Děti naše budoucnost

? %
Sovětský svaz, 1950, 22 min

Režie:

Isaak Menaker

Všestrannou péčí zahrnuje sovětský stál matky a jejich děti. Hmotně zabezpečuje nastávající matku v době těhotenstvi, poskytuje jí školení pro budoucí úkoly v mateřství. Novorozeně je pod pečlivým lékařským dohledem nejen v prvních dnech svého života, stát se stará i nadále o další zdravý vývoj dítěte prostřednictvím rozsáhlé sítě poraden, jeslí a mateřských školek. Radostná budoucnost se otvírá před každým novým občanem Sovětského svazu. Dospělí lidé, kteří jsou za osud svých dětí odpovědni, musí všemi silami zabránit tomu, aby kdokoli na světě mohl válkou přervat životní rozběh milionů dětí celého světa.(FILMOVÝ PŘEHLED 34 / 1952) (oficiální text distributora)

ripo

Jednou z hlavních zásad socialistického společenství je péče o člověka. Zatím co kapitalistický svět, aby ospravedlnil úpadkové hospodářství svých zemí, vymýšlí různé theorie o přebytku lidí na zeměkouli, v Sovětském svazu socialistickou zásadu péče o člověka konkrétně provádějí. Největší pozornosti státu se přitom přirozeně těší děti budoucnost každého národa. Proto se v Sovětském svazu nemůže stát, aby žena pro své těhotenství a mateřství ztrácela zaměstnání, aby si zdravotnickou péči o dítě mohli dovolit jen ti, kdo na to mají. Sovětští lidé dobře vědí, že prostředky, které vynakládají na péči o matky a děti, se státu a tím i jim samým mnohonásobně vrátí v zdravém pokolení mladých spoluobčanů. K péči o člověka patří především starost o to, aby život milionů lidí nebyl přerván válečnými hrůzami. Proto je tak logické, že sovětští lidé a s nimi všichni čestní lidé na celém světě vyvíjejí tolik energie na udržení míru. Filmový přehled 34/1952 ()