Zasněženým vysokohorským údolím projíždí skříňový automobil označený nápisem Spoje. Posádku vozu tvoří řidič a ozbrojený zaměstnanec poštovní ostrahy. Do blízkého JZD vezou zaměstnancům tři čtvrtě milionu korun. Náhle se před řidičem objeví osobní vůz. Před jeho koly bezvládně leží ženská postava. Řidič vystoupí z vozu. V tom okamžiku jej skrytý útočník uhodí obuškem do hlavy. Vzápětí z opačné strany zazní výstřel, který otvírá dramaticky vypjatý příběh, jehož další děj se odehrává ve vlaku jedoucím silvestrovskou nocí. Mezi cestujícími je totiž trojice pachatelů s lupem a za každou cenu hodlá dojet do cíle. Dokáže se průvodčí Emil ubránit násilí i finanční nabídce, které na něj číhají? Hlavní roli televizního filmu režiséra Jiřího Svobody vytvořil Lukáš Vaculík. (Česká televize)

Sa.sa

Zajímavý námět a super kamera na tuto detektivku... Zápletka se pomalu rozvíjí, tak si člověk má čas prohlédnout společnost o Silvestru ve vlaku... Rozhodně super konec vč. rozuzlení... Jana Synková byla neskutečně otravná, vč. jejího protivného hlasu... Taková baba dokáže vše zničit :)) ()

waxtrax

Hodně dobré. Scény odehrávající se ve stísněných prostorech kupé a chodbiček vagonů ČSD jsou zvládnuty perfektně stejně tak jako vykreslení jednotlivých postav cestujících. Bohužel však, až na ten nelogický a degradující konec. ()

Bránolog

Když jsem to viděl v nějakých 20 letech poprvé, tak se mi to hodně líbilo. Byl jsem zvědav, co to se mnou udělá teď, a hele - líbilo se mi to zas. To je ta moje úchylka na filmy o vlacích, takže jsem přežil i ten debilní konec. ()

Fannyss

Pan Svoboda je jeden z nej mích režisérů,o tom svédčí mnohé , mezi niž patří i tato dobře zpracovaná detektivka o jedné loupeži.Musím dát klobouk dolů. ()

huspenina33

Já prostě tyhle filmy, inscenace miluji. Tady z toho dýchají 80- léta jako vichřice. Cítil jsme zimu jaká byla ve vlaku až v obýváku. Kdyby se klepalo na dveře, tak se celý film nic nestane :-), lidi ve vztazích na sebe nepříjemní, rozhádaní, otravní, vlezlí atd. ()

mischa

Z kina bych asi odešel za 10 minut, u televize jsem sice vydržel, ale ani nevím, za co dávám 2*. Asi za nostalgii, že jsem v té době byl mladíček. Film jsem viděl až nyní po dlouhatánské době a nezaujal. Ale velké překvápko přece jen bylo, že za socíku se průvodčí museli topit v penězích. ()