Chirurgové

USA, (2005–2024), 314 h 3 min (Minutáž: 40–86 min)

Tvůrci:

Shonda Rhimes

Režie:

John David Coles, Adam Davidson, Sarah Pia Anderson, Tony Goldwyn (více)

Scénář:

Marti Noxon, Gabrielle G. Stanton, Debora Cahn, Krista Vernoff (více)

Hudba:

Danny Lux

Ellen Pompeo, Chandra Wilson, James Pickens Jr., Kevin McKidd, Caterina Scorsone, Patrick Dempsey, Camilla Luddington, Kelly McCreary, Kim Raver, Kate Walsh (více)

Tihle doktoři musí denně činit rozhodnutí, která znamenají rozdíl mezi životem a smrtí. Velmi napínavé drama z lékařského prostředí sleduje Meredith Greyovou a tým doktorů z nemocnice Grey Sloan Memorial, kteří musí denně činit rozhodnutí znamenající rozdíl mezi životem a smrtí. Oporu při tom hledají jeden ve druhém – a někdy jde o víc než jen o přátelství. Společně přicházejí na to, že medicína ani vztahy nejsou černobílé. (Disney+)

Recenze uživatele Kacitr k tomuto seriálu (303)

Zlomeni společně (2018) (S15E02)

Jackson hledá sám sebe a učí Maggie komunikaci (její charakter me ovšem začíná silně otravovat, žádný vývoj, nic). Teddy řeší s Owenem co bude dál. Amelia má plné ruce práce s Betty, která je drogově závislá... ()

Divný pocit (2018) (S15E03)

Karev si snaží udržet místo dočasného šéfa. Link se zdá jako super týpek. ()

Máma to ví nejlíp (2018) (S15E04)

Josh Radnor coby nápadník osamělé Meredith. Jeho přítomnost rozhodně potěšila. Škoda, že se nezdrží déle. Vyjde najevo, že Link a Jo se znají...a to možná ještě nakonec rozvíří vody. ()

Každodenní anděl (2018) (S15E05)

Je fajn vidět známé tváře, ale Teddy měla zůstat v Německu. Owen měl zůstat s Amelii a vychovávat malého Lea. Jenže...to by nebyla Shonda, aby nepřišla s novými dramaty. ()

Na hrobě mi rostou květy (2018) (S15E06)

Dia de Los Muertos, Mexický svátek mrtvých. Příjemná epizoda v jejíchž závěru se Meredith prochází chodbami nemocnice s Aksamitníkem ve vlasech a vzpomíná na své blízké, které ji opustili. George, Lexie, Elis, Derek, Mark a dokonce i její psík. Španělská verze skladby "If I Lay Here" je nádherná. ()

Nemá někdo mapu? (2018) (S15E07)

To, že se z VIP pacienta vyklube Catherine, to jsem nečekala. Tak schválně, kam scenáristé zabruslí. ()

Jen vítr to ví (2018) (S15E08)

Výborný. Patnáct řad a Shonda stále ví, jak na diváky. V Seattlu vypukne bouře a v nemocnici se to zblázní. Ke vší smůle nakonec chirurgové zkejsnou ve výtahu s těmi, před kterými se snaží prchat opačnými směry. ()

Úkryt před bouří (2019) (S15E09)

Meredith si vybírá mezi neodbytným DeLucou (se kterým si ve výtahu pošvitořila italsky) a sympatickým Linkem (kterému stříhala vlasy). Amelie zjišťuje, že to s Betty nebude tak jednoduché, jak se prve domnívala. ()

Pomoc, jsem naživu (2019) (S15E10)

Slabé. Ale Link se mi zamlouvá a s Meredith jim to sluší. DeLuca se ale nemíní vzdát tak lehce. Teddy chce zpátky svoji práci a Catherine se smiřuje se svou diagnózou. ()

Vítěz bere vše (2019) (S15E11)

Meredith si naposledy promlouvá se svým otcem. A Catherine podstupuje náročnou operaci. ()

Přítelkyně v kómatu (2019) (S15E12)

Betty se přiznává Owenovi a Amelii, ze jim celou tu dobu lhala. A Meredith se stále nemůže rozhoupat, zda to bude Link anebo DeLuca. ()

Kráčím vpřed (2019) (S15E13)

Jennifer Grey jako hostující herečka a zároveň maminka Betty/Britney. Tom se sbližuje s Teddy skrz hranolky a slaninu. ()

Chci nový lék (2019) (S15E14)

Hádám, že po této epizodě se loučíme s Betty. Joshua Bassett coby její drogově závislý přítel - to byla rána, která srazila nejen Amelii a Linka. Owen přichází o opatrnovnictví a celé je to takové....smutné. ()

My jsme ten požár nezaložili (2019) (S15E15)

Na večírku u Jaksona si každý řeší to svoje. Owen svou žárlivost k Tomovi a vřelé city k Teddy. Amelia nenávist k Owenovi. Alex svou matku, která se znenadání objeví po boku Jo. Meredith nedostatek soukromí s DeLucou. Richard lituje dveří, které otevřel. Catherine svou nemoc. Pletky ukončí až nenadálý požár. Na konci epizody hned dva zajímavé cliffhangery. P.S. PROSÍM, ZTLUMTE NĚKDO MAGGIE. Jsem zvědavá, jak to dopadne s paní Karevovou a co otec jisté postavy. ()

Krev a voda (2019) (S15E16)

Otec DeLucy trpí psychickou poruchou. Změny nálad, impulsivní chování, agrese a manipulace. Carina se obává, že to není zrovna ideální stav na to, aby provozoval náročné experimenty. Andrew s ní zprvu nesouhlasí. Dokonce se kvůli tomu pomáhá s Meredith. Maggie je jako vždy až moc zahleděná do sebe a jaksi "jí ujede," že jejím biologickým otcem je Richard a Ellis. Děj tato zjištění kupředu nepospuvají a patnáctá série se jako celek jeví velmi slabě. ()

Sen ovce (2019) (S15E17)

Jo náhodou zjistí, že Parker je velmi dobrý s počítačem. Nakonec se odhodlá požádat ho o pomoc s hledáním svých biologických rodičů. Amelia se společně s Linkem účastní konference...a tenhle chlap - to je zatraceně velký sympaťák! Mer konfrontuje DeLucu, že se chová nevyzrále a místo komunikace se před ní schovává. ()

Sečti to (2019) (S15E18)

Jedenactiletá holčička sabotuje vlastní operaci, protože se jí nechce zpátky do školy ke svým vrstevníkům, kteří nechápou její matematické nadání. Humorná vsuvka, kdy s ní Baileyová, Maggie a Quadri soutěží o prvenství v "nemocniční matematické olympiádě." Richard má potíže se zájmeny u genderově nebinárního pacienta. ()

Dlouholeté mlčení (2019) (S15E19)

Silná epizoda, během které mi bylo úzko. Shromažďování důkazů a pocity bezmoci. Jo se ve vzpomínkách vrací k setkání se svou biologickou matkou kdy se dozvídá střípky ze svého původu. Bohužel se zdá, že ji to celé spíš uškodí než posune dál a tak se uzavře do sebe. ()

Celý paket (2019) (S15E20)

Jackson sežene pro maminku perfektní dárek. Catherine je z operace nadšená, ale to nebude tak snadné. Jinak se vrací Owenova sestra a je tam takové divné napětí mezi Huntem, Teddy a Amelií. Jo po setkání s biologickou matkou upadá do depresí, pije a nechodí do práce. Alex proto prosí Linka, zda by s jeho manželkou nemohl promluvit. Ale ani ten není úspěšný. ()

Dobrý pastýř (2019) (S15E21)

Na chvíli opět mimo Seattle. Skvělá epizoda, kdy se setkáváme se sestrami Shepherdovými, které jsou vskutku krvelačné bestie bez špetky empatie. Poznáváme více i Linka, který si zde zahraje na Owena - manžela Amelie. Vtipné. A pak zase smutné. A pak zase příjemně hořkosladké. Moment, kdy se ti dva cpou koblihami v letadle na cestě zpět do NY si schovám k těm scénám, na které se nezapomíná. ()

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty