Detektivky určené dětem slavily v 60. letech značné úspěchy, příběhy kriminality Martina se dokonce dočkaly několikerého pokračování. V tomto snímku Martin vyšetřuje záhadný dávný zločin na zámku, kde dnes tuto skutečnost zmiňuje průvodkyně jen jako zajímavost. Přivedla jej k tomu rozbitá vitrina, na níž nalezl otisky dětské ruky. A ve zdánlivě všedním červeném sklíčku, snadno zaměnitelném se vzácným briliantem, nalezne důležitou stopu... (oficiální text distributora)

Mykhaluu

O dvacet let později, než film vznikl jsme na to byli se školou v kině... ani nevím proč a jak.. ale líbily se mi ty vzduchovky se spodním nabíjením jako pušky z westernů - to s pamatuju.. :) ()

Pitryx odpad!

To jako že se tam sem tam objevilo dítě tak je to dětská krimi jo?? Zápletka mi kapánek utekla, protože jsem se nudil a nesledoval tu ptákovinu moc pečlivě. Bylo to celé škrobené, herci, ač jindy dobří zde nebyli nic moc. Hudba děs běs, kamera k ničemu. Marně hledám nějaké kladné věci na tomto veledíle, ale nemohu nic objevit. A to mám prostředí zámků a táborů rád. Tady to prostě nějak nevyšlo. ()