Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Operace Market Garden to byl odvážný plán Winstona Churchilla a britského nejvyššího velení, na jehož základě měla skončit válka do začátku vánočních svátků. 35 000 britských vojáků bylo vysazeno za nepřátelskou linií v Nizozemsku okupovaném německými vojsky. Uprostřed největší letecké invaze v historii se ukrývá i malá jednotka s kódovým označením Matchbox, která má své zvláštní úkoly. Když je Matchbox sestřelen jen kousek od místa přistání, naděje na úspěch se zdají být minimální. Sedm rozdílných britských vojáků se nachází mimo oblast spojenecké invaze a navíc se musí bránit trojici německých dezertérů, kteří na ně mají také políčeno. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (94)

Jello Biafra 

všechny recenze uživatele

Ako fanúšik vojnových filmov som samozrejme bral za povinnosť pozrieť si film, ktorý podľa popisu distribútora zobrazuje slávnu nepodarenú operáciu Market Garden. Film ma však v mnohom zarazil, jednak že slávna operácia Market Garden tu slúži iba ako pozadie a predovšetkým tým, že chvíľu vyzerá ako vážny vojnový film a chvílami ako nejaká bohapustá paródia. Herci tu v niektorých scénach odriekávajú miestami tak stupídne dialógy až je jednému zle. Jednoznačne si ale film zaslúži pochvalu za kameru, ktorá občas pôsobí až videoklipovo, za celkom sympatické postavy (zjazvený desátnik Baker, Karel Roden v úlohe nemeckého dezertéra alebo ten seržant od výsadkárov čo celý film pajdá na zranenú nohu a hovorí celkom vtipné hlášky). Za úžasnú hudbu. A hlavne za záverečnú prestrelku, ktorá nemá chyby. Pokiaľ ale chcete vidieť skutočný vojnový film o Market Garden tak si pozrite vojnovú klasiku A bridge too far. ()

flanker.27 odpad!

všechny recenze uživatele

Tak začíná nám to jako "válečné", pak se to změní na asi tak céčkovou akci, pak je to chvíli komedie a nakonec už asi tvůrci nevěděli, co s tím patvarem vlastně dělat. Rocková hudba v roce 1944 mě už ani nepřekvapovala po všech těch nelogičnostech a scénáristických kličkách, o historických pitomostech ani nemluvě. Nebýt Rodena, asi bych to ani nedokoukal. ()

Reklama

Radiq 

všechny recenze uživatele

Nemám rád filmy, ve kterejch nacisti mluví anglicky a tohle je další z nich, kterej mě o své kvalitě nepřesvědčil. Ani jsem nevěděl, jestli Roden a ten druhej jsou Němci nebo kdo, prostě ta angličtina v tom dělá zmatky, když to mají být Němci. Po pravdě, jediná věc, co mě u toho udržela, byl Roden, Zane, Madsen, ten s tou jizvou na tváři a seržant Powell. Nevím, proč si Roden tuhle roli vůbec vybral - velký mínus. Ten tlustokožec plešatej Gustav mi byl krajně odpornej a nesympatickej a mluvil přes nos a to mě celou dobu hrozně štvalo. Ono celkově ty angličtiny většiny postav byly takový divný, aspoň myslím. Děj byl propletenej a někdy to bylo až moc absurdní. Snažili se to zlehčovat humornejma drsnejma hláškama (hlavně ze začátku), ale moc se nezadařilo. Řemeslná práce při přestřelkách taky dost amatérská, stejně jako výbuchy a jiné efekty. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Proboha. Napadá mne najednou tolik otázek. Co to mělo být? Že Michael Madsen s oblibou hraje v béčkách je známá věc, ale Billy Zane? Ten má fakt smůlu na tupé filmy... A co účast nebohého Rodena? Je vůbec čím se chlubit na coveru DVD, když náš herec ,,pronikne" do tak strašného filmu? A co ten ruskej socialistickej GAZ s těmi kříži a německou kamufláží???? A co ten šílený scénář s pekelným mixem žánrů? Tohle nebyl válečný film, to nebyl akční ani dobrodružný film tohle bylo ze strany Colina Teague cílené mučení milovníků válečných snímků. Za tohle by zasložil po výsadkářsku bajonetem do ledviny....nebo alespoň ocvočkovaným bagančetem nakopnout do hýždí... Tfuj. Tu hvězdu dávám za účast Rodena. ()

ohinek 

všechny recenze uživatele

když jsem to viděl poprvé, skončil jsem asi v polovině. Časem mě to však začalo mrzet, a když jsem se dokopal k tomu se na to podívat znova od začátku, ke svému užasu jsem zjistil že si film své čtyři hvězdičky plně zaslouží i přes spoustu zjevných nedostatků a chyb. Třeba dost pochybuju o tom že by německá válečná kořist byla svěřena pouze dvěma němcům a jednomu tlouštíkovi který tvrdí, že je od SS a ještě k tomu o všem ví dvě holandské odbojařky.asi si spletli SS s SA, tam působili často podobní zazobanci, tzv. zlatí bažanti, kteří o válku ani nezavadili. Nebo velitel, který je oslovován majore, nosí uniformu odpovídající úplně jiné hodnosti a taky se mi nezdá že by se ppo holandské krajině projížděl ve stoje v kabrioletu jako cvičný terč pro snipery. Američani mají zase v jedné jednotce na uniformách frčky jak 101. tak 82. vzdušné výsadkové divize, přestože každá v holansku operovala někde jinde, a přestože v holansku k žádným chybám ve výsadcích nedošlo jako v normandii, kde by se to dalo pochopit. Britové mají uniformy v pořádku, zase jsem ale nikdy neslyšel, že by operovali na nepřátelském území v tak malé jednotce. němci zase vypadají, jako by měli AI počítačových her z minulého tisíciletí. Jako koruna všeho je to, že jeden důstojník z pistolí (doslova jak na americké, tak na německé a britské straně) představuje větší palebnou sílu než celé jeho mužstvo dohromady. Dost špatně tady taky působí správce (tlouštík) německé válečné kořisti. Já však tohle všecho dokázal přejít. Zkrátka zapadat do sebe můžou i nesmysly. ()

Galerie (10)

Zajímavosti (13)

  • Hodnostní insignie, které nosí SS major Klaus Kessler (Laurence Fox) označují Brigadeführera (brigádní generál) a používaly se na uniformách SS v letech 1940 a 1942. Neoznačovaly Sturmbannführera (major). Děj je zasazen do doby operace Market Garden v roce 1944. A jelikož byl Kessler důstojník SS, správný způsob jak by ho měli oslovovat je: "Herr Sturmbannführer" a ne: "Herr Major". (Maulincio)
  • Někteří britští výsadkáři mají na rukávech nášivky Pegasus, které směřují dozadu, ony ale vždy směřovaly dopředu. (Maulincio)
  • Rukávová nášivka s americkou vlajkou na blůze amerického poručíka je moderní, protože má 50 hvězd, zatímco za války měla hvězd jen 48. (Maulincio)

Reklama

Reklama