Ztraceni

Dobrodružný / Drama / Fantasy / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, (2004–2010), 88 h 30 min (Minutáž: 40–105 min)

Matthew Fox, Evangeline Lilly, Josh Holloway, Jorge Garcia, Terry O'Quinn, Naveen Andrews, Yunjin Kim, Daniel Dae Kim, Michael Emerson, Dominic Monaghan (více)

Stroskotanci, ktorí prežili haváriu lietadla na mysterióznom ostrove uprostred oceánu tisíce míľ od civilizácie, nemajú nádej na záchranu - sú stratení! Stratili sa aj vo vlastných životoch, pretože mučivé tajomstvá, ktoré si priniesli ukryté hlboko v duši, už nemôžu vyhnať a desivé skutky napraviť. Zomreli a musia začať odznova. Nové extrémne dobrodružstvá z nich prekvapivo vyplavujú tie najlepšie aj najhoršie vlastnosti, úžasnú vnútornú silu či netušené schopnosti. Ale ak všetko na svete má svoj zmysel a nič sa neodohrá bez príčiny, prečo to všetko musia prežiť? Je všetko naozaj také, ako sa zdá? Záhadný ostrov začína vydávať svoje tajomstvá... Sledujte najlepší americký dramatický seriál roka 2005, ocenený prestížnou soškou Zlatý glóbus a troma cenami Emmy!
Štyridsaťosem stroskotancov, ktorí prežili pád lietadla, ostalo uväznených na mysterióznom ostrove kdesi uprostred oceánu, tisíce míľ od civilizácie. Pomoc neprichádza, pretože šesť hodín pred haváriou lietadlo stratilo spojenie, neplánovane zmenilo kurz a letelo tisíce míľ neznámou trasou. Ak ich niekto skutočne hľadá, potom zbytočné pátra v celkom iných končinách našej planéty. Prvé, čo doktor Jack Sheridan (MATTHEW FOX) po prebudení pocítil, bola pálčivá bolesť. Potom si všimne páliace slnko, bambusový les, dym a najmä všadeprítomný krik a plač ranených. Spoločne s vedomím prichádza aj hrôzostrašné pochopenie situácie lietadlo, ktorým cestoval, pravdepodobne havarovalo. Lekársky inštinkt mu napovedá, že ľudia potrebujú jeho pomoc. Stroskotanci prehľadávajú miesto núdzového pristátia a zistia, že sú na ostrove, kde prevláda neprístupný terén. Ani počasie tu nie je najprívetivejšie. Nepriestupnou džungľou sa navyše preháňajú tajomné tvory, ktoré nepatria k žiadnemu živočíšnemu druhu, ktorý by kedy niektorý z nich poznal. Najväčším problémom je však rôznorodosť samých stroskotancov, ktorých rozdeľuje takmer všetko, čo si dokáže človek predstaviť viera, politické zmýšľanie, rebríčky hodnôt i morálka. Nebyť veliteľských schopností a charizmy Jacka a Kate Austinovej (EVANGELINE LILLYOVÁ) mala by nehomogénna skupina len malú šancu na prežitie. Ak chcú zmätení a zranení ľudia prežiť, musia sa naučiť spolupracovať a konať ako kolektív. Je jedno, kým sme boli a čo sme predtým robili. teraz sme všetci zomreli a musíme začať znova. Nájdite spôsob, ako prispieť, pretože nikto sám neuspeje. A ak spolu nemôžeme žiť, zomrieme sami. Ostrov je zahalený nepreniknuteľnou hmlou tajomstiev a mnohé záhady a hlboko skryté mystériá z minulosti si stroskotanci nesú aj sami v sebe. Na takom mieste nie je prežitie žiadnou samozrejmosťou. Stroskotanci sa pokúšajú nájsť čokoľvek, čo by im pomohlo prežiť. Niektorí podliehajú panike, iní sa modlia za svoju spásu. Niektorí v sebe naopak nachádzajú silu a schopnosti, o ktorých predtým ani netušili. Pri prehľadávaní trosiek lietadla objavia rádiovú vysielačku a nádej na skorú záchranu vleje všetkým stroskotancom novú krv do žíl. Tajomný ostrov však zároveň vydáva ďalšiu zo svojich záhad počas pátrania narazia na kovové putá, zbraň a predovšetkým zviera, ktoré by nemalo v tunajšej tropickej klíme prežiť ani deň...
