Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Tobi a Achim jsou dlouholetí přátelé. Spolu působí v jednom veslařském družstvu, spolu poprvé poznávají taje života i druhého pohlaví. Jak se však rozvíjí Achimův milostný vztah se Sandrou, Tobi si začíná uvědomovat, že jeho poměr k Achimovi je více než jen kamarádský. Soustředění veslařského oddílu a probíhající letní bouře vyhrotí vztahy mezi mladými lidmi. Specifický humor teenagerovských komedií, vycházející především z objevování sexuálního života, se proplétá s dramatem přiznání vlastní sexuální orientace. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (113)

Kroupa 

všechny recenze uživatele

Nemám rád filmy, kde je mi za hrdinu trapně. Tady jsem se cítil, hlavně ze začátku, hodně trapně. Jinak ale hlavně díky výborným hercům mírně nadprůměrný zážitek. Přesto je hodnocení na čsfd silně nadhodnocené, protože film nejen nevyníká kvalitou zpracování, ale ani originalitou. Od jiných teenagerovských romancí se odlišuje poněkud explicitnějším zobrazením erotiky, především té "chlapecké". To na 80%, které tu film drží, rozhodně nestačí. Pokud se ti moje kritika nezamlouvá, koukni se na Fucking Amal, to je trochu jiná liga. ()

Subjektiv 

všechny recenze uživatele

Němci, alespoň ti mladí, se již zřejmě dobrali situace, v níž není až tak třeba filmů ukazujících, kterak homosexualita děsí společnost. V Letní bouři nastalo cosi jiného - s homosexualitou nemá problém okolí, ale uvědomující se gay sám. Scénář mu ale příliš letně komediálně přeje. Frk, frk, za pár dní, možná i hodin si vším projde a je v pohodě on, jeho kámoši i holka, co jej miluje. V rámci teen komedie s výchovným působením jde nicméně o důstojnou podívanou. ()

Reklama

kukentipla 

všechny recenze uživatele

O čem to je? Trochu jiná letní romance. Příběh dospívajícího chlapce Tobiho jenž se zamiloval do svého nejlepšího přítele Achima. Co já NATO? Není to čistá 5ti hvězdičková palba. To by musel být film o kapku depresivnější, zbavený několika (povedených) komických scén. Režisér velice efiktivně pracuje se symbolikou (spadlý strom, loupání kůže, vedro, déšť). Mladí herci jsou téměř všichni velmi přesvědčiví (ti jenž nemají co hrát, jsou pak prázdnými karikaturami). Zejména vyniká Alicja Bachleda-Curus jako láskou zaslepená s větrnými mlýny bujující Tobiho přítelkyně. Ve výsledku velice povedený romantický film o poznávání sebe sama. ()

sharky 

všechny recenze uživatele

Nejsem gay, ale ocením kvality dobrého filmu a zajímavého a dnes aktuálního tématu, které bylo dřív tabu, na druhou stranu nemůžu nevidět zoufalé spojení těch nejprovařenějších klišé, které nakonec dává filmu jistou psychologickou nevěrohodnost. Já jem prostě neuvěřil že by kdokoli na místě hlavního hrdiny v jistých chvílích takhle jednal, škoda, protože příchod bouře během které se vše vyhrotí a obrazně řečeno se láme chleba v sobě měl velký potenciál... ()

lioncel 

všechny recenze uživatele

Nejsem žádný velký filmový šťoural a většinou ani moc neprotestuji při sledování některých přehnaných či hodně nepravděpodobných momentů v různých movie dílech, většinou chápu záměr a potřeby filmových tvůrců, ale co mě tady ke konci úplně praštilo přes oči : v dorostenecké či dokonce v juniorské kategorii (ale vlastně vůbec v žádné) je nemožné, aby dívka veslovala na regatě (při závodech) v závodní lodi společně s chlapci .. nejen, že pravidla něco podobného vůbec striktně nepřipouští .. ale hlavně .. vždyť by jim nemohla fyzicky stačit .. uštvali by ji chudinku po několika desítkách metrů … ()

Galerie (22)

Zajímavosti (3)

  • Voda, která ve filmu působí jako jedno velké jezero, je ve skutečnosti několik různých jezírek "sestříhaných dohromady". (Vodnářka)
  • Většina filmu byla natočena u přehrady Bevertalsperre v Severním Porýní - Vestfálsku. (Vodnářka)
  • Polská herečka Alicja Bachleda-Curuś, představující ve filmu Anke, byla kvůli přízvuku předabována Němkou Laurou Maire. (Vodnářka)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno