Reklama

Reklama

Point Pleasant

(seriál)
USA, (2005–2006), 9 h 30 min (Minutáž: 43–44 min)

Hudba:

Robert Duncan
(další profese)

Epizody(13)

Obsahy(1)

Seriál Point Pleasant sa odohráva v malom rovnomennom mestečku Point Pleasant nachádzajúcom sa blízko New Jersey, ktoré je hneď na začiatku zasiahnuté silnou búrkou. Tej noci zachráni záchranár Jesse v mori pred utopením mladé dievča, Christinu Nickson, ktorá sa vydala do mesta hľadať svoju matku. Okamžite sa jej ujme rodina miestneho doktora Kramera a rozhodne sa o ňu postarať, kým nebude po tom, čo prežila, úplne v poriadku. Netušia však, že práve jej príchod v krátkej dobe dramaticky zmení chod udalostí a hrozba vypuknutia pekla na zemi naberie silnejšie kontúry. (M.a.t.t.)

(více)

Recenze (22)

BloodyVamp 

všechny recenze uživatele

Výborná mystery/drama minisérie, která měla potenciál stát se bezmála kultovním seriálem. Bohužel však (podobně jako u Miracles) v USA seriál narazil na odpor a kvůli nízké sledovanosti byl posléze Foxy zrušen. Absolutorium si zaslouží nápaditý scénář, kombinující prvky těch nejlepších rodinných dramat se zajímavým nadpřirozenem. Postavy jsou napsány velice dobře a casting se podařil na výbornou. Dodnes můžu slintat nad vnady hlavní představitelky, "andělsko- ďábelské" Elizabeth Harnois, která vypadá, jako by se promenádovala na módní přehlídce. Nicméně úlohy "dítěte temnoty" se chopila víc než dobře. Nepokulhávají další představitelé hlavních rolí, z nichž jednoznačně na sebe pozornost upoutává cynický, hláškující záporák Lucas Boyd (výborný Grant Show), nezaostává ani Dina Meyer či půvabná Aubrey Dollar. Esem v rukávu je potom cameo Roberta Kneppera. Pochvalu si rovněž zaslouží výborná kamera, úvodní Elfmanova znělka a hudba Roberta Duncana (7. série Buffy). Poslední díl svou otevřeností a nedořečeností sice naštve, ale samotný závěr na druhou stranu není klišé a zanechá z Point Pleasantu velice příznivý dojem. ()

Tom Riddle 

všechny recenze uživatele

PP je docela nesourodá a občas až nepříjemně klišovitá směsice hororu, thrilleru a dramatu/rodinného dramatu. Drama je můj oblíbený žánr, a tak si potrpím na propracované postavy, jejich vývoj a vzájemné interakce. Toho se mi v PP bohužel nedostalo. Když seriál občas zabrousí do klasické dramatičtější polohy, rychle z ní vybruslí nějakým nadpřirozeným prvkem, což je vzhledem k primárnímu žánru pochopitelné, ale nikoli potěšující. Postavy jsou převážně schématické, víceméně setrvávající v počátečních charakteristikách (čest výjimkám, viz níže), a tak vás po třech čtyřech dílech už ničím nedokážou překvapit. Navíc mi opravdu vadilo pekelně pomalé tempo, občasná až přílišná doslovnost v případech, kdy nebyla nutná, a naopak nedoříkávání toho, co by se doříct mělo (není řeč o zakončení, spíš mi chyběly motivy jednání určitých postav, a tak se z nich staly jen ploché loutky). Nicméně, námět má drápek (což nedává zvědavým divákům (jako jsem já) jinou možnost, než se koukat dál...), a zpracování má hutnou atmosféru, čemuž napomáhá taky výborná hudba (mimochodem, úvodní znělka je lahůdka). Obsazení je velice přesné, obzvlášť krásná Elisabeth Harnois, kterou jsem zpočátku podezříval, že na roli ďáblova dítka nebude mít dostatečné charisma, a taky Dina Meyer, jejíž Amber Hargrove mě bavila opravdu hodně. Ač komentář vyznívá spíš negativně, v konečném důsledku se mi Point Pleasant líbilo, a určitě stojí za podívání. Mno, minimálně pro fanoušky žánru je to pomalu povinnost... ()

Reklama

Payushka 

všechny recenze uživatele

To jsem takhle zjistila, ze muj oblibenec Robert "T-Bag" Knepper hral v jednom serialu. A komentare na csfd tvrdily, ze by mohl stat za to. Roberta jsem nakonec videla v jedne bokove rolicce v jedinem dile. Mozna jsem akorat nastvana, ze to "skoncilo-neskoncilo", ale pardon, s takhle blbym scenarem (a hlavne ultradrsnyma hlaskama) jsem se uz dlouho nesetkala. ()

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Úvodní díly načínají děj velice zajímavě, ale čím více seriál začne přecházet od teen dramatu k mystery lince, začne to celé sklouzávat ke stokrát viděnému "supernatural" klišé, které jsem už viděl v mnoha případech zpracované i lépe. Point Pleasant má zajímavé, byť trochu umělé obsazení, a vcelku povrchní a (navzdory perfektnímu openingu) neatmosférický děj. Okouzlující dáblice Elisabeth Harnois to celé dost táhne nahoru, ale pravdou, že znova bych si to asi nepustil. Jedině, že by někdo seriál v několika dalších dílech zakončil, protože zrovna v momentu, kdy to začala být sranda, tak je konec. A pointa samozřejmě nikde. ()

Laerry 

všechny recenze uživatele

Kromě zaškatulkování do multi-žánru "temně fantasy-mystery hororového goth dramatu" (čehož si zaslouží jen z poloviny), jsem narazila na IMDB na zajímavé přirovnání: Point Pleasant je zkřížením Charmed s Bevery Hills 90210, což je celkem výstižné. Cílovou skupinou diváků jsou především náctiletí, kteří ocení typickou romantickou zápletku s trochou nadpřirozena. Za zmínku stojí některé vedlejší postavy, ať už to je postava Ben Kramera, který přijme Christinu do své rodiny. Zahrál si ho Richard Burgi, kterého určitě znáte jako Karla Mayera z Desperate housewives. Nebo zlotřilý poskok Lucase Boyda, kterého si zahrál Adam Busch (Warren z Buffy). Či epizodní role záhadného muže v jednom flashbacku, kterého si zahrál Robert Knepper (Prison break). ()

Galerie (45)

Zajímavosti (4)

  • Seriál bol vysielaný televíziou FOX, kvôli slabšej sledovanosti bol však už po 8 dieli zrušený. Všetkých 13 dielov vyšlo až na DVD. (M.a.t.t.)
  • V epizodě „Unraveling“, kde je scéna s převráceným autobusem, Christina vidí nápis "Now leaving Point Pleasant. Please come again". Jedná se odkaz na konečný záběr druhé série Buffy th Vampire Slayer (1997), na němž se taktéž podílel Marti Noxon. (TomikZlesa)
  • Skutečné Point Pleasant se nachází přibližně míli od oceánu. Část, která je skutečně v oceánu, se jmenuje Point Pleasant Beach. (TomikZlesa)

Reklama

Reklama