Najsledovanejší dramatický seriál americkej stanice ABC v roku 2005, ktorý už dve sezóny fascinuje divákov na celok svete, okrem množstva iných ocenení získal v roku 2005 aj Emmy Awards v šiestich kategóriách (z 12 nominácií) ako najlepší dramatický seriál, réžia, kasting, hudba, kamera a vizuálne efekty. 16. januára 2006, na odovzdávaní prestížnych cien Zlatý glóbus (63. Annual Golden Globes) v Los Angeles, seriál LOST zvíťazil v kategórii Najlepší dramatický televízny seriál roka 2005 (a porazil pritom ostané nominované seriály CommanderIn-Chief, Grey´s Anatomy, Prison Break a Rome). Druhú sériu seriálu LOST nominovali ešte v dvoch ďalších kategóriách za najlepší herecký výkon vo vedľajšej úlohe (Naveen Andrews) a najlepší herecký výkon v dramatickom televíznom seriáli (Matthew Fox). Dramatický seriál Nezvestní nakrúcali pre televíznu spoločnosť ABC od marca 2004 a prvý diel videli americkí diváci v októbri toho istého roka. Netrvalo dlho, a práva na vysielanie si zakúpilo viacero televízií na celom svete. V Spojených štátoch zožal seriál veľký úspech, vďaka 18,7 miliónom divákov sa stal najsledovanejším dramatickým počinom stanice ABC od roku 1985, hovorí Tom Davidson, riaditeľ distribučnej spoločnosti AXN pre strednú Európu. Sme presvedčení, že divákov priam priklincuje do kresiel. Jedným z tvorcov seriálu a producentom je J. J. Abrams (za réžiu prvých dvoch epizód dostal Emmy Awards za réžiu), ktorý je známy aj vďaka seriálu Alias či scenármi k mnohým filmom. Jeho zásluhou je seriál plný dramatických zvratov a napätia, nazerá hlboko do ľudského vnútra, kde sa ukrývajú aj tie najhoršie tajomstvá. Seriál nakrúcali na Havaji. Dvojhodinová pilotná snímka stála približne 10 miliónov dolárov, a je tak jedným z najdrahších televíznych projektov v histórii. Iba doprava kusa havarovaného lietadla stála vyše 250-tisíc dolárov. Na scenároch sa podieľalo niekoľko autorov, ktorá nikdy vopred nevedeli, do čoho idú. Počas tvorby museli uplatniť znalosti z mnohých vedeckých odborov, napríklad zo sociológie, ktorá mi pomáhala vytvoriť interakciu medzi jednotlivými postavami. Keď sa začalo nakrúcanie, väčšina z tvorcov scenára si ešte stále nebola istá, ako bude dej a osudy stroskotancov pokračovať. Dôkazom je napríklad postava doktora Jacka Shepharda (MATTHEW FOX) pôvodne mal zomrieť hneď v druhej epizóde, ale tvorcom sa ho uľútostilo, a razom sa tak z neho stala jedna z najvýraznejších postáv seriálu. Veľa pozoruhodností sa udialo aj počas kastingu. Ako príklad poslúži kórejská herečka Yunjin Kimová, ktorá mala hrať pôvodne Kate. Rola však už bola obsadená, ale autori nechceli o Yunjin prísť, a tak jej napísali úlohu šitú priamo na telo. Každá epizóda sa sústreďuje na dôležité detaily života a minulosti jednej z postáv. Až vo chvíli, keď sa jednotlivé čriepky poskladajú, môže divák pochopiť, prečo jednotliví hrdinovia konajú a správajú sa, ako to vidí pred sebou na obrazovke.
Postavy
Štyridsaťosem stroskotancov, ktorí prežili pád lietadla, je uväznených na opustenom, v oceáne stratenom ostrove. Ak chcú prežiť, musia sa naučiť spolupracovať a konať ako kolektív. Taký je začiatok nového seriálu Nezvestní, ktorí fascinuje milióny divákov na celom svete. Netreba sa čudovať, veď príbehy o stroskotancoch, ktorí riadením osudu stroskotali a zostali uväznení na opustených ostrovoch uprostred oceánu, fascinujú človeka už oddávna. Samozrejme, v dnešnej dobe satelitov, keď je možné zistiť, ako je niekto oblečený na inom kontinente, a keď stačí dotknúť sa niekoľkých tlačidiel na telefónu a dovoláte sa na druhý koniec sveta, sa zdá niečo také priam nemysliteľné. Novodobým stroskotancom predsa stačí nájsť si len úkryt a počkať tam na najmodernejšie vybavených záchranárov, ktorí im o niekoľko hodín poskytnú všetku potrebnú lekársku starostlivosť, stravu a sprostredkujú aj kontakt s vydeseným príbuzenstvom. Nie vždy však všetko beží podľa zabehnutých pravidiel a schém. Postavy seriálu sa o tom veľmi rýchlo presvedčia. Nielenže je ostrov, na ktorom uviazli, zahalený nepreniknuteľnou hmlou tajomstiev, ale mnohé záhady a hlboko skryté mystériá z minulosti si nesú stroskotanci aj sami v sebe. Na takom mieste nie je prežitie žiadnou samozrejmosťou. Najväčším problémom je však ich rôznorodosť. Stroskotancov rozdeľuje takmer všetko, čo si dokáže človek predstaviť viera, politické zmýšľanie, rebríčky hodnôt aj morálka. Nebyť veliteľských schopností a charizmy lekára Jacka Sheridana (MATTHEW FOX) a Kate Austinovej (EVANGELINE LILLYOVÁ), mala by nehomogénna skupina len malú šancu na prežitie. Stroskotanci sa pokúšajú v troskách lietadla nájsť čokoľvek, čo by im pomohlo prežiť. Niektorí podliehajú panike, iní sa modlia za svoju spásu. Niektorí v sebe naopak nachádzajú schopnosti a silu, o ktorých predtým ani netušili. Prvá séria seriálu zachytáva štyridsať dní v živote stroskotancov. Istá podobnosť s biblickým motívom nie je vôbec náhodná. Napríklad Kate Austinová (EVANGELINE LILLYOVÁ) sa nikdy predtým nestretla s nejakými zdravotníckymi kurzami, teraz obväzuje a zašíva rany ako skúsená sestra s mnohoročnou praxou. Svojím nezameniteľným zmyslom pre humor a optimizmom všetkým dodáva odvahu srdnatý Hugo Hurley Reyes (JORGE GARCIA). Charlie Pace (DOMINIC MONAGHAN) je pohasínajúca rocková hviezda s mnohými tajomstvami z minulosti i prítomnosti. Sayid Jarrah (NAVEEN ANDREWS) zase musí bojovať so zažitými rasovými predsudkami, ktoré si priniesol z rodného Stredozápadu. Tŕňom v oku je mu predovšetkým kórejský pár Sun a Jin Kwonovci (YUNJIN KIMOVÁ, DANIEL DAE KIM), ktorých od ostatných cestujúcich delí nielen bariéra kultúrna, ale aj jazyková. James Sawyer Ford (JOSH HOLLOWAY) medzi ostatných tiež príliš nezapadá, môže za to najmä jeho ustavičné fabulovanie a preháňanie. Michaela Dawsona (Harold Perrineau) čaká na ostrove zoznamovanie sa so svojím deväťročným nevlastným synom Waltom Lloydom (MALCOLM DAVID KELLEY), ktorého dostal do opatery, pretože mu chvíľu pred cestou zomrela matka, Michaelova exmanželka. Záhadnou postavou je John Locke (TERRY O´QUINN), tajuplný muž, ktorý je s ostrovom zviazaný akýmsi osudovým putom. Nechýba ani egocentrická Shannon Ruthefordová (MAGGIE GRACEOVÁ), ktorá je schopná robiť si pedikúru aj vo chvíli, keď okolo nej zomierajú ľudia, a jej hádavý a hašterivý brat Boone Carlyle (IAN SOMERHALDER). Pozoruhodnou postavou je aj mladučká Claire Littletonová (EMILIE DE RAVINOVÁ), ktorá je v deviatom mesiaci tehotenstva a pripravuje sa na nastávajúcu úlohu matky... (oficiální text distributora)

FIAT 500

Rozhodl jsem se, že si to spolu s opakováním na Primě Cool dám znova a musím říct, že mě to baví snad ještě více než před lety, když jsem koukal na premiéru. Musím říct, že takhle dobře napsat jednotlivé charaktery a pak je zahrát chce talent, což přeživší na ostrově tak nějak mají. Talent, přitahovat problémy. Ať už jde o konflikty o moc, o hádky s těmi druhými, o poklop a mačkání tlačítka, o Jacoba, Bena, o milostné vztahy, o rozpolcenost, proč se vlastně vracet a i o to, že vlastně jsou oficiálně všichni mrtví. Každý má nějaké tajemství, se kterým se vyrovnává a před kterým utíká. Jack má problém se vztahy a otcem, Lockovi vzal otec ledvinu a pak i možnost chodit, Kate zabila svého nevlastního otce, protože to byl vocas, Charlie je vyhaslá rocková hvězda na drogách, Desmond je zoufalý přizdisráč, kterého dusí bohatý otec jeho vyvolené, Claire je matka, která nechce své dítě, Hurley vyhrál miliony dolarů a od té doby se mu lepí smůla na paty, Said zabíjel lidi na počkaní, Sawyer je pro změnu podváděl, protože mu nějaký Anthony Cooper zabil v dětském věku otce a matku, Sun a Jin spolu neumí mluvit a konečně Boone a Shanon jsou nevlastní sourozenci, co si spolu zadováděli a skoro jako z inzerátu - on miluje ji. No a pak je tu páreček otce se synem, kdy synek je celkem logicky zmatený, zatímco otec je prvotřídní zm*d, který podvede všechny na ostrově a ještě zabije další dva lidi. Jen tak, protože použil počítač k tomu, k čemu neměl. A pak tu máme Juliette, Bena, Daniel, Alex, Carla, Richarda a Jacoba. A s nimi další milionovou armádu "těch druhých." No a jednoho krásného dne se nám všichni tito lidé střetnou v jednom místě, v jeden okamžik a nastává peklo na zemi, kde tratí všichni, jenom Ben vítězí. A do tohoto guláše přiletí čtyři divní lidi - Asiat, alkoholik, pošahanej vědec a zrzka. No nejeblo by Vás z těch všech lidí, co jsou v golfovým ráji s Váma? Ještě, že tu máme hláškujícího Sawyera, hajzlíka Bena, věřícího Johna a Jacka, který je tak těžko uchopitelný, jak jen to jde. Flashbacky jsou super, jen prostřihy do budoucnosti a pak alternativní dimenze by mohly být trochu jiné. A jinak tohle přesně ten typ seriálu, který miluju a na který asi budu moct koukat i potřetí, čtvrté, páté, desáté... Prostě dycky tam něco bude. A nezapomínejme, všichni máme stejnej problém, toho Locka. ()

Shitonit

Neskutečně jednoduchý nápad, propracovaný do megamikrosoučástí. Každej konec mě nevýslovně sral, a těšil jsem se , že příště se už dozvím co a jak.. no a nenenene, zamotávalo se to do totálního nekonečna. Fakt dobrý. ()

Scraffy

Tak konečne som po toľkých rokoch pozrel tento kultový seriál o ktorom sa stále hovorí aj po jeho ukončení. Čakal som, že ma to prestane baviť už po 1. sérií, ale ostal som prekvapený, ako moc ma to baví. 1. séria: 5 hviezd Začalo to zo super atmosférou a neskôr aj nejakým tajomnom. Prvá séria je čisto survival a hlavne zoznamovanie sa s postavami. Sú tu neustále flashbacky, ktoré mi ku koncu už trocha vadili, ale dalo sa to ešte zniesť. 2. séria: 5 hviezd V druhej sérií sa to už pomaličky začínalo dostávať zo survivalu do viac sci-fi módu. Prišli nové postavy, ktoré síce nemali až tak čo ponúknuť, ale dalo sa s nimi pracovať. Najlepší na tejto sérií bol koniec. 3. séria: 4 hviezdy Pri tretej sérií tvorcom už pomaly dochádzal dych a niektoré veci prestávali dávať zmysel. Navyše flashbacky starých postáv boli už nuda a prišli mi aj zbytočné. Avšak na scénu prišli nové postavy, medzi ktorými boli aj dve moje obľúbené - Ben a Juliet. 4. séria: 3 hviezdy Štvrtá séria je pre mňa najhoršou sériou zo seriálu. Dej na ostrove začal byť nezáživný, postavy stále chodia sem a tam a takmer nič zásadne sa nerieši. V tejto sérií sa ale začína chodiť mimo ostrov, čo nie je úplne zlé, ale stráca to to kúzlo ostrova, ktoré má. 5. séria: 5 hviezd Jedna z najlepších sérií seriálu, ak nie najlepšia. Konečne sa začína naplno venovať ostrovu. Začína to byť všetko magické a sci-fi. Máme tu cestovanie časom, ktoré mňa osobne bavilo. Od polovice seriálu, keď si "spokojne" žili na ostrove ma to bavilo úplne najviac a nehneval by som sa, keby to trvalo dlhšie. Odpovie sa tu na mnoho otázok, ktoré sú ale najčastejšie len v náznakoch. Nikdy neviete, čo bude v ďalšom diely. Na konci série konečne vieme, čo sa s ostrovom deje a zrazu sa predchádzajúce série zdajú byť ničím. 6. séria: 4 hviezdy Jedna veľká rozlúčka s celým seriálom. V poslednej sérií sledujeme osudy našich postáv a osud ostrova. Po celu dobu sa nám ukazuje aj ďalší príbeh, čo by sa stalo, keby lietadlo nehavarovalo. A mne sa to veľmi páčilo. Príbeh s Jacobom je super a má svoje magické chvíľky. Niektoré odpovede na otázky po ukončení sa nedozvieme, ale musíme sa s tým zmieriť. Pre niekoho je ukončenie uspokojivé, pre niekoho nie. Ja som spokojný a budem na seriál spomínať v dobrom. Určite si ho niekedy ešte pozriem. Moje najobľúbenejšie postavy boli John Locke a Ben Linus. Johnov život nebol ľahký, mal v ňom množstvo pádov a konečne mal niečo v čo mohol veriť. Ostrov preňho znamenal viac, ako pre ostatných. Bena som mal rád hlavne pre jeho postupnú zmenu v seriály. Najskôr to bol manipulatívny debilko, potom bol super a s každým kamarát a potom zas debilko. Pre zmenu moje najneobľúbenejšie postavy boli Jack, Kate a Shannon. Jacka som vlastne zo začiatku mal rád, ale neskôr bol taký strašne nechápavý a uplakaný. Kate bola prelietavá a strašne nesympatická. Najradšej by bola s každým. A Shannon bola proste zbytočná postava. Ešte som zo začiatku nemal rád Juliet, ale neskôr som si ju celkom obľúbil. Konečné zhodnotenie: Seriál sa mi aj cez slabšie pasáže páčil a obľúbil som si ho. Oproti niektorým ľuďom som si zvykol na zmenu survivalu na sci-fi. Určite si ho neskôr pozriem ešte raz! () (méně) (více)

Marek1310

"There are two sides, two players. One is light, the other is dark." Seriál, který si již dávno ukradl mé srdce, jsem včera dokoukal potřetí a musím uznat, že neustále je to stejně silný pocit, jako když jsem ho viděl poprvé. Neskutečně se mi na seriálu líbí, jak se průběhem sérií absolutně mění děj a vidíme často zvraty o 360 stupňů. V neposlední řadé je třeba zmínit, že seriál je okořeněn neskutečnou spoustou mysteriózních i jiných záhad a zkrátka diváka přiměje k okamžitému spuštění další epizody, protože LOST má absolutně nepředvídatelné a šokující závěry dílů, které přichází i v epizodách, kde se toho udála již velká spousta a divák by to už ani nečekal. Kapitolou samou o sobě jsou skvělé charaktery, které jsou neskutečně propracované a flashbacky nám nabídli skvělé příběhy z jejich minulosti, která je u většiny z nich velmi rozporuplná...jak už řekl scénarista Damon Lindelof: "Seriál se nejmenuje Ztraceni, z důvodu, že troskotali na ostrově ale z důvodu, že byli ztraceni v jejich vlastních životech." První sérii jsem podobně jako všechny ostatní hltal již od začátku a ruku na srdce..kdo by si po zhlédnutí úvodní epizody pomyslel, co vše se na ostrově vyskytuje za záhady. První záhady, které jsme viděli, byl černý kouř a taky "Jackův otec",do kterého se převtělil a pomohl Jackovi najít vodu, nicméně to se dozvídáme naopak až v sérii poslední. To je to, na co narážím, spousta promyšlených věcí od začátku až do samotného závěru seriálu. Když se v seriálu na konci 3. série změnili flashbacky na flashforwards, neboli pohledy do budoucnosti, neskutečně mne to šokovalo, navíc tvůrci to udělali velmi promyšleně, divák zpočátku nepoznal, že se jedná o budoucnost, to vyplynulo až ze závěrečné scény: "We have to go back, Kate"! Na začátku 6. série jsme se dočkali flash sideways ,které zpočátku působily, jako kdyby se Juliet povedlo odpálit vodíkovou bombu a havárie letadla se nikdy nestala, ovšem vše bylo jinak. Ve flash sideways vidíme odlišnosti, jako Desmonda v letadle, Hugo není prokletý čísly a Jack má syna. Postupem času však vyšlo najevo, že se nejedná o žádný alternativní čas, nýbrž si postavy na sebe musely vzpomenout a Jack si musel uvědomit, že je již taky po smrti. Jak řekl Jackův otec v závěrečných scénách seriálů: "Everyone dies sometimes kiddo." Neskutečně emotivní chvíle, poslední epizody, kdy Jack umírá a společně s ostatními, co již zemřeli, ať už před ním nebo za dlouho po něm, odchází "dále". Za mne vynikající závěr seriálu LOST , který nabídl neskutečnou porci emocí a především byl doprovázen skvělými výkony herců a úžasným soundtrackem od Michaela Giacchina, který udělal seriál mistrovským dílem. "Live together, die alone" ()

BFG2000

Zde na ČSFD neskutečně podhodnocený Masterpiece!!! Něco jako ztraceni vznikne jednou za generaci, možná i méně. Jde o klenot celé světové seriálové tvorby a současně opus magnum JJ. Abramse. Každý jeden malý kousek skládačky je zde dokonalý a divák tak sleduje neskutečně komplexní, hlubokomyslný počin, s úžasným vizuálním pojetím, spoustou podprahových sdělení, brilantně obsazený a ještě lépe zahraný a natočený. K tomu všemu dokonale podmanivá hudba Michaela Giacchino, který se po Lost stal doslova hudebním bohem. Seriál se nenásilně, postupně, soustavně vyvíjí, stejně, jako jeho postavy a vše směřuje v nevyhnutelné a grandiózní finále, které rovněž nemá obdoby a je tím nejlepším seriálovým završením, které lze vidět! Dokonale úžasné! Evangeline Lilly, Michael Emerson a zejména Terry O'Quinn životní role! Wow! ()

mikhail

Po zhliadnutí prvých 10 častí som dával 5*, avšak v ďaľších dieloch sa naplno prejavila hlavná chyba seriálu. Seriál sa síce nestane nudným, ale opakujúce sa situácie sa vyskytujú oveľa častejšie. Scenáristom viditeľne dochádza šťava a občas sa to snažia zachrániť úplne absurdným dejom. Takže 4* stačia. Aj tie dávam hlavne za originalitu prvých častí. P.S. Som na tom podobne ako Rex Mundi 2 roky som ďalšie časti seriálu nevidel a ani mi nechýba, takže znižujem na 3*. ()

Spectacle

Zprvu jsem k seriálu "Lost" přistupoval s nedůvěrou, dějově mi totiž připadal až hloupě jasný. Skupina lidí, kteří se octli v nesprávný čas na nesprávném místě a musí se přizpůsobit novým podmínkám. Jenomže brzy se příběh začal komplikovat. Najednou mi nic nepřijde tak jednoznačné a pochybuji o všem, co vidím. Doposud hodně kvalitní podívaná! Jsem zvědavý, co přinesou další série. ()

