Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Tobi a Achim jsou dlouholetí přátelé. Spolu působí v jednom veslařském družstvu, spolu poprvé poznávají taje života i druhého pohlaví. Jak se však rozvíjí Achimův milostný vztah se Sandrou, Tobi si začíná uvědomovat, že jeho poměr k Achimovi je více než jen kamarádský. Soustředění veslařského oddílu a probíhající letní bouře vyhrotí vztahy mezi mladými lidmi. Specifický humor teenagerovských komedií, vycházející především z objevování sexuálního života, se proplétá s dramatem přiznání vlastní sexuální orientace. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (112)

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Letní bouře patří do stejného soudku německých filmů, jako je Náš vůdce, tedy snímků primárně určených teenagerům, které míchají zábavu s určitým posláním. Zatímco v případě Našeho vůdce to bylo varování před politickým extremismem a oslněním autoritativní charismatickou postavou, tady je to poučení o sexuální identitě a vyrovnávání se se svou i cizí odlišností. Podobně jako u Našeho vůdce je to podáno polopatisticky, ale vkusně a tak, aby celou záležitost vzal za svou i ten náctiletý. Na druhé straně to ale vede k určitému zjednodušování a přizpůsobování reality potřebám příběhu. Už jen to, jak scénárista a režisér líčí atmosféru v táboře závodníků - panuje tam pohoda jak na letním táboře bez vybičované rivality a hecování trenérů. Nebo kolik se v daném momentě soustředí v malé komunitě gayů. Vůbec ta záležitost veslařského týmu založeného na homosexuálním principu, který tak veřejně soutěží, mi přijde poněkud přepísklá. Režisér prostě potřeboval skupinu sexuálně odlišných, a tak si ji taky do příběhu zasadil. Některé věty nebo reakce mi přišly až moc přemoudřelé, osobně bych si některé věci nechal pro sebe nebo reagoval třeba na místě dívky, která se nabídne svému vyvolenému, a ten jí přizná svoji homosexualitu, poněkud a vlastně docela dost emotivněji. Přes tyhle výhrady jsou to spolehlivé tři hvězdičky, ale výš vzhledem k uvedenému nepůjdu. Celkový dojem: 60 %. ()

Legas 

všechny recenze uživatele

Tento německý film by mohl být vzorem pro všechny teenagerovské komedie současnosti. Ne náhodou jsem si při jeho sledování vzpomněl na Rafťáky (tedy pouze v rovině základního náčrtku příběhu). I zde se najde několik uměle vykonstruovaných pasáží za účelem pobavit diváka humorem, ale film narozdíl od svých "soukmenovců" drží pohromadě, vkusně baví a ukáže i skutečné emoce, což je v žánru teenagerovské komedie věc nevídaná. Svůj podíl na tom má bezesporu především hlavní představitel Robert Stadlober. ()

Reklama

TeeAge 

všechny recenze uživatele

| Scenár: Thomas Bahmann, Marco Kreuzpaintner | Hudba: Niki Reiser | Produkcia: Jakob Claussen/X Verleih AG | Rozpočet: 2,7 miliónov € | Nemecký pokus o ďaľšiu homo-teen komédiu. Vyzdvihol by som maximálne tak kameru, ktorá pracuje veľmi precízne, a v peknom prostredí. Najkrajšia scéna určite milovanie sa hetero! páru v lese počas búrky. ()

vanadium 

všechny recenze uživatele

Velmi milé překvapení! Výborný film o coming outu. Trochu jsem se obával té německé produkce, a pravda, vybavuju si dvě místa, která mě praštila trapností německého humoru, ale to je jediné negativum, naprosto zanedbatelné. Z tohoto filmu vyloženě sálá cit tvůrců pro krásno. Zasazení děje do přírody, vkusné kompozice záběrů, milování kluků na molu (mám na mysli umělecké ztvárnění), neodolatelně krásná Alicja Bachleda. Dějově výborné, ucelené, všeobjímající všechny fáze coming outu. Hrozně se mi líbil úsek ke konci filmu, kde byla postupně ukázána jednotlivá místa, kde se předtím odehrával děj - zapomenutá osuška v rákosí, molo, všechna ta místa, kde se předtím něco silného odehrálo, genius loci z těch míst vyloženě vyzařoval. Kultivovaná, emočně plastická teenage komedie. Jo, a je milé jednou za čas zahlídnout německou dálnici bez toho, aniž by se po ní zběsile proháněl Semir :) ()

hirnlego 

všechny recenze uživatele

Buzny to taky chtěj... a pořád! Jo, mainstreamový film o strastech hledání vlastní sexuality a coming-outu, proč ne - ale ty rádobyhluboké symbolické záběry (spad strom, jejki a už je na druhý straně barikády; po žebříku z vody coming-outujeme ven atd.) a "dramatické" scény z toho dělají celkem slušně nahnědlou flašku. Teda frašku, hahahahahahohwow. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (3)

  • Voda, která ve filmu působí jako jedno velké jezero, je ve skutečnosti několik různých jezírek "sestříhaných dohromady". (Vodnářka)
  • Většina filmu byla natočena u přehrady Bevertalsperre v Severním Porýní - Vestfálsku. (Vodnářka)
  • Polská herečka Alicja Bachleda-Curuś, představující ve filmu Anke, byla kvůli přízvuku předabována Němkou Laurou Maire. (Vodnářka)

Reklama

Reklama