Výkonný pracovník v reklamní agentuře Charles Schine (Clive Owen) je jen dalším člověkem z Chicaga, který každé ráno běží na vlak v 8:43, aby se dostal včas do práce. Když jej ale jednou nestihne a díky tomu se setká s Lucindou Harris (Jennifer Aniston), jeho život se nenávratně změní. Lucinda je šarmantní, krásná a svůdná. Přestože jsou oba v manželském svazku a mají děti, jejich vzájemná přitažlivost je neodolatelná. Společné obědy brzy přejdou v koktejly po práci a zanedlouho se už oba ocitají v hotelovém pokoji. Jejich zdánlivě bezchybný vztah se však radikálně změní v okamžiku, kdy do pokoje vtrhne brutální cizinec LaRoche a začne oba milence ohrožovat pistolí. Poměr se brzy změní v noční můru, která je mnohem nebezpečnější a násilnější, než si dokázali představit. Charlesův život začne být brzy plný podvodů, vydírání, násilí a zločinu. Vzhledem k nemožnosti svěřit se své ženě nebo kontaktovat policii se stává vězněm ve světě, který nepoznává, a v němž není po jeho předchozím životě ani památky. (oficiální text distributora)

lovenka

Opravdu dobrý film. Jediné co mi v průběhu sledování vadilo byla Charlesova "debilita". Myslím, že by se nikdo takto nechoval....Ke konci opravdu zajímavý zvrat a zakončení také super! ()

Insspektor

„Stavím sa s tebou o 5 dolárov (eur) že ti dokážem dať pusu bez toho aby som sa ťa dotkol perami. /dlhý bozk na pery/. Stálo to za každý cent“.... dovolím si povedať že tento trik platí s úspešnosťou 100%, pokiaľ dotyčná nevidela tento film. ()

bobin

Domníval jsem se, že půjde o tuctovou romantiku, ale to byl zásadní omyl. Najednou z toho byl vynikající thriller s výbornou zápletkou a postupem děje to pěkně přitvrdilo. Nenechte se ovlivnit nespravedlivě nízkým hodnocením. ()

megajalec

Nemôžem si pomôcť, ale jeden z najlepších filmov, aké som v poslednom čase videl. Napínavé, s množstvom twistov (ktoré som na rozdiel od prevažnej väčšiny prítomných nečakal). Nenudil som sa, napätý som bol ako struna, ako to skončí. Herci výborní. Btw., čo by ste v podobnom prípade urobili vy? Platili alebo sa priznali? ()

rasto87

Vynikajúce herecké výkony plné zvratov. Určite film, ktorý si svojho diváka pridrží a donutí ho dopozerať do konca. ()

Pitryx

Škoda pomalého rozjezdu, tam se to mělo zkrátit a bylo by to hned lepší. Bohužel, ono to tu už jaksi bylo, takže v podstatě část filmu lze předvídat. Konec mi přišel účelově natažený. V každém případě se na to jde podívat, ale není to něco, co zanechá dojem. 201412239644/10245 ()

jirijo

Matný pokus o rafinovaný thriller. Zápletka je lehce odhadnutelná a snímek vrší bez ladu a skladu jeden zvrat za druhým. Clive Owen bohužel nemá co hrát, Jennifer Aniston má k femme fatale hodně daleko a Vincent Cassel jede na neutrál. Atmosféra a napětí se jaksi nedostavily. Mikael Hafstrom není marný režisér (Pokoj 1408, Plán útěku), tak přejme jemu i sobě, aby měl příště poněkud pevnější ruku. ()

solisoli

Dobre obsadený thriller so zaujímavým dejom, dobre premyslených a načasovaných zvratov, ktoré museli baviť, až na niekoľko pasáží, ktoré zbytočne narúšali celý kvalitný priebeh príbehu. ()

MartCT

Kdo má trošku nakoukaný podobný žánr, tak ruce pryč, v podstatě až na poslední už dost zbytečný zvrat je film dost předvídatelný.. Škoda, že Hafstrom s režírováním nepokračoval ve Švédsku, tam mu to šlo o mnoho lépe. ()

meatball

Spíš taková příloha než hlavní chod. Opravdu příšerná Jennifer Aniston naštěstí nemá moc prostoru a všechno vynahrazuje výborný Clive Owen (a RZA yo). Na stejné brdo jsou ovšem mnohem, mnohem horší filmy. ()

Grim

...pútavý a originálny dej plný neočakávateľných a originálnych zvratov a odhalení...rozhodne sa nenechajte zlákať hodnotením... ()

paniColombova

Špatný film to rozhodně nebyl. Napínavý, plný překvapení, ale konec ve vězení už mě připomínal režisérův pokus o zbytečné vylepšení, což už dělat nemusel. Už těch šokujícíchc detailů v závěru filmu bylo až dost, tudíž bych tohle nahradila něčím jiným, jednoduchým. Jinak Vincent Cassel je "silnej" herec, charismatickej chlapík, už v Purpurových řekách se mi líbil. ()

MapleLoops

Skvělý thriller který stojí na pevné konstrukci silných zvratů, konec je trochu zbytečný ale velmi dobře vymyšlený a běhal mi mráz po zádech. Roztomilá Jannifer Aniston která zahrála výborně nejen scénu kde byla znásilněna ale i celou svojí roli která po celou dobu vypadala více než důvěryhodně. Takovou třešničkou na dortu byl RZA a Xzbit. Pro mě kvalitní podívaná ze které místy tuhne krev v žilách, 75%. ()