Arccos

Původní moje hodnocení bylo o hvězdičku horší a změnil jsem jej poté, co jsem si sehnal díly dopředu a podíval se na ně bez týdeního čekání. Tím jsem odstranil největší problém seriálu - umělé prodlužování děje různými scénáristickými kličkami. UPDATE po roce: Odebírám jednu hvězdičku, seriál je totiž čím dál více překombinovaný, uměle natahovaný, postavy se chovají stále dementněji a mysteriózní atmosféra první a druhé řady upadá. ()

Bullseye

Viděl jsem jenom jednu první řadu,takže to pro mně není okoukané.Ale zase jsem videl jednu nebo dvě z druhé a bohuzel se mi to zdá ohrané.Ale jsou to dost silné čtyři hvězdičky. ()

MrMir

Z pěti na čtyři upravuji po shlédnutí poloviny částí závěrečné série a už jen čekám na finální rozuzlení zápletky. Pak se uvidí. První série naprosto výtečné. Teď už mi to přijde hodně natahované, nicméně stále velmi, ale velmi dobré. ()

DickSand

Fenomén LOST dorazil k nám, po sledování jedé a půl série jsem na rozpacích s hodnocením. Pokud bych měl vytáhnout pár dílů, např. ty z konce 1. séria a úvodní tři z druhé, pak by to bylo na 10 hvězdiček. Nepamatuju si že bych u nějakýho seriálu byl schopen skouknout 4 díly po sobě a nemít dost. bohužel, pokud to vezmu z druhé strany, tak některé díly jsou sotva na 3 hvězdy. Je vidět, že tvůrci při honbě za penězi natahují seriál jak se dá. Druhou sérii mi potom neskutečně zprotivňuje přítomnost odporné mužatky Any-Lucii (Rodriguez) , jejíž chování ve mě vzbuzuje velkou zlobu, doufám že tato postava zmizí co nejrychleji. Jak už bylo řečeno, je faktem že první série je vlastně co se nějakých odhalení naprosto neplodná, lituju diváky sledující LOST na Nově s libovým dabingem, že budou čekat třeba čtvrt roku na pokračování. ()

pekas

Ze začátku to byla bomba. Pak ale začali scénáristé tak nechutně zápletku natahovat, že jsem to nevydržel a dal tomuto "skvostu" vale. ()

ewing

tak musimsvoje hodnotenie po dvoch seriach poupravit. je to nuda, ale desnaaaaaaaaa. tie prve dve sa dali tak 3* budiz. ()

Cortesz

S LOST přišlo něco nového dosud nevýdaného a rozhodně vznikl novej Kult. Ale jak už to u seriálů bývá a chodí s pribývajícími díly a sériemi, kterej sou naprostou zbytečnou a natahovanou vatou, ale hlavně, že vydělaj prachy. Zde to platí také, protože s přibývajícími díly je to čím dál větší nuda a ještě k tomu zamotaná, záhad už je tolik, že nějaké museli z hlavy vypadnout každému, ale že by pro změnu přišlo nějaké vyřešení nějaké záhady tak to ne, ale spíše přibude tucet dalších. Ani herci se mi nezdaj tak skvělí jako v jiných seriálech. Takže si to shrňmě 1 série byla naprosto dokonalá a nejlepší takže 5*, druhá už na tom byla o malou špetku horší, takže za 4*, třetí byla utrpení hlavně první půle řady, takže za 2-2,5*, Uvidíme co ukáží další 3 řady ( údajně), takže jsem zvědav. Ale seriál má nesmírně kolísavou až sestupnou tendenci zábavnosti. U seriálu u mě vzniklo nutkání vzdát to a zapomenout na tento seriál, ale tak nějak to nejde, ale nebyl bych jedinej, znám pár případů. Zatím dávám provizorní 3*. ()

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

17.03.2023

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

17.03.2022

Dočkáme se rebootu Ztracených?

Dočkáme se rebootu Ztracených?

07.02.2019

Stanice ABC v posledních letech holduje rebootům svých starých hitů, a má dobrý důvod. Z oživené Roseanne se stal v zámoří obří hit a seriál dosahuje vysokých ratingů i po vyhození hlavní herečky a… (více)