Připoutejte se, prosím!

• USA Airplane! (více)

RHK

Jeden ze 100 největších filmů všech dob časopisu Entertainment Weekly. Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jedna ze 140 nejlepších komedií - 140 Greatest Comedy Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Geniální parodie. Viděl jsem to už kdysi před mnoha léty, tehdy mi to až tak skvělé nepřipadalo. Ovšem nyní - řezal jsem se smíchy po celou dobu filmu a užíval jsem si perfektních gagů. Na některé filmy asi musí člověk dozrát. Trailer: http://www.csfd.cz/film/2-pripoutejte-se-prosim-airplane/videa/ ()

Ivoshek

Bláznivá komedie tria Z-A-Z z doby, kdy měli hodně dobrou formu. Film má dobře osahaná všechna ta klišé různých katastrofických filmů, takže se na palubě setkáte s nemocným děvčátkem, jeptiškou, teroristou (tím si nejsem 10ˇ0% jistej), hysterkou..... Podobně jako v bláznivé střele, i tady je spousta prvoplánových gagů, stejně jako hromada odkazů a sofistikovaných dvojsmyslů. Jasně, ne každý vtípek je ještě po skoro 30 letech od natočení třeskutě vtipný, ale sypou se v takové kadenci, že na jeden nepovedený připadají čtyři vynikající. ()

TheEvilTwin

Musím říct, že po prvotní rozjezdové půlhodince jsem chtěl film vypnout, protože humoru zde bylo na parodii drasticky málo. S příchodem Leslie Nielsena na scénu (jeho úplně první role v parodii ever!) se ale situace otáčí a až do závěru jsem se dobře bavil - gagů bylo dostatek, slovní obraty byly solidní a některé záběry byly vyloženě top. Na to, že všichni Airplane! označují za kultovní klasiku všech parodií, jsem čekal možná trochu více a kvůli prozívané první půlhodince se trochu zdráhám dát tu třetí hvězdu, ale druhá část je fakt jak úplně jiný film a těžko uvěřit, že taková střela vznikla už téměř 50 let zpátky. Fajn zábava. ()

Frajer42

Ani zdaleka ne tak dobré, jak jsem si troufl čekat. Tolik hereckých es a pánů komiků slibovalo vtipnější podívanou. Pár vtipných momentů tam rozhodně je, ale jsou to opravdu jen momenty a stará se o ně převážně mladík Leslie Nielsen a snad jednou Lloyd Bridges. Hlavně úvod je takový nudnější a téměř nekoukatelný. Postupem času se to naštěstí zlepší. Zkrátka taková komedie, kterou když si pustíte, tak nebudete příliš zklamaní, ale do druhého zhlédnutí už síly nenajdete. Alespoň já to tak mám. Když jsem tak namátkově přečetl pár komentářů, tak většině praskala bránice. Těžko říct, kde je chyba. Za mě je to tuctovka, která na víc než 2* prostě nemá. ()

Fiftis

Tento film mi dlho unikal, nenatrafil som naň nikdy v televízií i keď viem, že pár krát ho dávali. Celkom som sa naň tešil, už len za to, že Lloyd Bridges a Leslie Nielsen boli jedni z najlepších komikov. Film som ale práve dopozeral a musím konštatovať priam obrovské sklamanie. Za vinu dávam asi fakt, že film je zo začiatku 80.tych rokov a vtedy ešte veľmi dobré komédie neboli. Prišlo mi to veľmi nasilu a humor ten taký, ako keby ste sa teraz snažili smiať na nemých filmoch. Pre ľudí tej doby to bolo určite super, lebo ešte nepoznali humor súčastnosti. Jediný dobrý vtip bol s Izraelským lietadlom. Inak ma film skoro ničím nerozosmial. Dávam hviezdičku za vždy dobrého Lloyda Bridgesa. ()

• Majitelkou třesoucího se poprsí nad pudinkem je modelka a herečka Kitten Natividad. V pokračování má modré tričko s nápisem: "Major Majority". (Fenk)
  • V scéne, keď sa letuška pokúša upokojiť dieťa na infúzií, si najskôr chytí akordy a až potom rozmýšľa, ktorú pieseň zahrá. (firewind)
  • Roli druhého pilota Rogera Murdocka si zahrál basketbalista Kareem Abdul-Jabbar. Původně ho měl hrát baseballista Pete Rose, jenže v době natáčení se nemohl uvolnit. Abdul-Jabbarovi byl nabídnut honorář 30 tisíc dolarů, ale řekl si o 35 tisíc a dostal je. Mimochodem, jména obou pilotů - Roger a Over, jsou výrazy pro příjem. (Robbi)

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí