Silný životní příběh se odehrává na pozadí drsné scenérie hor se vším, co je pro střední Slovensko typické – patriarchát, pytláctví, rasová nesnášenlivost, krádeže dřeva, ale hlavně ukazuje velkou soudržnost rodiny, víru, přátelství a lásku. Pokoj v duši je příběhem Tóna (Attila Mokos), který se po pěti letech vrací z vězení, kde si odseděl trest za krádeže. Přijíždí do rodné vsi a zjišťuje, že mnohé věci se změnily: s manželkou (Helena Krajčiová) se odcizil, pětiletého syna vlastně nezná, nemůže najít novou práci… Jeho přátelé z dětství – kněz Marek (Jan Vondráček) a podnikatel Peter (Robert Więckiewicz) se mu snaží pomoci v návratu do normálního života, ale mají své vlastní problémy a trápení. Tóno zoufale hledá východisko ze své situace. Šanci mu nakonec jako jediný dá majitel místní železnice, strojvedoucí Smejkal (Jaromír Hanzlík), který jako jeden z mála netrpí předsudky... (oficiální text distributora)

Flego

Soundtracky majú vo svete popularitu a som rád, že tento zvyk sa začína udomácňovať aj v našich končinách ( Bathory ). Jana Kirschner vystihla duch príbehu a v mnohom sa jej pesnička zaslúžila o jeho pozornosť. A to je dobré ! Príbeh učupený kdesi v podhorskej dedinke s mnohokrát natočeným motívom návratu z väzenia je priamy, jednoduchý a ľudský. Hovorí o emóciach, sile charakteru a priateľstve. O pokoji v duši. ()

murakamigirl

Pán Vladimír Balko, prečo sa tak zatracuješ???! ______________ Každý druhý (prvý a pol:))?) záber fľaša, každá druhá veta: každé tretie slovo nadávka...- jediné "unikum" filmu, áno, fakt.... Balko, prečo sa tak zatracuješ?!! Toto sa vážne nedalo vydržať. Podozrievam sa, že keby kino nebolo tak napráskané ,ja v strede radu a v tak úžasne apatickom režime (jééé), dvíham kotvy... všetky v prístave :-D, do prvej polhodiny. Zaručene, všetko, čo dnes o ôsmej bežalo v telke na všetkých sk kanáloch bolo MENEJ debilné ako toto! Amen. Mimochodom, nemenovaný slovenský región vykreslili skutočne idiotsky- i na ten nemenovaný región, jj....:DD /vlastne sa mračím... poriadne.../ ______________ Ani sa nepýtajte, tá * je zaplatená. Samozrejme. ()

bari68

Vzhľadom na reklamné bilboardy ,trailery a filmové články som sa pri očakávaniach od tohto filmu držal pri zemi.A aj keď sa mi film celkom páčil , spravil som dobre. Dramatický príbeh obyčajného muža , krátko pusteného z väzenia ,ktorý v dolinách svojho domu nenachádza veľa šťastia.Uvedomenia si životných chýb ,prítomných pokání a starostí všedného života .Dej filmu sa točí len v podstate okolo jedného človeka ,s primitívnou zápletkou ,ktorej koreň rovnice vieme už na začiatku .Herci nám tiež nepredvádzali nijak nadpriemerné výkony, avšak do tejto komornejšej drámy s nie prílišnou náročnosťou na diváka postačili.Na druhú stranu ,to ale bola celkom svižná podievaná okorenená krásnou prírodou Čierneho Balogu a hudbou so songom Jany Kirschner .Škoda len tej atmosféry,ktorej chýbalo ponorenie sa viac do hĺbky spolu so záverom, ktorý som pri neúplnom rozuzlení príbehu nečakal,ale pri spúšťaní záverečným tituliek s názvom ,,Pokoj v duši,, pochopil. ()

jhrasko

Prečo, prečo, prečo??? Prečo je niekto schopný na Slovensku natočiť takýto film a ešte ho poslať do sveta? Prečo? Prečo sa má svet pozerať na to, ako chlasceme, bojujeme s cigánmi, nadávame a kradneme (bicykle, drevo, duše, srdcia)? Už úvodná scéna, keď Tono, Marek a Peter štia (požičiam si slovník scenáristu) je trápna. Zbytočná. Podobne ako scéna so zrazením detí na chodníku, podobne ako všetky scény v krčme! PREČO SA MÍŇAJÚ PENIAZE NA FILMY, KTORÉ MAJÚ BOLIEŤ, ALE BOLIA LEN TÝM, AKO SÚ SPRACOVANÉ A NIE TÝM, O ČOM SÚ?! Tak som sa tešil, že až...až Jankina pieseň na záver je z iného sveta ! Z toho, ktorý poznám ja a v ktorom sa celý film odohráva. Slovensko je najkrajšie !!! ()

nunka

Pokoj v duši je pomalý nevzrušivý film, vďaka soundtracku a nádhernej prírode baladicky pôsobiaci. Nepochopím však, prečo Slováci neustále točia o ľudských bôľoch a tragédiách, vykresľujú našu krajinu ako región kde sa to hemží rómskou pospolitosťou, len sa chlastá...všade len bieda v kontraste s krásnou prírodou..Film sa tvári normálne, prirodzene, snaží sa o to hlavne v dialógoch, čo je jeho najväčšia slabina..Neskutočne ma totiž dokáže vytočiť ak sa vo filmoch nadáva ľúbozvučnou mäkkčenou slovenčinou. Keď si chcem uľaviť, poviem, že ma niečo sere a nie serie! atď...Myslím, že väčšina divákov si z filmu zapamätá akurát tak pikantný výraz z úst malého škôlkára hneď v úvode filmu. Vulgarizmami a nič neriešiacimi dialógmi sa film síce snaží byť prirodzenejší a realistickejší, no nie vždy to splní ten cieľ. Herecké obsadenie možno len pochváliť, bolo však okato vidieť priepasť medzi hercom a nehercom (pôvodný obyvatelia regiónu v krčme napríklad).. Celkové hodnotenie hodné klasicky priemerného slovenského filmu. ()

• Krátka scéna filmu sa odohráva v banskobystrickej reštaurácii "Angel's". (prechlap)
  • Herec Attila Mokos se musel pro hlavní postavu Tóna naučit střílet z opravdové pušky. (Sufferer)
  • Nakrúcanie sa začalo 1. augusta 2007 a trvalo 45 dní. (Smok)