Kolem roku 1900 Američan Francis Oimet (Shia LaBeouf), prostý mladík z nuzných poměrů, již v dětském věku pracuje jako nosič golfových holí. Pomalu si k tomuto sportu buduje náklonost a jeho vzorem a idolem se stává golfový mistr Brit Harry Vardon (Stephen Dillane) přezdívaný „golfový elegán“. Francis tak začne snít o tom, že jednou bude hrát golf také a ve svém pokoji po nocích trénuje. Jeho otec (Elias Koteas) má však k synovu snu odmítavé stanovisko a golf je podle něj hra pro bohaté, mezi které samozřejmě nepatří a která jemu samému a jeho rodině nic nepřinese. Francis se však nehodlá podvolit otcovu přání, aby se vyučil a pracoval v obchodě, a chce se zúčastnit mistrovství amatérů. Otec nakonec svolí pod podmínkou, že pokud prohraje, golfu se nadobro vzdá. I přes skvělé výsledky, které Francis na turnaji předvádí, se mu kvůli závěrečné chybě nepodaří postoupit a v turnaji skončí. V roce 1913 pak Francis pracuje v obchodě se sportovními potřebami a na golf už pouze vzpomíná. Jednoho dne jej přijde navštívit sám prezident golfové asociace a nabídne mu účast v nadcházejícím US Open, neboť si asociace přeje mít v turnaji jednoho amatéra. Francis však tuto nabídku odmítne kvůli slibu, který dal otci. Když ale na vlastní oči spatří hrát na hřišti Harryho Vardona, změní názor… (Česká televize)

vogast

Musím přiznat hned ze začátku, jsem golfista! Objektivitu nedokážu zaručit. Přesto si myslím, že film Billa Paxtona je určitě nejlepší golfový film co jsem viděl. A jako golfista jsem viděl drtivou většinu. Krásně vystavěný příběh o touze mladého plebejce propojený s klasickou sportovní zápletkou. Pro ty, kteří vidí golf jako nudný sport je tento film nahlédnutím do nitra golfisty, jako boje sám se sebou. Zvláště pak poslední rozhodující scéna. Dvojka Francis a Eddie funguje perfektně, zláště pak Eddie ukazuje největší sílu golfového kedíka, jehož hlavním úkolem je, aby jeho "zaměstnavatel" neměl čas na nervozitu a černé myšlenky. I s odstupem několika let se na film moc rád podívám a zase mě vtáhne do děje. Jen ty digitální golfové míčky už jsou po letech moc digitální. 4,5 hvězdy. ()

Sejkorka

Top bomba. V krátké době druhý film o golfu v historickém provedení (Legenda o slavném návratu) a oba dva zařazju do TOP šuplíčku Maximální pohoda, relax. Výborná je Francisova matka, připadá mi povědomá (herečka),ale nemůžu najít v obsazení její jméno. No, zkusím pohledat jinde. K oběma filmům ještě jeden osobní poznatek. Snažíme se s manželkou hrát golf, poslední tři roky občas vyrazíme poleralxovat na greenu. Když pak ve dvojici koukáte na film z tohoto prostředí, tak nějak víc to chápete, protože znáte princip hry, terminologii apod. ()

Fibonacci

šport, zábava, móda, tričko, lacné, cafe, fashion, stávky, hore, príjemné nakupovanie, pohodlné, trendové, elegancia, krása, vitajte, nakupovanie je radosť, mobil, odpad galéria shopping ()