Kyjevská Rus, konec 10. století. Po smrti vládce Kyjevské Rusi Svjatoslava I. vypukl bratrovražedný boj mezi jeho syny. Z něj vychází vítězně Jaropolk. Oleg je mrtev a mladý kníže Vladimir prchá do Švédska. Zde během let shromáždí vojsko vikingských žoldáků a v jeho čele se vrací, aby dobyl Kyjev a sjednotil říši. (Bohemia MP)

Dendee

Proč má cenu film vidět: -Nejlepší bojové scény, které jsem kdy viděl (ti magoři se tam snad vážně zabíjeli naostro?)-Surovost konce ruskovikingské doby je zde skvěle vyobrazena-Vesnice a města, které jsou často rozbity napadrť, tak jsou zvětšiny skutečně postavené a následně zničené, bez potřeby počítačových efektů-Moc filmů s tímto tématem nenajdete, občas tam jsou kozy, občas tam jsou super pohanské symboly a rituály Film je o mé nejoblíbenější tématice, kolonizování velké Rusi od Novgorodu po Černé moře vikingy. I když zde samozřejmě o pár let již později. Dle informací, co jsem se dočetl na ruských fórech měl mít film původně skoro dvojnásobnou stopáž a měl být komplexním vyprávěním Rusko/Vikingských eposů okolo roku 1000, bohužel kvůli sponzorům, ministerstvu kultury apod. se film musel zkrátit na současnou stopáž a tak bych ho popsal jako ,,výtržek pár let shrnutí z období středověku". Bohužel pro diváky, s v podstatě nulovým vysvětlováním proč a jak a kdy a co, prostě vás to hodí do děje a kdo to nemá načtené tyto události, snadno se v tom ztratí. Konec byl trochu slabší, ještě když moji vášní jsou hlavně vikingové, pohané apod., ale konec filmu nám vlastně vysvětlí, že to do teď bylo vše špatně a od křtu je svět lepší. (no, to je asi na každém z nás, ale za mě raději ta drsná surovost většiny filmu byla lepší a s ni to mělo i končit, na osvětu mě neužijete) ()