedna polovina z5 doma a druhá polovina na ostrově), až do nepochopitelného konce, kde se zamotali i sami režiséři - scénáristi. Seriál začíná na 5* s první a druhou sérií, dále se táhne jako sopel a přidává některé zbytečné postavy a zápletky a jejich minulost ale stále koukatelné 3* (3.-4. seérie) a co přijde po tom? Skutečné zamotání a špatné rozuzlení děje, opravdu pak ztratíte zájem dál koukat a už jen z povinnosti doklepete zbytek. Pátá a šestá série má u mě tak 2*.. Celkové hodnocení 4* 75% zasloužených :-) ()

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

17.03.2023

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

17.03.2022

Dočkáme se rebootu Ztracených?

Dočkáme se rebootu Ztracených?

07.02.2019

Stanice ABC v posledních letech holduje rebootům svých starých hitů, a má dobrý důvod. Z oživené Roseanne se stal v zámoří obří hit a seriál dosahuje vysokých ratingů i po vyhození hlavní herečky a… (více)

Hollywood touží po Abramsovi

Hollywood touží po Abramsovi

04.11.2018

Podle čerstvých zpráv se několik velkých studií v těchto dnech uchází o režiséra a producenta J.J. Abramse (Star Trek, Star Wars: Síla se probouzí). Ten by tak podle všeho měl v nejbližší době… (více)