Giallo a Venezia

• USA Gore in Venice (neoficiální název) (více)

U řeky ve městě Vezia policie nalezne mrtvý pár. Muž je ubodán neznámým předmětem a žena utopena, ovšem leží vedle něj na zemi. Nevysvětlitelná okolnost těchto vražd vede k vyšetřování, ovšem brutálních vražd začíná přibývat. Jsou vražděny ženy i muži a to velice krutými způsoby. Je jasné, že měli se smrtí těch dvou milenců něco společného, ale kdo je vrah a jak se co přesně událo – to už musí objasnit detektiv. (Flipnic)

Bloody13

Dokonalý příklad toho, že giallo není jen o krásných ženách v lechtivým scénách a o hrátkách s výraznými barvami. Gore in Venice je neuvěřitelně špinavý trash, trochu giallo, trochu sexploitation. Divákovi ukazuje totiž abnormální množství nahoty a pyšní se nebývale perverzním obsahem, v němž veškeré sexuální násilí putuje na adresu hlavní hrdinky: sadomaso, voyerismus, ale i znásilňování a masturbace. Všechny tyhle hrátky zastupují dobrou polovinu filmu, v té druhé je to o klasické hře detektiva s vrahem a vyšetřování extrémně brutálních vražd. Ty jsou zvláště perličkami, ale o nich se už dostatečně zmínili "kolegové z branže". Škoda, že chybí i sebemenší náznak napětí, většinou je to hlavně nuda. ()

JohnnyD

Neslávne známe extra sleazy giallo, ktorého jediným cieľom je v kulisách Benátok naservírovať čím viac nechutného násilia a explicitného sexu. Mimo snahu šokovať Giallo a Venezia nemá žiadnu pridanú hodnotu, ale pravdou je, že som videl aj o dosť horšie gialla. V jednej lige so soft-porno talianskymi horormi ako Play Motel, Sex of the Witch, či The Sister of Ursula. ()

pornogrind

Italskej název filmu Giallo a Venezia je naprosto zavádějící. Tohle má s čistokrevným giallem jen pramálo společnýho. Film se určitě nebojí nahoty. Nahota mi nevadí a nahý ženy už vůbec ne. Tady ty erotický hrátky nebyly ani sexy ani vzrušující a hlavně bylo jich tam moc a byly zbytečně dlouhý. Co se týče vražd tak ty jsou celkem drsný(na rok vzniku určitě) ale není jich moc. Celkem mě pobavil i komisař "vejcožrout". průměr. ()

Flipnic

Tak musím uznat, že po dlouhém shánění tohoto až často diskutovaného kontroverzního gialla, jsem mohl zhodnotit, jak se to s tímto italským nechvalně známým filmečkem vlastně má ... Název filmu je v podstatě zavádějící, nejedná se o klasické giallo. Giallo je to maximálně tak v uvozovkách. Spíše bych to zařadil do drsných explotation thrillerů 70. let. Každopádně ve své podstatě je film svým provedením a obsahem tak jedinečný (nezaměňovat s pojmem vyjímečný!), že mu můžu těžko něco připodobnit. Pak se mi film obtížněji popisuje. V podstatě jde o drsný, extra drsný explotation trash, který obsahuje hromadu nahoty, sexu (a to v podobě "softcore", žádné muchlování pod duchnou se nekoná, tady se pěkně přiráží, honí, masturbuje atd. ... ale mimo kameru, a to dlouhé minuty), k tomu přilepené násilí, zneužívání, znásilnění dvěma hovadama a k tomu pak ještě přiložené brutální vraždy. A ty jsou opravdu detailní a dost hnusné ... v podstatě se útočí v detailu na intimní místa, ale také střílí a upaluje. Tohle je základ filmu a proto ho osobně považuji za (hodně) krutý exploťák. Ale aby to nebyla jen snůška prasáren ( i když ve skutečnosti je ...), musíme sem přidat detektiva, který se snaží vyšetřit, kdo je vrahem. Detektiv mi přišel vůbec zábavný, na rozdíl od všech detektivů, které jsem kdy v giallech a kriminálkách viděl, tento ne aby rozvážně a decentně vystupoval, ale pořád pobíhá sem a tam, ze všeho si dělá srandu a je tak jaksi nad věcí. Prostě jako by vyšetřoval krádež v samoobsluze jen ho štve, že nedokáže případ vyřešit do konce. Mám takový pocit, že ne vrah, ale detektiv (tedy herec, který ho hrál) si trochu frčel na kokainu při natáčení, protože jeho vystupování bylo pro tuhle v Itálii oblíbenou drogu naprosto typické... Ale to jsem odbočil, chtěl jsem tím říci, že detektiv je sympaťák, je s ním sranda a tak nějak je až moc velký optimista, ale v rámci toho, co se ve filmu děje, vystupuje totálně nereálně. Film je technicky velmi špatně zvládnut, hlavně střih apod. Jako giallo naprosto propadá, ale v rámci brutálního erotického thrilleru ze 70. let mu jako příznivce těchto žánrů ty 4* dám... Každopádně tohle není pro nikoho, kdo nemá rád brutalitu a násilí ve filmech... ()

Paldini

Velice průměrná kriminálka, kde není všechno tak jednoznačné, jak by se na první pohled mohlo zdát. Vzhledem k nedostupnosti tohoto filmu, o něm kolují všemožné přehnané legendy, čímž se stalo toto dílko kultovním. Legendy celkem přehánějí. Jedna scéna (už rykardem zmiňované odřezávání nohy) by mohla slabšími povahami otřást, ale divák, který ve zdraví přežil např. Saw, přežije v klidu i tohle. Jinak je děj okořeněn několika erotickými scénami s erotikou podanou tak, jak můžete očekávat od filmu z konce 70. let. Upozorňuji, že o žádné porno se nejedná. ()

• 35 mm výtlačok tohto filmu, ktorý obsahoval stratenú necenzurovanú verziu, sa našiel v podkroví portugalskej zubnej kliniky. Táto verzia bola vydaná na Blu-ray v roku 2016. (Bilkiz)
  • Počas natáčania scény, v ktorej bola Mariangela Giordano priviazaná úplne nahá ku kuchynskému stolu, jej na zápästia a členky pripevnili telefónne šnúry tak pevne, že sa jej zarezali do mäsa. Na tých miestach mala viditeľné stopy tri mesiace. (Bilkiz)